BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Kırıkkale’nin Merkezi Önemi

Sahip olduğu endüstriyel değerlerin yanı sıra üniversitesi ve kültürel değerleri ile Kırıkkale merkez konumunda yer alan şehirlerimizden bir tanesidir. Yapılan araştırmalara göre Kırıkkale nüfusu 2013 yılında 274 bin kişiyi geçmiştir. Bu nedenle hem yerleşimin daha fazla olması hem de şehir standartlarının yükselmesi beraberinde çeşitli sektörlerin de gelişmesini sağlamaktadır.

Kırıkkale  Enerji Kimlik Belgesi

Kırıkkale’de Gelişmeyi Etkileyen Faktörler

Kırıkkale son yıllarda en çok nüfus artışının olduğu şehirlerimizin başında yer almaktadır. Bu anlamda şehir nüfusunun artmasının pek çok farklı nedeni bulunur. Öncelikle sahip olduğu sağlık imkanları, üniversite ve endüstri fabrikaları nedeni ile önemli bir konuma gelen Kırıkkale’de her yıl büyük bir nüfus artışı da gözlenmektedir. Buna bağlı olarak gelişen yeni binalarda inşaat sektörü de hem insanların beklentilerini karşılayabilmek hem de şehrin iklimine uygun şekilde tasarlanmak üzere hazırlanmaktadır. Enerji Kimlik Belgesi enerji kullanımı konusunda bir takım düzenlemeler getiren ve 2017 yılında her bina için zorunlu hale gelen bir belgedir . enerji kimlik belgesi almak her bina için zorunlu olması yanında ilerleyen dönemlerde bu belgeyi almayan binalar için bir takım yasak yaptırımlar dahi uygulanacaktır. Pek çok büyük inşaat firması da buna dikkat ederek gerek ısı yalıtımı gerek alt yapı çalışmaları ve uygun koşullardaki konutları hazırlamakta titiz davranmaktadır. Ortaya çıkan rekabet insanları teşvik etse de dikkat edilecek noktalar itibari ile öne çıkan isimler olabilmektedir. Son yıllarda konut yapımında ısı yalıtımı hizmeti veren firmalar ve inşaat firmaları daha çok tercih edilmektedir. Bu anlamda binanın enerji tüketim kalitesini ortaya koyan Kırıkkale enerji kimlik belgesine sahip binalar hem güvenli hem de ekonomik olması nedeni ile en çok tercih edilen yapılar olarak öne çıkmaktadır. İnsanlar binanın enerji performansını bu şekilde öğrenerek daha doğru ve kalıcı yatırımlar yapabilmektedir. Enerji tüketim sınıflandırmasında öne çıkan binalar kullanım ve insanların yaşam alanı için en ideal ortamları sunmaktadır.

Bu durumdan sonra da Batman Enerji Kimlik Belgesi Nedir?   Sorusu daha fazla bir şekilde sorulmaya başlanmıştır. Bu yıldan sonra yapılan binalar için iskan dahi enerji kimlik belgesi olmaksızın alınamaz bir hale gelmiştir. İskanın olmaması halinde ise kullanıcılar elektrik, su ve doğalgazdan yararlanmaz bir hal alacaktır. Bu bakımdan bu evlerin kiralanması ya da satılması da söz konusu dahi olamamaktadır.  Bu gibi durumlar göz önünde bulundurulduğunda enerji kimlik belgesi tüm yapılar için olmazsa olmaz bir hal almaktadır. Belirli yapılar dışında tüm binalar için gerekli olan enerji kimlik belgesi alınması zorunlu belgeler arasında yer almaktadır. Alınan enerji kimlik belgesi ile enerji tasarrufu hem tüketiciler için hem de ülke geneli için verimli bir çalışmayı getirmektedir. Alınan enerji kimlik belgesi ile yapılan çalışmalar enerji kullanımında düşüşe yol açtığı gibi enerjinin kullanım yapısını daha verimli bir hale de getirerek avantajlı bir durum oluşturmaktadır.

Enerji Tüketim Belgesi Alabileceğiniz Noktalar

Yeni binanın enerji tüketim belgesi alabilmesi için öncelikle bir uzmana başvurması gerekir. Bu belge binanın tüketeceği enerji miktarını, ısı yalıtım kalitesini ve binanın ne kadar enerjiye ihtiyaç duyabileceğini gösteren belgedir. Enerji tüketim uzmanı size binanızın sahip olduğu bu değeri belgeleyerek doğru koşullarda hizmet verilmesini sağlayabilmektedir. Öte yandan kanuni olarak da artık her yapının bu belgeyi alması gerektiği için zorunlu olarak da yapılması gereken işlemlerden bir tanesidir.

Kırıkkale’de Enerji Tüketim Belgesi Alabileceğiniz Firmalar

Türkiye’nin her yerine hizmet veren firmamız Kırıkkale enerji tüketim belgesi almanız için de kullanabileceğiniz bir adrestir. Bina özelliklerinizi online olarak girebileceğiniz sistemimiz sayesinde zahmet çekmeden bilgileriniz işlenir ve enerji tüketim uzmanı eşliğinde onayınızın alınması beklenir. Bu nedenle hem uzman ve hem de deneyimli olan ekibimiz bu konuda size yardımcı olabilirler. Yeni yapınızda Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Kırıkkale’de de enerji kimlik belgesi almanız zorunludur. Buna ek olarak eski yapılarda da 2017 yılına kadar belgenin alınması gerekmektedir. Enerji kimlik belgesinin olmadığı binalarda oturma izni verilmediği gibi cezai işlemler de uygulanmaktadır. Kırıkkale’de enerji kimlik belgesi fiyatları için ekonomik koşulları firmamızda bulabilir, kolay ödeme seçeneklerinden yararlanabilir, kargo ile belgeniz kapınıza kadar da teslim edilir.

Kırıkkale Enerji Kimlik Belgesi

Kırıkkale ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 03.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 592 adet ve proje sayısı 658 adet yapılmıştır. Bunlardan, 26 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 539 adet enerji kimlik belgesi apartman, 2 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 10 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  7 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 1 adet enerji kimlik belgesi otel ve 7 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU