BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Kayseri Enerji Kimlik Belgesi

Kayseri, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir ilimizdir. Dünya'nın eski şehirlerinden biri olan Kayseri, eski çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir. Tüik verilerine göre, sanayisi, istihdam yapısı ve sosyal gelişimi sebebiyle göç alan büyükşehir belediyeleri arasında yer alan Kayseri'nin nüfusu 1 milyon 116 bin 393 olarak belirlendi.Kayseri ilimizin gelişmesinde başlıca faktörlerden birisi, ticaret ve zanaatta Kayseri’de 11 küçük sanayi sitesi faaliyette bulunmaktadır. Sanayi ve Ticaret Bakanlığının %65 kredi desteği ile yapılmakta olan Tomarza Küçük Sanayi Sitesinde  27 olan işyeri sayısı 55’e artmış, bu işyerlerinin inşaatı tamamlanmış, geçici kabulü yapılmıştır.Kayseri ilimizin sanayide gelişmiş olması demek inşaat sektöründe de iyi yerlere gelmiş olması demektir.Çünkü sanayi ve inşaat sektörü birbirinden ayrı düşünülemez.

Bu gibi durumlarda da Kayseri Enerji Kimlik Belgesi almak zorunluluk hali almaktadır.  Çünkü bu belgenin alınmadığı durumlarda yeni binalar kiraya verilemediği gibi satışa da sunulmamaktadır. enerji kimlik belgesi 2017 yılında çıkan yasa ile sadece yeni binalarda değil eski bunakrda da zorunlu belge hakini almıştır.

Kayseri’de Isı Yalıtımı

Kayseri’de sanayi ve inşaat sektörünün gelişmesiyle, enerji tüketimleride her geçen yıl artmaktadır.Binalarda kullanılan enerjinin bir kısmı ısıtma ve soğutma amaçlı olarak tüketilmektedir.Bu enerjinin; etkin kullanılması ise ısı yalıtımı ile sağlanabilir. Sağlıklı yaşam koşullarının yaratılması, yakıt tüketimlerini azaltarak  nedeniyle hava kirliliğinin düşürülmesinin sağlanması, binanın iç ve dış etkenlerden korunarak ömrünün uzatılması amacıyla ısı yalıtımı bir ihtiyaç haline gelmiş bulunmaktadır.Binaların yapı elemanları olarak da bilinen pencereler, kapılar, çatı ve duvarlar dış etkenlerden korunmalıdır.Konutların yapım aşamasında uygun olmayan yapı malzemelerin tercih edilmesi ve yerine getirilmeyen çok basit uygulamalar ile binanın kullanım ömrü boyunca  konut sahiplerinin bütçelerine hemde daha fazla yakıt tüketerek ülke ekonomisine zarar vermektedir. Bu olumsuzların önüne geçilebilmesi adına, yeni yapılan konutlar ısı yalıtım uygulaması gerçekleştirilmiş haliyle projelendirilmek mecburiyetinde olup  eski konutlarında 2017 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi alma mecburiyeti bulunmaktadır.

Kayseri Enerji Kimlik belgesi

Kayseri İlimizde Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

3957 adet Kayseri’de yapı ruhsatı ile ilgili proje gerçekleştirilmiştir.Yapılan enerji kimlik belgesi dağılımı ise 1073 adet müstakil konut ekb, 1868 adet apartman ekb, 2 adet rezidans ekb, 262 ofis ekb, 23 adet hastahane ekb, 128 adet eğitim ekb, 37 adet otel ekb ve 58 adet avm ekb hazırlanmıştır.Kayseri’de enerji kimlik belgesi, İskan Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, kadrosunda Enerji Kimlik Belgesi uzmanı bulunan danışmanlık şirketleri tarafından düzenlenir. Kimlik belgesi olmayan binalarda bina ile ilgili bir işlem yapılamadığı gibi enerji kimlik belgesi olmadığı için cezai işlemde uygulanacaktır.Sizde böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız en kısa zamanda ekb proje firmamızdan destek alabilirsiniz.Kayseri’de enerji kimlik belgesi nasıl çıkartılır diye sorarsanız firmamız binanızı inceleyerek gerekli bilgileri toplar ve bu bilgiler ışığında ekb uzmanı binanızın Enerji Kimlik Belgesi’ni hazırlatır, ve ilgili yetkililere onaylatır.Firmamız uygun ücret politikası ile Kayseri enerji kimlik belgesi  fiyatı konusunda da size yardımcı olmaya hazır.Sizin içiniz rahat etsin diye firmamızın bünyesinde Kayseri’de enerji kimlik belgesi uzmanları içerisinde en iyi ekibi kurduk.Yardımcı olabileceğimiz her konuda ekb proje olarak size destek olmaya hazırız.

Kayseri Enerji Kimlik belgesi

Kayseri beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 09.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 3465 adet ve proje sayısı 3978 adet yapılmıştır. Bunlardan, 1080 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 1875 adet enerji kimlik belgesi apartman, 2 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 262 adet enerji kimlik belgesi ofis,  23 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  128 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 37 adet enerji kimlik belgesi otel ve 58 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Kayseri Şubesi
A.Vahap Ayzet - Elektrik Mühendisi
Kayseri Enerji Kimlik Belgesi bayisi
08503041216
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU