BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Hatay Enerji Kimlik Belgesi

Tarihi milattan önceye kadar dayanan Hatay ilimiz Türkiye’nin kuruluşunda da Suriye ile anlaşmazlıkla yaşanmış kendi başına bir devlet olarak 1 ay kalmış ve Türkiye’nin Millet Meclisi kararı ile Hatay’ın Türkiye bağlanması kararı alınınca Türk ordusu Hatay’a girerek Türkiye’ye bağlanmıştır. Halk oyunları, el sanatları, türküler gibi birçok alanda gelişmiş olan ilimiz sanayi olarak da büyük oranda gelişmiştir. 

Hatay Enerji Kimlik Belgesi ülkemizde enerji tasarrufu için 2011 yılında çıkan yasa ile zorunlu hale gelmiştir. 2017 yılında ise enerji kimlik belgesi olmak tüm binalar için usalar ile zorunlu hale gelmiştir.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Enerji kimlik belgesi, yani enerjinin ne kadar tasarruflu ya da ne kadar savurgan kullanıldığını gösteren belgeniz olmadan artık yeni binaları inşa edemiyorsunuz. Ayrıca eski binalarınızın da 2017’den itibaren enerji kimlik belgeleri bulunuyor olması gerekmektedir. İşte bu yüzden Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Hatay’da da artık enerji kimlik belgesi çıkarılması zorunlu hale gelmektedir. İşte bu ihtiyacınızı giderebilmek için Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Hatay’da da bu işin uzmanlarından olan ekbproje.com inceleyerek ister telefon ile destek alarak rahatlıkla enerji kimlik belgenizi alabilirsiniz. Enerji kimlik belgesinin temel nedenlerinden biri olan enerji israfını önlemek ve doğayı korumaktır. Enerjiyi boşa harcamadan, tasarruf ederek hem doğayı korumuş hem de boşa enerji harcamadığımız için maddi açıdan da karlı duruma geçmiş oluruz.

Hatay Enerji Kimlik belgesi

Isı Yalıtımın Önemi

Isı Yalıtım binanın kışın ve yazın evdeki sıcaklığı dışarıya göre sabit tutarak, değişmesini önlemektedir. Böylelikle kışın sıcağı muhafaza edip dışarıdan soğuğun girmesini azaltırken, yazın da aynı derecede sıcak havanın içeriye etkisini azaltarak daha serin bir havanın evde oluşmasını sağlamaktadır. Isı yalıtımı enerji kimlik belgesi alırken derecelendirmeyi en çok etkileyen faktörlerden birisidir. Enerji israfını önlemeye katkısı yazın sıcaklarda iç havayı soğutmak için daha az enerji harcanırken, kışın da içerdeki sıcağı muhafaza etmek için daha az enerji harcanarak hem israfı önler, hem de maddi açıdan kara geçmemizi sağlar. Enerji kimlik belgesi alırken ısı yalıtımının yapılmış olması dereceyi yükseltirken, enerji kimlik belgesinin geçerli olmasını sağlamaktadır. C sınıfı enerji kimlik belgesi derecelendirmesi aşağıya indikçe kabul edilmemektedir. Kabul edilebilir bir enerji kimlik belgesi alabilmek için bu durumlara dikkat edilmeli, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetki verilmiş şirketlerden belgenizi almanız gerekmektedir. İyi bir derecelendirme için enerji israfını önlemeli ve yenilenebilir enerjileri iyi kullanmalıyız. Ekbproje olarak size bir telefon kadar yakınız. Her türlü danışmanlık hizmetini alabilir ve yardımcı olabiliriz.

Enerji Kimlik Belgesi İçin Ne Yapmalısınız?

Ekbproje olarak sizin güvenli ve hızlı bir şekilde enerji kimlik belgenizi almanıza yardımcı oluyor enerji kimlik belgesi uzmanları ile evinize kadar belgenizi göndererek sizi uğraştırmadan profesyonel ekibimizle kolay bir şekilde enerji kimlik belgeniz için araştırmamızı yapıyoruz. Rahat ve kaliteli profesyonel bir iş istiyorsanız bizi tercih ederek ekbproje olarak ekbproje.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Kolay bir şekilde internet üzerinden belgenizi alabilirsiniz.   

 

Hatay Enerji Kimlik belgesi

Hatay  beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 08.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 3800 adet ve proje sayısı 4261 adet yapılmıştır. Bunlardan, 529 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 3170 adet enerji kimlik belgesi apartman, 2 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 57 adet enerji kimlik belgesi ofis,  9 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  20 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 12 adet enerji kimlik belgesi otel ve 1 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU