BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Osmaniye Enerji Kimlik Belgesi

Akdeniz bölgesinde yer alan illerimizden birisinin de Osmaniye olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye Cumhuriyetimizin 81.ili olarak nitelendirilen Osmaniye 3,767 kilometrekarelik yüz ölçümüne de sahiptir diyebiliriz. Üstelik şehrin %42’lik alanı ormanlarla kaplıdır. Osmaniye de toplam 7 adet ilçe yer almaktadır. Bu ilçeleri Osmaniye Merkez, Düziçi, Bahçe, Kadirli, Hasanbeyli, Toprakkale ve Sumbas olduğunu söyleyebiliriz. Osmaniye Nüfusu 2010 dan bu yana hızlı bir nüfus artışı içerisine girerek 512.599 rakamlarına da ulaşmış bulunmaktadır. Her ilde olduğu gibi bundan böyle Osmaniye de de 2011 yılında Enerji verimliliği Kanunu tarafından zorunlu hale getirilen Enerji Kimlik Belgesi, bu ilimizi de kapsamaktadır.

Osmaniye Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesinin çıkartılmasında ki temel amaç ise konutlarda ki oturan kişilerin sayısı, konut sayısı ve yıl içerisinde harcanan enerji oranını net bir şekilde görebilmektir. Normal şartlarda daha yüksek rakamlarda yapılan enerji israfının önüne hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçebilmek adına 1 Ocak 2011 yılı itibari ile yeni bir kanunda yürürlüğe girmiştir. Buna göre atölye, sera ve sanayi üretiminin gerçekleşmiş olduğu binaların yanı sıra eğer bina 50 m2 üzerinde ise belge alma zorunluluğu bulunmaktadır. Eski binalar içinde geçerli olan bu sürenin en son tarihi ise 2017 yılını içerdiğini söylemek isteriz.

Osmaniye ve çevresinde sorulan Osmaniye Enerji Kimlik belgesi Nasıl Alınır? Sorusu için inceleme yapıldığında uygun koşul ve şartlar yerine getirildikten sonra söz konusu belge için ilgili kurumlara başvuru yapılmaktadır

Enerji Kimlik Belgesi Getirisi

Belge aracılığı ile Parsel, Ada ve Pafta bilgilerinin haricinde yıllık tüketilen enerji harcamasının ne kadar olduğu da gözler önüne serilmektedir. Bu sayede konutlarda ikamet eden kişilerin ne kadar tutarda bir enerji harcaması yaptığını da görebilme imkânına sahip olunacaktır.

Enerji Kimlik Belgesi Alınmazsa Ne Olur?

Enerji Verimliliği Kanununa göre belgenin alınması kesinlikle zorunludur. Eğer belgenin olmadığı görülürse o zaman kişiye cezai yaptırımlarda uygulanmak zorunda kalacaktır. Osmaniye ilinde tam olarak 11 adet yapı denetim firmasının bulunduğunun altını çizebiliriz. Firmalara ait her türlü bilgilere erişmek adına ekb uzmanlarımızla bir irtibat yoluna geçmeye başlayabilirsiniz.

Ödeme İşlemleri

Şirketimiz Osmaniye il ve ilçeleri belgelerinin düzenlenmesi adına yetkilendirilmiş bir firma olduğundan dolayı gönül rahatlığı ile size sunmuş olduğumuz üst düzey hizmetlerimizden de yararlanabilme şansına sahip olacaksınız. Üstelik Enerji Kimlik Belgesi Fiyatı firmamız da standart rakamlar üzerinden belirlendiğinden dolayı hiçbir zorluk çekmeden en kısa süre zarfı içerisinde belgenizi de alabileceksiniz. Üstelik ödeme işlemlerini de havale ve eft gibi yolların haricinde kapıda ödeme seçeneği ile de sorunsuz bir şekilde yapabilmektesiniz.

Şimdiye kadar bakıldığında çok sayıda eft ve proje hazırladığımızı söyleyebiliriz. Buna göre Osmaniye ilinde 1330 ekb ve 1423 proje hazırlamış bulunmaktayız. Her geçen günde gerek ekb gerekse de projelendirme sayılarımızı da yukarılara tırmandırmaktayız. Buna göre sizlerde belge fiyat talebinde bulunmak adına  www.ekbproje.com web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Osmaniye Enerji Kimlik Belgesi

Osmaniye ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 13.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 1345 adet ve proje sayısı 1437 adet yapılmıştır. Bunlardan, 228 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 1033 adet enerji kimlik belgesi apartman, 3 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 58 adet enerji kimlik belgesi ofis,  3 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 18 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 1 adet enerji kimlik belgesi otel ve 1 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU