BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Ekb Uzmanlarımız

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlarımız

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanları İlgili bakanlık şubeleri yada Meslek odaları tarafından aldığı eğitim sonucunda EKB Uzman belgesi sahibi olabilir. EKB Uzmanımız Yusuf ÇELEBİ Türk Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği Elektrik Mühendisi Odasından EKB Uzmanlık belgesi almış olup Aşağıda belgeyi görmektesiniz. 

Enerji Kimlik belgesi uzman belgesi   Enerji Kimlik belgesi uzman belgesi

Yusuf ÇELEBİ

Elektrik Mühendisi 

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı

Oda Sİcil No: 50855

EKB Uzman Belge No: EMO-21-0054

 

Enerji Kimlik Belgesi Nedir Kimler Hazırlar?

Enerji kimlik belgesi genel olarak bina ve yapıların enerji harcamalarında ve sera gazı salınımlarına bakılarak yapıları sınıflandırmaya yarayan bir belgedir. Bu belge 1 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe giren 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu” ve buna bağlı olarak çıkartılan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği gereğince zorunlu tutulmuştur. Bu yasaya göre hemen hemen her binanın enerji kimlik belgesi olma zorunludur.  Bu yönetmeliğe göre; sanayi alanlarındaki üretim faaliyetleri yürüten binalar, kullanım süresinin 2 yıldan fazla olmaması planlanan binalar, toplam kullanım alanı 50 metrekare’nin altında olan binalar, seralar, atölyeler, münferit olarak inşa edilen ve ısıtılmasına, soğutulmasına gerek duyulmayan depo, ardiye, ahır, ağıl gibi binalar,  mücavir alan dışında kalan ve toplam inşaat alanı 1.000 m2’den az olan binalar dışındaki binaların enerji kimlik belgesi olması zorunludur.

Enerji Kimlik Belgesi Neye Yarar?

Enerji Kimlik belgesi üzerinde ait olduğu binanın enerji harcama sınıfını barındıran bir belgedir. Her bina enerji harcamaktadır ve sera gazı salınımı yapmaktadır. Enerji Kimlik belgesi binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren yani kimlik belgesi çıkartmak istediğiniz binanın enerji performansını gösteren belgedir. Bu performansa göre binalar A ile G arası sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. Bu sınıflandırmalara göre her yeni binanın enerji kimlik belgesi alabilmesi için C ve üzeri sınıflarda olması gerekmektedir. Bunun için de binanın ısı yalıtımının yapılmış olması gerekmektedir. Yeni binaların C sınıfı olması şartı aranırken, eski binaların da ısı yalıtım sistemlerinin en kısa sürede uygulanması ve en az C sınıfı olma hedefinin başarılması öngörülmekte ve istenmektedir.

Enerji Kimlik Belgesini Kimler Hazırlar?

5627 sayılı Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu” ve buna bağlı olarak çıkartılan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği gereğince enerji kimlik belgesi düzenlemek üzere yetki belgesi almış ve meslek odalarından alınmış olan SMM belgesine sahip mühendisler veya mimarlar ve buna benzer olarak bünyesinde bu vasıflara sahip olan mühendis veya mimar bulunduran tüzel kişiler yeni yapılacak olan binalara enerji kimlik belgesi düzenleyebilir. Bünyesinde EKB Uzmanı mühendis veya mimar bulunduran Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Enerji Verimlilik Danışmanlık (EVD) Şirketleri,  mevcut binalara Enerji Kimlik Belgesi (EKB) vermeye yetkili Kuruluş sayılır.  Bu gibi kurum ve kuruluşlara başvurulduğu vakit enerji kimlik belgesine sahip olunabilir. Enerji kimlik belgesi düzenleyen birçok kurum bulunmaktadır. Firmamız EKB proje de bu firmalardan biridir. Firmamıza başvurduğunuz vakit gerekli kriterlere sahip olan uzmanlarımız adresinize kadar gelerek gerekli incelemeleri yapmakta ve binanıza uygun enerji kimlik belgesini düzenlemektedir. Düzenlenen belgeniz ise verdiğimi adrese teslim hizmeti ile kapınıza kadar ulaştırılmaktadır. Enerji Kimlik belgesi konusunda uygun fiyatlarımız ile size her zaman bir telefon kadar uzağız.

ekbproje.com bir My Profesyonel Enerji Elektrik Proje Müşavirlik ltd.şti. kuruluşudur.

Hızlı ve güvenilir bir şekilde ENERJİ KİMLİK BELGENİZİ bir gün içerisinde teslim alabilirsiniz.

İster kapıda ödeme fırsatı isterseniz Havale veya Eft ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EKBPROJE.COM - MY PROFESYONEL ENERJİ LTD. ŞTİ.

EKB TALEP FORMU