BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

İzmir Enerji Kimlik Belgesi

İzmir Türkiye’nin en güzel en turistik en huzurlu ve doğa güzellikleriyle yerleşmek için çok fazla tercih edilen bir şehridir. Sadece doğa güzellikleri, deniz değil tadına doyum olmayan lezzetleriyle de meşhurdur İzmir.  Özellikle yaz aylarında denizinin ve güneşli havasının güzelliğiyle birçok turist tatil yapmak için İzmir’i tercih etmektedir. Aynı zamanda İzmir birçok insana iş imkânı sunan güçlü ve çok fazla seçeneği olan iş olanakları da sunmaktadır. Sanayisiyle, yaz turizmiyle, gelişmekte olan inşaat sektörüyle ve tarıma elverişli topraklarıyla iş bulmak ümidiyle birçok ailenin yerleşmek için tercih ettiği bir şehirdir.

Fakat 2017 yılından itibaren bu yada yeni ya da eski tüm binalar için geçerli hale gelmiştir ve yeni binalara bu belgeyi almadan ruhat ya da iskan almaz hale gelmiştir  bu durumda İzmir EKB için bir zorunluluk oluşturmaktadır.

İzmir’de Yapı Ve İnşaat Sektörü

İzmir Türkiye’nin büyük ve en kalabalık şehirlerinden birisidir. Kalabalık olmasından ve sürekli göç almasından kaynaklanan bir durum söz konusu olduğu için inşaat sektörü de hızla büyümekte ve gelişim göstermektedir. Çünkü her insan mutlaka barınma ihtiyacı duyar ve hayatını geçireceği, her anını güzelleştireceği evinin güzel ve konforlu olmasını arzular. Barınma ihtiyacı temel ve fizyolojik bir ihtiyaçtır. Aynı zamanda sağlam, kaliteli bir inşaat ile inşa edilmiş evde oturmak herkesin hakkıdır. Hızla gelişen inşaat sektörü aynı zamanda birçok insana da iş imkânı sunmaktadır. Tüm istihdamın % 1,8 ini İzmir’ lilere inşaat sektörü sağlamaktadır. Ayrıca inşaat sektörü etkilediği 200 den fazla alt sektör ile ekonomimizin dinamizmini önemli derecede etkilemektedir.

İzmir Enerji Kimlik belgesi

 Enerji Kimlik Belgesinin Önemi Ve Bu Belgeyi Kim Hazırlar

 Enerji kimlik belgesi bayındırlık ve iskân bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bünyesinde enerji kimlik belgesi uzmanı barındıran kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Bu kuruluşlar veya şirketler binanızı yerinde inceleyerek gerekli ölçümleri yapan ve bu ölçümlere bağlı olarak binanızın enerji tüketim sınıfını, yalıtımsak özelliklerini ve harcadığı enerji miktarını belirleyen ve buna bağlı olarak enerji kimlik belgenizi oluşturan kuruluşlardır.  Bu kimlik belgesi almak sadece zorunlu olduğu için değil aslında her insanın can güvenliği, sağlığı, enerji tüketimi konusunda tasarruf edebilmesi ve güvenli konforlu bir evde gönül rahatlığıyla hayatlarını devam ettirebilmeleri için zaten yapmaları gereken bir işlemdir. Buna gereken ehemmiyetin ve özenin gösterilmesi gerekmektedir. Alıcıların da ev alırken ya da ev yaptırırken inşaatın bu belgeyi alıp almadığı konusunda gerekli özeni ve dikkati göstermeleri kendi sağlıkları ve güvenleri açısından son derece önemlidir.

Enerji Kimlik Belgesini İzmir’de Nasıl Alırsınız?

Bu kadar ehemmiyetli ve özel ilgi gerektiren bir belgeye ulaşmak oldukça kolaydır. Her ilde olduğu gibi İzmir’de de bu belgenin alınması zorunlu kılınmıştır. 1000 metrekare alandan fazla alana sahip olan her eski binanın enerji kimlik belgesi alması yasalarla zorunlu kılınmıştır.  EKBproje olarak size enerji kimlik belgenizi almakta yardımcı oluyoruz. Belgeyi alabilmek için ne gibi koşullar hangi şartlar gereklidir sizin için inşaatlarınızda bulmaya çalışıyoruz ve elde etmenize yardımcı oluyoruz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra da belgenizi alabilmeniz için tüm hazırlıkları ve ihtiyaçları sizin yere yaparız.   

İzmir Enerji Kimlik belgesi

İzmir  beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 08.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 29072 adet ve proje sayısı 31486 adet yapılmıştır. Bunlardan, 7127  adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 20607 adet enerji kimlik belgesi apartman, 306 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 639 adet enerji kimlik belgesi ofis,  18 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  154 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 179 adet enerji kimlik belgesi otel ve 42 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

İzmir Şubesi
YAVUZ ÖZGÜR - İNŞAAT MÜHENDİSİ
ÖDEMİŞ / İZMİR
0543 948 55 34
info@ekbproje.com
İzmir Şubesi
ONUR ABAT
İnklap Mahallesi Bankalar Caddesi No:4 D:6 Bergama İzmir
0543 948 55 34
info@ekbproje.com
İzmir Şubesi
İZOTEK İNŞAAT İZOLASYON - SALİH HÜYÜK
POSTACILAR MH. 7465 SK. 31/F BAYRAKLI/İZMİR
0542 579 41 60
info@ekbproje.com
İzmir Şubesi
KARPLUS (FEHMİCAN IMIRGI)
İnönü Mh.İzmir&Aydın Cd.No:7 Ayrancılar Torbalı/İzmir
0543 948 55 34
info@ekbproje.com
İzmir Şubesi
Gözde Çelik Özoğul
Anadolu cad. No:951/117 Ataşehir mah. Eski belediye işmerkezi Çiğli/izmir
0532 336 02 41
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU