BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Bingöl Enerji Kimlik Belgesi

Bingöl inşaat sektöründe son yıllarda iyice hareketlenen bir piyasaya sahiptir. İnsanların gelirlerinin yükselmesiyle birlikte yaşam kaliteleri de yükselmektedir. Gerek arsa karşılığı özel şirketlerin yaptığı inşaatlar gerek toplu konut idaresi tarafından yapılan yapılar, Bingöl’de birçok lüks konutun yapılmasını sağladı. Yeni yapılan binalarda ve eskiden yapılmış olan binalarda artık enerji kimlik belgesi bulundurmak zorunlu hale gelmiştir. İnsanların daha iyi şartlar sunan yapılarda yaşaması ve enerji tasarrufu sağlaması için gerekli olan bu tedbirler 2017 yılına kadar alınması gerekmektedir. 2011 yılında yürürlüğe giren yasa gereği, her binanın evrakları arasında enerji kimlik belgeleri bulunması zorunludur. Enerji kimlik belgesi yani EKB olmayan binalara iskan verilmeyecektir. Önceden iskan verildiği halde Enerji kimlik belgesi almayan yapıların ise satışı ve kiralanması yapılamayacağı gibi mal sahiplerine de cezai işlem uygulanacaktır.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir

Enerji kimlik belgelerinde binaların enerji tasarrufları, ısı verimliliği ve izolasyon dereceleri yer alacaktır. A ve G puanlama sistemlerinde binalara enerji puanları verilecektir. A puanlama sisteminde yer alan binalar en iyi enerji tasarrufu sağlayan binalar arasında olacaktır. G puanları alan binalar ise enerji tasarrufu ve ısı verimliği açısından düşük değerlere sahip binalardır. İyi bir verimlilik sağlayan binanın C puanlamasında olması gerekmektedir. Enerji tasarrufu sağlayacak önlemler ile binalar kışın en iyi şekilde ısınma sağlarken yazın da bina içinde soğuk hava dolaşımının kalmasını sağlayacaktır. Bu önlemler ile sağlanacak enerji tasarrufunda hem ülke ekonomisi yarar görecek hem de aile bütçelerine olumlu katkı sağlanacaktır.

Bingöl Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır

Enerji kimlik belgesini, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve bünyesinde enerji kimlik belgesi uzmanları bulunan firmalar vermektedir. Bu uzmanlar yapılara gelerek incelemelerde bulunmaktadır. Binaların izolasyon durumlarına, enerji tasarrufu tedbir yöntemlerine ve ısı verimliliğine bakarak raporlar hazırlamaktadırlar. Hazırlanan bu raporlar neticesinde ise binanın enerji kimlik belgesi hazırlanmaktadır.

Binanıza Hak Ettiği Değeri Gösteren Firma

Enerji kimlik belgesi hazırlamada firmamız tüm Türkiye’de hizmet verdiği gibi Bingöl enerji kimlik belgesi hazırlamada da profesyonel hizmetler vermektedir. EKB almak istediğinizde firmamız ile bağlantı kurmanız yetecektir. Firmamız bünyesinde bulunan uzmanlar en kısa sürede isteğiniz üzerine yapıya gelerek incelemelerde bulunacaktır. Bu incelemeler sırasında yapının bütün enerji tasarruf önlemleri ve ısı yalıtımları dikkatli bir şekilde incelenecektir. Gerekli donelerin toplanmasının ardından ise enerji kimlik belgesi 1 gün sonra adresinize teslim edilecektir. Bölgesinde enerji kimlik belgesi fiyatları veren firmalar arasında en uygun fiyat avantajlarını sunan firmamız aynı zamanda uygun ödeme kolaylıkları da sağlamaktadır. Enerji kimlik belgelerinin ödemesini isterseniz banka yolu ile isterseniz kredi kartı ile isterseniz de kapıda ödeme yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. Binanıza hak edeceği değeri verecek olan firmamız, her konuda size yardımcı olarak bina eksikliklerini bildirecek ve giderilmesi durumunda daha yüksek puanlamada yer almanızı sağlayacaktır. Unutmayın EKB’ler binanın değerini belirleyen özel evraklardır. Bunları oluşturmada profesyonel hizmet kalitesine ihtiyacınız var.

Bingöl Enerji Kimlik Belgesi

Bingöl beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 05.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 132 adet ve proje sayısı 115 adet yapılmıştır. Bunlardan, 0 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 113 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidasn, 0 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 2 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 0 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU