BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Manisa Enerji Kimlik Belgesi

Düzenli ve temiz olan Manisa oldukça kalabalık bir şehirdir. 2014 verilerine göre 1.367.905 nüfusa sahiptir. Enerji kimlik belgesi günümüz binalarının sahip olması gereken bir belgedir ve içeriği yalıtım ve enerji konularına dayanır. Türkiye’nin her yerinden telefon ve internet sitemiz aracılığı ile bizlere ulaşmanız mümkün. Enerji kimlik belgelerini 1 günde güvenle hazırlıyoruz ve teslim ediyoruz. Tüm illerde olduğu gibi Manisa’da da enerji, kimlik belgesi, zorunludur. Belediyeler bu belge olmadan ruhsat vermez ve benzeri işlemleri gerçekleştirmez. Ayrıca bu belgeye sahip olmayan binalar ceza alır. Eski binalarda bu yasaya dâhildir ve en geç 2017 yılına kadar enerji kimlik belgesi edinmelidir. Bu belgeler enerji kimlik belgesi uzmanı personellerimiz tarafından hızla ve güvenle hazırlanır. 1 gün içerisinde sizlere teslim edilir. Firmamız incelemelerini beptr ( bina enerji performansı) sistemine yükler ve onay bekler. Onaylanan belgeleri kargo ile gönderir. Ödemeyi havale, eft veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. EKB Proje kolaylıklar firmasıdır.

Manisa Enerji Kimlik belgesi

Manisa’da Isı Yalıtım Sektörü

Nüfusun kalabalık olduğu şehirlerde bina ihtiyacı da doğru orantılı olarak artmaktadır. Dolayısıyla Manisa’da bina ihtiyacı fazladır ve inşaat sektörü buna bağlı olarak baya gelişmiştir. İnşaat sektörünün gelişmesi alt sektörler doğurmuştur bunlardan bir tanesi de ısı yalıtım sektörüdür. Isı yalıtım hizmeti gün geçtikçe gerekli bir hal almıştır. Yasalar ile zorunlu tutulan yalıtıma bir yasa daha eklenerek enerji kimlik belgesi zorunluluğu getirilmiştir.  Yasalar ile belirtilene göre 2017 yılına kadar tüm binalar bu belgeye sahip olmalıdır. İçerik olarak yalıtım ve enerji konularını bulundurur. 10 yıl geçerlidir ve 10 yılsonunda yenilemek gerekir. Bu kural 2011 yasası ile kararlaştırılmıştır. Firmamız EKB Proje size yardımcı olacaktır. 

Manisa Enerji Kimlik Belgesi alınmadan yeni yapılma binalara iskan ya d ruhsat verilmemektedir. Ayrıca bu belge ile binalarda bulunması gereken ısı ve ses yalıtımı sayesinde enerji için ödenen ücretlerde azalmalar olmaktadır.  Bu bakımdan Manisa enerji kimlik belgesi ile verimliliği sağlanırken ülkemin milli gelirinin dışarı çıkmasına da engel olunmaktadır.  Manisa Enerji Kimlik Belgesi sayesinde sadece enerji verimliliği  değil aynı zamanda sera gibi zararlı gazlar için korunma da oluşmaktadır

Enerji Kimlik Belgesi Hazırlama

Bayındırlık Ve İskân Bakanlığı tarafından yetki verilir ve firmamız EKB Proje yetkilendirilmiştir. Bünyemizde çalışan enerji kimlik belgesi uzmanı tarafından bu belgeler hazırlanır. Binalar yerinde incelenir. Binanın enerji sınıfı, yalıtım durumu ve tükettiği enerji miktarı saptanır. Bu bilgiler kullanılarak enerji kimlik belgesi oluşturulur. Firmamız Manisa’da toplam 1533 proje almıştır ve 1282 enerji kimlik belgesi hazırlamıştır. Bu belgelerin 158 tanesi müstakil konutlara, 1007 tanesi apartmanlara, 2 tanesi rezidanslara, 43 tanesi ofislere, 1 tane hastaneye, 26 tanesi eğitim binalarına, 22 tanesi otellere ve 21 tanesi AVM’lere hazırlanmıştır.  Daha detaylı bilgi için www.ekbproje.com adresini ve başlıklarını ziyaret edebilirsiniz.

Manisa’dan Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Her ilde olduğu gibi Manisa’da da enerji kimlik belgesi almak zorunludur. 1000 metre kare ve üzeri her binanın enerji, kimlik belgesi olmak zorundadır. Eski binalar bu belgeyi en geç 2017 yılına kadar elde etmelidir.  EKP Proje enerji kimlik belgesi hazırlamada uzmandır. Manisa enerji kimlik belgesi fiyatı oldukça uygundur ve bütçe zorlanmadan bu hizmet alınır.  Manisa’da enerji kimlik belgesi uzmanı olarak en iyi personeller firmamız EKB Proje’de çalışmaktadır.

Manisa Enerji Kimlik belgesi

Manisa beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 09.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 5537 adet ve proje sayısı 6056 adet yapılmıştır. Bunlardan, 283 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 4968 adet enerji kimlik belgesi apartman, 32 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 184 adet enerji kimlik belgesi ofis,  4 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  30 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 9 adet enerji kimlik belgesi otel ve 27 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Manisa Şubesi
EL-MA MÜHENDİSLİK
MANİSA EKB
0506 449 12 60
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU