BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Şanlıurfa Enerji Kimlik Belgesi

Türkiye’nin hem tarih sahnesindeki en önemli konuklarından biri olan hem de bünyesinde yaklaşık 2 milyon insan barındıran Şanlıurfa Türkiye’nin en değerli şehirlerinden biridir. Tarih boyunca hem birçok devleti topraklarında konuk etmiş hem de Kurtuluş Savaşında gösterdiği üstün mücadele ile Şanlı unvanını almıştır. Tarihi ve turistik onlarca mekâna sahip olan Şanlıurfa Türkiye’nin mutlaka gezilip görülmesi gereken en önemli şehirlerindendir. İklim olarak yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı geçen Şanlıurfa’da yaşamak gün geçtikçe kolaylaşmaktadır.

Toplam kullanım alanları da enerji kimlik belgesi fiyatları için oldukça önemlidir. Çünkü toplam kullanım alanları enerji kimlik belgesi iin fiyat konusunda alan genişliği bakımından etkili olmaktadır.  alınan inşaat ruhsat tarihi de enerji kimlik belgesi fiyatlarına etki eden bir başka unsur olarak bulunmaktadır. yeni yapılan binalar ile eski binalarda farklı yapıdan dolayı farklılık ortaya çıkmaktadır

Şanlıurfa’da Yaşam

Gerek iklimsel koşulları olsun gerekse de hayat koşturması nedeniyle olsun Urfa’da yaşamak ne kadar zor olsa da bir o kadar keyiflidir. Şanlıurfa’nın misafirperver insanları ile her gününüz ayrı keyifli geçer. Günün yorgunluğunu atmak için ise kışın sıcak yazın da serin bir evde bulunmak istersiniz.  Bunları sağlayabilecek en önemli şey yakıt sistemleri olarak görülse de asıl önemli olan yaşadığınız binanın yalıtımının düzgün ve başarılı yapılmış olması gerektiğidir. Isı yalıtımı bir binanın olmazsa olmazıdır çünkü binanın dış cephesine yapılmış olan ısı yalıtımı yazları sıcağı dışarıda tutarken kışları da soğuğun evinize işlemesini engeller. Aynı şekilde kışın evinizin içerisindeki ısının kaybolmasını da engeller. Bu nedenle ısı yalıtımı sandığınızdan çok daha önemlidir. Her meskenin her binanın ve her iş yerinin ısı yalıtımının doğru bir şekilde yapılmış olması gerekir.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Çıkarılan yeni yasa ile her binanın bir enerji kimlik belgesinin olması gerekmektedir. Enerji kimlik belgesi üzerinde binanın harcadığı enerji miktarını yazan, binanın enerji harcamasına göre hangi sınıf bina olduğunu belirten bir kimlik belgesidir. 1 Ocak 2011 tarihli Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı Binalarda Enerji Performansı yönetmeliği ile enerji kimlik belgesi alınması zorunlu kılınmıştır. Bu belgeler alanında uzman şirketler tarafından verilmektedir. Bu şirketler ise enerji ve doğal kaynaklar bakanlığı tarafından özel olarak eğitilen uzmanları içerisinde barındıran şirketlerdir. Uzman kişiler binanızın yapısına göre gerekli ölçümleri yaparak binanızın hangi tür enerji kimlik belgesi alması gerektiğini belirlemektedir.

Şanlıurfa Enerji Kimlik belgesi

Şanlıurfa’da enerji Kimlik Belgesi Nasıl Çıkartılır?

Her ilimizde olduğu gibi Şanlıurfa’da da enerji kimlik belgesi çıkarttırmak yasa ile belirlenmiş bir zorunluluktur. Bu kimlik belgelerinin geçerliliği ise 10 yıldır. EKB Proje olarak size Şanlıurfa’da enerji  kimlik belgelerini fiyat olarak uygun bir hizmetle sağlıyoruz. Şanlıurfa enerji kimlik belgesi uzmanları olarak bu hizmeti Şanlıurfa’da yaklaşık 3 bin  proje ile sağlamış bulunmaktayız. Bu projeler içerisinde yaklaşık 2800 apartman, 150 ofis, 16 eğitim kuruluşu ve bunun yanında birçok hizmetlerimiz de bulunmaktadır. EKB proje olarak bu hizmeti sağlıyor enerji kimlik belgelerinizi adresinize kadar posta ile ulaştırıyoruz. Ödeme seçeneklerini ise çeşitlendirerek sizi asla zor durumda bırakmıyoruz.

 

Şanlıurfa Enerji Kimlik belgesi

Şanlıurfa şuana kadar çıkan ekb proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 12.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 3046 adet ve proje sayısı 3153 adet yapılmıştır. Bunlardan, 28 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 2833 adet enerji kimlik belgesi apartman, 1 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 154 adet enerji kimlik belgesi ofis,  3 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  16 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 6 adet enerji kimlik belgesi otel ve 5 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

Şube ve Bayilerimiz

Şanlıurfa Şubesi
AHMET KAYACAN
Ahmet Bahçivan İş Merkezi. Merkez/ŞANLIURFA
0544 711 60 34
info@ekbproje.com
Şanlıurfa Şubesi
KARDELEN YAPI
Cami Kebir mh. Dr. Fuat Kılıç cd Siverek/Ş.URFA
0543 948 55 34
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU