BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Gaziantep Enerji Kimlik Belgesi

Gaziantep tarihi açıdan gururumuzu kabartan bir özelliğe sahiptir. Zaten bunu başındaki ‘gazi’ ünvanı ile de net bir şekilde kanıtlamaktadır. Sırf bu özelliğinden dolayı bile olsa her şeyin en iyisine layık olan illerimizden bir tanesidir. Zaten bilen bilir son yıllarda gaziantep çok hızlı bir gelişme göstermiş ve güneydoğu’nun paris’i unvanını da resmi olarak olmasa da halk dilinde almıştır. Tabi burada gaziantep’ e yapılan mimari açıdan son derece modern binalarda şehre ayrı bir hava katmıştır. Bu hava güzide ilimizin nufus açısından da artışını sağlamış ve son sayıma göre 1.844.449 kişi sayısına ulaşmıştır.

Gaziantep’in Güzide İlçelerinin Binaları

Merkez, Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, ve Yavuzeli olmak üzre birbirinden güzel ve her gün gelişen 10 adet ilçeye sahiptir. Bir şehirde binaların yükselmesi, çoğalması, farklı ve yeni tarzda yapılması elbette çok güzel gelişmedir ancak bir de işin görünmeyen tarafı vardır. Tüm bu binaların harcadığı enerji miktarı ve doğaya verdiği zarar. Son çıkan yasaya göre de her şehirdeki her bina enerji kimlik belgesi çıkarmakla yükümlüdür. Tüm  Türkiye’ de geçerli olan 50m² üzeri tüm binaların yeni yapım aşamaları için yapı kullanma izni ya da yapı ruhsatı alabilmek için enerji kimlik belgesi çıkartmak zorundalar. Enerji kimlik belgesi dediğimiz şey ise binanın tükettiği enerji miktarını belirleyen bir belgedir. Test sonucunda ise test yapılan bina bir harf ile simgelenir. Bu harf A ile G arasında olup. A harfi ile tescillenen bina gayet verimli olup G ile simgelenen bia ise verimsiz kategorisine girer ve verimli hale getirebilmek için bir takım çalışmalar başlar.

Gaziantep Enerji Kimlik belgesi

Firma Araştırmasının Önemi

Bizler de firma olarak bu zorunlu olan belgeyi isteğiniz halinde en uygun ücretle ve kaliteli bir hizmetle size sunabilmenin peşindeyiz. Bize 7/24 saat ulaşabilir aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Sizlerden ricamız firma seçim konusunda asgari düzeyde dikkat göstermenizdir. Çünkü ne yazık ki bu yasayı fırsat bilip hiçbir tecrübesi olmayan kişiler sırf pastadan pay kapmak adına bu işe soyunmuşlardır. Bu kişiler binayı sadece boş bir kutu olarak ele alıp sadece dış duvar, kapı ve penceresini tanımlayarak enerji kimlik belgesi düzenleyebiliyor. Ayrıca çeşitli belediyelerde photoshopla yapılan sahte enerji kimli belgeler de ne yazık ki mevcuttur. Bu fırsatçıların ekmeğine yağ sürmemek adına belgelerini alan kişiler çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından kurulan sorgulama sisteminden muhakkak belgelerini sorgulatmak sağlıklı bir yöntem olacaktır. Firmamız bünyesinde enerji kimlik belgesi çıkarmak çok maliyetli bir iş değildir. Ayrıca ödeme seçenekleriyle de sizin isteğiniz doğrultusunda ödeme yapma imkanı sunarak da ayrıca bir güzellik yapmış bulunuyoruz. Bize telefonla ulaşabilir aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz

Gaziantep Enerji Kimlik belgesi

Gaziantep beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 07.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 2654 adet ve proje sayısı 3045 adet yapılmıştır. Bunlardan, 144 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 2309 adet enerji kimlik belgesi apartman, 3 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 105 adet enerji kimlik belgesi ofis,  9 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  41 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 19 adet enerji kimlik belgesi otel ve 24 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur.  

 Asıl amacı enerji verimliliği ve enerji tasarrufu olsa da Gaziantep EKB binaların sera gibi zararlı gazlardan korunmasına ya da ısı tasarrufu sağlamasına da yardımcı olmaktadır.  Böylece ısı tasarrufu ile milli gelir yurt dışına çıkmak yerine ülkemizde kalmaktadır.

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU