BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Van Enerji Kimlik Belgesi 

Van, Doğu Anadolu bölgesinde bulun en güzide kentlerimizden biridir. Bünyesinde 2014 yılı itibariyle 1.1 milyon insanı barındırır. Nüfus bakımından Doğu Anadolu Bölgesinin en kalabalık şehridir. Doğusunda İran ile sınır hattı bulunan Van ayrıca Ağrı, Bitlis ve Siirt gibi illerimizle de komşudur.  Van, sınırları içerisinde bulunan ve Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nün vermiş olduğu ılımanlık etkisi ile Doğu Anadolu’da bulunan diğer şehirlerimize nazaran biraz daha ılıman bir iklime sahiptir.  Şartlar ne olursa olsun Van’da da kışlar sert ve kar yağışlı geçmektedir. Özellikle kar yağmadan önce ve kar yağdıktan sonraki karın erime süreçlerinde havalar oldukça soğuk olmakta hatta yer yer yağan kar yüzünden yollar kapanmaktadır. Apartman içlerinin, evlerin ve ofislerin bu soğuklardan korunması adına ısı yalıtımının yapılara düzgün ve kaliteli bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir.

bina yaşında binaların yaşının büyük olması enerji kimlik belgesi fiyatlarına olumsuz bir etki yapmaktadır. Bina yaşı yüksek olan yapılarda yapım aşamasında daha fazla enerji kullanıldığı için bu durum ortaya çıkmaktadır.

Van Enerji Kimlik Belgesi

Van’da Isı Yalıtımı Ve Enerji Kimlik Belgesi

Isı yalıtımının ne kadar önemli bir durum olduğu yukarıdaki paragraflarda belirtildi. Isı yalıtımının yapılması özellikle Van gibi oldukça soğuk kış aylarına sahip illerimizde özellikle ayrı bir öneme sahiptir. Buna bağlı olarak 1 Ocak 2011 tarihli, devletimizin yasama kurumlarınca çıkarılan 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve buna bağlı olarak çıkartılan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği gereğince her binanın enerji kimlik belgesi olma zorunluluğu getirilmiştir. Bu yönetmeliğe göre; sanayi alanlarındaki üretim faaliyetleri yürüten binalar, kullanım süresinin 2 yıldan fazla olmaması planlanan binalar, toplam kullanım alanı 50 metrekare’nin altında olan binalar, seralar, atölyeler, münferit olarak inşa edilen ve ısıtılmasına, soğutulmasına gerek duyulmayan depo, ardiye, ahır, ağıl gibi binalar,  mücavir alan dışında kalan ve toplam inşaat alanı 1.000 m2’den az olan binalar dışındaki binaların enerji kimlik belgesi olması zorunludur.

Van’da Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Çıkartılır?

Yasa ile zorunlu tutulan enerji kimlik belgesinin yukarıda belirtilen şartlar haricinde olan binalar için 2017 yılına kadar alınması gerekmektedir. Bu işlemler enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı tarafından yetiştirilen uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Enerji kimlik belgeleri binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasını sağlamak için, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Bu belge özellikle işinde uzman kişi, kurum ve kuruluşlarca düzenlenmektedir. EKB proje olarak Van’da enerji kimlik belgesi uzmanlarımızla sizin için bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Van’da enerji kimlik belgesi fiyatlarımızın uygunluğu ve adrese teslim hizmetimiz ile bu işlemi sizin için kolaylaştırıyoruz. Amacımız en kısa sürede ihtiyacınız olan Enerji kimlik belgesini doğru be uygun bir biçimde düzenlemek ve size ulaştırmaktır. Enerji kimlik belgesi almanız gerekiyor ise adresiniz EKB proje olsun.

Van Enerji Kimlik belgesi

Van ilimizin ekb proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 26.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 928 adet ve proje sayısı 806 adet yapılmıştır. Bunlardan, 0 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 748 adet enerji kimlik belgesi apartman, 1 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 30 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  24 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 1 adet enerji kimlik belgesi otel ve 1 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

Şube ve Bayilerimiz

Van Şubesi
VAN
MERKEZ / VAN
0544 711 60 34
info@ekbproje.com
Van Şubesi
YUSUF İSLAM GÜNEŞ
A.Gazi Mahallesi Erciş Yolu Üzeri Ferit Melen Bulvarı 33/A Tuşba/VAN
08503041216
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU