BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Çankırı Enerji Kimlik Belgesi

Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer alan, geçmişte Pontus Devleti’nin egemenliği altında bulunan, Cumhuriyet döneminde il olarak tanımlanan, 8.411 km2 yüz ölçümüne sahip olan, 87 bin nüfusu bulunan il Çankırı’dır.

Çankırı İnşaat Sektörü

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı şehrinde, kayıtlı olarak 590 proje yer almaktadır. Bu 590 projenin 113 adedini müstakil konut, 439 adedini apartman, 14 adedini ofis, 18 adedini eğitim kurumu, 1 adedini hastane, 3 adedini otel ve 2 adedini avm oluşturmaktadır. Böylece Çankırı enerji kimlik belgesi alan  enerji konusunda tasarruf sağlamaktadır. Bu belge ile Çankırı EKB sayesinde az enerji ile em fazla verim alınması sağlanmaktadır.

Çankırı sınırları içerisinde yapı projelerinin gerçekleştirilmesi maksadı ile faaliyet gösteren birçok inşaat firması yer almaktadır. İnşaat sektörü olarak tabir edilen alanda çalışan bu firmalar, hem toplu konut projeleri hem de müstakil konut projeleri ile ihtiyaca cevap vermektedir. Ayrıca il sınırları içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın yaptığı Toki konut projeleri de yer almaktadır.

Çankırı Enerji Kimlik Belgesi

Modern ve dayanıklı konut ihtiyacının her geçen gün önem kazandığı Çankırı’da, yapımına devam edilen projelerin denetim işlemleri, ilgili bakanlıkça yetkilendirilen seçkin ve deneyimli yapı denetim firmalarınca yerine getirilmektedir. Bahse konu yapı denetim firmaları, yürürlükte bulunan kanun ve yönetmelikler dahilinde çalışmalarına devam etmektedir.

Uygulanan projelerde, 5627 sayılı kanun gereğince, enerji kimlik belgesi alınması zorunlu hale getirilmiştir.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Enerji kimlik belgesi binaların enerji kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılması, enerji israflarının önüne geçilmesi, enerji tüketim sınıflarının ve enerji ihtiyacının belirlenmesi gibi bilgileri içeren bir belge çeşididir. Uygulanan yeni projelerde bu belgenin alınması zorunlu olmak ile birlikte, eski projelerde ise, bahse konu yasal zorunluluk 2017 yılından itibaren yürürlüğe girecektir. Çankırı enerji kimlik belgesi bulunmayan binalar ile ilgili yasal yaptırımlarda bulunmaktadır. Binalar ile ilgili işlemlerin yapılması ve belgesi olmayan binalara cezai işlem uygulanması, bu yasal yaptırımların içerisinde yer almaktadır.

Çankırı Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Çankırı enerji kimlik belgesi alınması için ülkemizin her yerinde olduğu gibi Çankırı ilinden de, web sitemiz aracılığı ile ya da telefon aracılığı ile enerji kimlik belgesi talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz enerji kimlik belgesi uzmanlarımız tarafından hızlı bir şekilde değerlendirilmekte ve bina enerji performans sistemi üzerinden, yapınıza ait özellikler sisteme girilerek belgeniz bir günde hazırlanmaktadır. Hazırlanan belgeniz kargo şirketlerine verilmek sureti ile adresinize kadar gönderilmektedir. Çalışmalarımız arasında, enerji kimlik belgesi verilmesi hizmetleri içerisinde bulunan, binanıza ait enerji sınıfı belirleme işlemleri de yer almaktadır.

Çankırı Enerji Kimlik Belgesi Durumu

Çankırı ilinde kayıtlı durumda bulunan, 590 konuttan 482 adedine ait enerji kimlik belgesi hazırlanmıştır. Bu sayı içerisinde enerji kimlik belgesi hazırlanan müstakil konut sayısı 90, enerji kimlik belgesi hazırlanan apartman sayısı 369, ofis sayısı 8, hastane sayısı 1, eğitim kurumu sayısı 10, otel sayısı 3 ve alışveriş merkezi sayısı 1’dir.

Çankırı Enerji Kimlik Belgesi

Çankırı beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 06.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 591 adet ve proje sayısı 483 adet yapılmıştır. Bunlardan, 90 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 370 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 8 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 10 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 3 adet enerji kimlik belgesi otel ve 1 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU