BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Ordu Enerji Kimlik Belgesi

OrduTürkiye'nin güzide bir ili ve en kalabalık otuzuncu şehri.Ordu’nun nüfusu, 2014 itibarıyla 724.268 nüfusa kadar ulaşmıştır.. Büyükşehir statüsünde olan Ordu ili, 19 ilçeden oluşmaktadır. Yüz ölçümü bakımından en büyük 57. il, 2014 nüfus sayımına göre de 724.268 kişiyle Türkiye'nin en kalabalık 30. ili olma özelliğindedir.

Ordu’da Isı Yalıtımı Hizmetleri

Ordu’da söz konusu olan kentleşme ve nüfus artışı ile barınma ve konaklama ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla şehirde inşaat sektörü hızla gelişmekte ve büyümektedir. İnşaat sektörü hızla gelişmekte olduğundan, nüfusun konut sorunu olabildiğince giderilmeye başlanmıştır. İnşaat sektörü gelişirken diğer pek çok sektörün de önünü açmış ve onların da gelişmesine ön ayak olmuştur.İnşaat sektörünün gelişmesi ile açılan yolda ilerleyerek olmazsa olmaz haline gelen diğer bir sektör de ısı yalıtım hizmetlerinin verildiği sektörlerdir. İçinde yaşadıkları evlerin yaz aylarında serin, kış aylarında ise kolay ısıtılacak ve içerideki sıcaklığı kaybetmeyen bir şekilde yalıtımlı olması adına ısı yalıtımı hizmetleri günden güne tercih edilen bir hizmet halini almıştır. Hâl böyleyken, sektörde rekabet ortamı ve arz talep ilişkisine bağlı olarak gelişen bir kalite artırımı mevcut hâle gelmiştir. Çıkarılan yeni yasa gereği, 2017 yılına kadar ev ve işyerinizin muhakkak enerji kimlik belgesi olması gerekmektedir. Enerji kimlik belgesi üzerinde asgari olarak binanın ve is yerlerinin enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtımözellikleri gibi bilgileri içeren önemli bir belgedir. Bu belgenin geçerliliği tam 10 yıldır. Bu durum 2011 yılında kabul edilmiştir ve bu yasa ile 2017 yılına kadar bütün binaların ve iş yerlerinin enerji kimlik belgesi alması zorunlu kılınmıştır.Enerji Verimliliği kanunu gereğince 50 metrekare ve üzeri bütün binalar için Yapı Kullanma İzni(Oturma İzni) veya Yapı Ruhsatı alma aşamasında ülkemizdeki bütün il ve ilçelerde olduğu gibi Ordu ili ve ilçelerinde de Enerji Kimlik Belgesi zorunlu olarak istenmektedir.  Her ilde olduğu gibiOrdu’da da enerji kimlik belgesi, enerji verimliliği danışmanlık şirketleri tarafından sağlanmaktadır.

Ordu Enerji Kimlik belgesi

Enerji Kimlik Belgesini Kim Hazırlar?

Enerji kimlik belgesi, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından konu ile ilgili yetki sahibi gösterilmiş, bünyesinde enerji kimlik belgesi uzmanı barındırın kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanmaktadır. Bu kuruluşlar veya kurumlar binanızı yerinde inceleyerek gerekli ölçümleri yapan ve buna bağlı olarak binanızın enerji tüketim sınıfını, yalıtım özelliklerini ve harcadığı enerji miktarını belirleyen ve buna bağlı olarak enerji kimlik belgenizi oluşturan kuruluşlardır.

Yapılan başvuru sayesinde gerekli evraklar da tamamlanarak Adana enerji kimlik belgesi alınmaktadır. Alınan belge ile binalarda yapılacak değişiklikler ve bina yapımı sonrasında alınacak iskan için kolaylık sağlanmaktadır. 2017 yılında çıkan bir yasa ile eski ya da yeni fark etmeksizin tüm binalar için Ordu enerji kimlik belgesi almak şart olmuştur. Ordu enerji kimlik belgesi almak isteyenler için araştırılması gereken bir konuda belge için gerekli olan evrakların yanı sıra belge fiyatlarıdır.

Ordu’da Enerji Kimlik Belgesi Almak

beptr.bep.gov.tr verilerine göre Şuana kadar Ordu ilimizde 875 adet enerji kimlik belgesi hazırlanmış. Ordu’da 1053 adet yapı ruhsatı ile ilgili proje yapılmıştır.Yapılan enerji kimlik belgesi dağılımı ise, 39 adet müstakil konut ekb, 799 adet apartman ekb, 3 adet rezidans ekb, 38 ofisekb, 1 adet hastane ekb, 9 adet eğitim ekb, 14 adet otel ekb ve 5 adet AVM enerji kimlik belgesihazırlandı şeklindedir. Ordu ilimize ait ekb fiyat talebi için www.ekbproje.com'u ziyaret ediniz

Ordu Enerji Kimlik belgesi

Ordu beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 10.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 886 adet ve proje sayısı 1064 adet yapılmıştır. Bunlardan, 39 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 777 adet enerji kimlik belgesi apartman, 3 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 38 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  9 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 14 adet enerji kimlik belgesi otel ve 5 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur.

Şube ve Bayilerimiz

Ordu Şubesi
Alattin UĞURLU
Bucak mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:20/112 Altınordu/Ordu
0532 226 6748
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU