BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Elazığ Enerji Kimlik Belgesi

Elazığ Doğu Anadolu bölgesinde bulunan güzide şehirlerden biridir. Bu şehrimiz aynı zamanda gün geçtikçe büyüyen ve gelişen bir şehirdir. Elazığ nüfusu 2013 yılında yapılan sayıma göre 568.239 kişidir. Bu şehrimizin ekonomisi tarım, sanayi ve ticarete dayanmaktadır. Aynı zamanda verimli tarım arazileri bulunan bir şehirdir. Elazığ ilimiz Merkez, Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakocan, Maden, Keban, Kovacılar, Palu ve Sivrice olmak üzere 11 ilçeye sahiptir.    Elazığ enerji kimlik belgesi fiyatları bina taşıma göre de değişmektedir.  Bu bakımdan Elazığ enerji kimlik belgesi alması gererken binalar ilgili kurumlara başvurmalıdır bu kurumlardan gerekli denetlemeler yapıldıktan sonra belgelerin de tamamlanması halinde belge alınmaktadır

Elazığ Ve İnşaat Sektörü

Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörü Elazığ ilimizde de hızla gelişip büyümektedir. İnşaat sektöründe yaşanan bu büyüme ve gelişme binaların ülke genelinde kontrol altına alınmasına ve tescil edilmelerine sebebiyet vermektedir. İşte bu yüzden 01.01.2011 yılından itibaren Enerji Verimliliği kanunu ve bu kanun çerçevesinde yasalaşan Binalarda Enerji Performansı yasası gereğince yapı kullanma izni aşamasında 50m2 ve üzeri bütün binalar için Enerji Kimlik Belgesi istenmektedir. Enerji Kimlik Belgesi binaların Enerji Sınıfının belirlendiği bir belgedir. Bu belge sayesinde insanlar koruma altına alınıp yapılan binaların belli standartlar içerisinde olması sağlanmaktadır. Bu sayede de insanların daha iyi hizmet almaları sağlanmaktadır. Çünkü bu belge ile görevli kişiler ölçüm yapmakta ve buna göre bir sınıflandırılma yapılmaktadır. Bu sınıflandırılma sayesinde enerji verimliliği açısından hangi noktada olduğunu görebilir ve ev alırken buna göre karar verebilirsiniz. Çünkü bu kanun sayesinde ısı yalıtım hizmetleri olmayan binalara yapı kullanım izni verilmemekte ve sizin için en iyi hizmet sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu belge ile enerji tüketim sınıflandırılması da yapılmaktadır.

Elazığ Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Ne Zamana Kadar Alınmalı

Enerji kimlik belgesi zorunla hale gelmiştir. Ama hemen bugünden yarına olabilecek bir durum değildir. Bundan dolayı da insanlara 01.01.2001 tarihinden sonra yapılmış binalara yeni bina statüsünde görülmüş bu tarihten öncekilere de eski bina statüsü verilerek bunların bu kanunun gerekliliğini yapması 2 Mayıs 2017 tarihine kadar uzatılmıştır. Eğer o bina yeni bina statüsündeyse Elazığ enerji kimlik belgesini almadan yapı denetim izni verilmemekte ve yapı kaçak bina statüsüne düşürülmektedir. Bu da binayı yapan kişinin evlerin tapusunu alamaması anlamına gelmekte ve satış işlemini gerçekleştirmesini imkânsız hale getirmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Almak İçin Nereye Başvurmalıyız

Bu belgeyi almak için yetkili kişi ya da kuruluşlara başvurmalıyız ve onlardan bu konuyla ilgili destek almalıyız. Bünyesinde mimar ya da mühendis bulunan kişilerde bu konuda yetkili sayılmaktadır. Bu konuyla ilgili Elazığ da EKBproje olarak size en iyi hizmeti vermekteyiz. Binanıza geliyoruz ve gerekli ölçümleri uzman kişilerle yapıyoruz. EKBproje olarak da insanlarımıza enerji kimlik belgesi fiyatlarında en uygun fiyat seçeneklerini sunuyoruz. Fiyatların uygunluğu ile birlikte ödeme imkânlarında da birçok kolaylık sağlanmaktadır. Aynı zamanda enerji kimlik belgesi uzmanları arasında en tecrübeli kişilerde bünyemizde bulunmaktadır.

Elazığ Enerji Kimlik Belgesi

Elazığ beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 07.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 1187 adet ve proje sayısı 1299 adet yapılmıştır. Bunlardan, 6 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 1126 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 28 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 21 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 5 adet enerji kimlik belgesi otel ve 1 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

 

Şube ve Bayilerimiz

Elazığ Şubesi
ELAZIĞ EKB PROJE
ELAZIĞ
0546 619 8748
info@ekbproje.com
Elazığ Şubesi
NİSA KAYA EKB PROJE ELAZIĞ
Zübeyde Hanım caddesi no:107/6 Merkez Elazığ
0505 029 68 23

EKB TALEP FORMU