BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Antalya Enerji Kimlik Belgesi

Antalya, Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri ve Türkiye’de turizm denince akla elen ilk şehir… Antalya’nın nüfusu kayıtlara 2014 itibariyle iki milyon iki yüz yirmi iki bin olarak geçse de, bu nüfusun yaz aylarında en az iki katına çıktığını söylemek çok kolay… Bu durum ortaya büyük bir yapı ihtiyacı çıkartıyor. Antalya’da inşaat sektörü bu yapı ihtiyacını karşılamak adına gece gündüz çalışsa da, bu ihtiyaç kolay karşılanabilecek bir ihtiyaç değil. Özellikle lüks ve turistik yapı ihtiyaçları karşılanamayan ihtiyaçlardan bazıları… Alt gelir grubu için ev ihtiyacını karşılamak o kadar da zor değil…

Isı Yalıtımı Yaptırarak Sıcaktan Süresiz Olarak Kurtulun

Antalya’nın sıcağı bazen bu şehri yaşanılmaz bir yer kılıyor. Isı yalıtımı yaptırarak Antalya’yı yaşanabilir bir yer yapmak ev sahiplerinin elinde… Antalya’da bina izolasyonu son yıllarda sıkça tercih edilen bir yöntem oldu. Bu yöntem sayesinde bunaltıcı sıcakları hissetmeden yaz aylarını geçirebilirsiniz. Peki ısı yalıtımının faydaları bu kadar mı? Isı yalıtımı sıcak bakımından sizleri rahata kavuşturacağı gibi, yasal bakımdan da sizi sorumluluk anlamında rahatlatır. Çünkü yeni yasal düzenlemeler ile birlikte ısı yalıtımı yaptırmak zorunlu hale geldi. Üstelik bu zorunluluk sadece yeni yapılar için söz konusu değil! Eski binalar da, en geç 2017 yılına kadar bu işlemi yaptırarak, enerji kimlik belgesi almalılar. Aksi halde cezai işleme maruz kalacaklar. Yasayla zorunlu hale getirilen enerji kimlik belgesi nedir? Enerji kimlik belgesi oturduğunuz yapının durum tespitidir. Bakanlık tarafından yetkili enerji kimlik uzmanları tarafından yapılan bu işlem neticesinde binanızın yaşamsal şartları karşılayacak enerji tasarrufunda olduğu ispatlanır. Bu işlemi yaptırmak artık zorunlu hale getirilmiştir. Turizm kenti antalyamızda sunduğumuz hizmetler arasında bir çok otel ekb belgesi mevcuttur. Enerji performansını artırmaya yönelik olan çalışmalarımız ile evlerinizi avrpua birliği standartlarına uygun olup olmadığını inceliyoruz. Çalışmalarımız neticesinde A-B-C-D-E-F-G-H Gibi puanlandırma sistemi üzerinden notunuzu veriyoruz. Bu şekilde daha az elektrik faturaları ödeyeceksiniz.  Sizin memnun olmanız için bir çok mühendisimiz sizlere en kaliteli hizmeti sunmaya gayret ediyor. Alınan EKB ile binalarda sadece enerji kullanımı ve tasarrufu yönünde değil çevreye zarar veren gazlar  ile ilgili de düzenlemeler yapılmaktadır.  Böylece enerji kimlik belgesi hem bireysel olarak pek çok yarar sağladığı gibi hem de ülke olarak pek com yarar sağlamaktadır ve ülkeye faydaki olmaktadır.

Antalya Enerji Kimlik Belgesi

Kim Yapacak? Ne Kadar Tutar? Kaç Yapının Belgesi Var?

Bu işlemi, EKB uzmanları yapar. Bu uzmanlar, İskan bakanlığı tarafından yetkili kişiler olmalıdır. EKB uzmanları özel kurumlarda çalışabilir. Evlerinizi kontrol ederler ve incelemelerini gerekli sisteme aktarırlar ve böylece bakanlık sizin için gerekli belgeyi çıkartır. Antalya EKB fiyatlarını öğrenmek için www.ekbproje.com üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. Ruhsat için gerekli olan enerji kimlik belgesini sizler için temin ediyor ve sizlere kargo aracılığı ile kısa sürede ulaştırıyoruz. Sisteme kayıtlı verilere göre bugüne kadar Antalya’da 17039 proje oluşturulmuştur ve toplam 15945 yapıya enerji kimlik belgesi verilmiştir. 949 müstakil konut bu belgeyi alırken, belgeyi alan apartman sayısı 13602 olmuştur. 62 rezidans, 560 ofis, 31 hastane, 44 eğitim kurumu, 616 otel ve 81 alışveriş merkezi, bu belgeyi alan yapılardır. Antalya’nın göbeğinde, özellikle ticari bir kuruluş iseniz bu belgeyi almak müşterileriniz ile güven tesisinde işinizi bir hayli görecektir. Konut sahibi iseniz de yine bu belgeyi almak suretiyle hem yasal sorumluluğunuzu gidermiş olacaksınız, hem de konutunuzun durumu hakkında bilgi edineceksiniz.

Antalya Enerji Kimlik Belgesi

Antalya beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 05.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 16008 adet ve proje sayısı 17103 adet yapılmıştır. Bunlardan, 955 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 13656 adet enerji kimlik belgesi apartman, 62 adet enerji kimlik belgesi rezidasn, 562 adet enerji kimlik belgesi ofis,  31 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 44 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 617 adet enerji kimlik belgesi otel ve 81 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Antalya Şubesi
AHMET BALLIEL
ÇAĞLAYAN MAH.2025 SOK.NO:48 /A2 HALİL ÜNAL APT.MURATPAŞA / ANTALYA
0543 948 55 34
info@ekbproje.com
Antalya Şubesi
EKBPROJE ANTALYA OFİS - KENAN ARSLAN
ATATÜRK MAH. 2649 SK. 15/4 KEPEZ ANTALYA
0535 225 31 35
info@ekbproje.com
Antalya Şubesi
MUSTAFA YETGİN
HACET MAH ALAİYE CAD AHMET USTA APT NO:23 PROJEM MUHENDİSLİK ALANYA/ANTALYA
0534 781 95 46
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU