BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Bilecik Enerji Kimlik Belgesi

Bilecik’te gayrimenkul sektöründe büyük bir patlama yaşanmaktadır. Özellikle Şeyh Edabali Üniversitesi’nin kurulmasının ardından kente gelen öğrenciler ekonomiye can kattığı gibi inşaat sektörünü de canlandırdı. 600 yıllık bir devlet tarihinin temellerinin atıldığı bu önemli kent inşaat alanında yatırımcıların hızla rağbet gösterdiği bir çekim merkezi olmaktadır. İnşaat sektöründeki bu yukarıya doğru hareketlenme devlet tarafından bazı uygulamaları da gündeme getirdi. Yapılan konutlarda kaliteli yaşam için gerekli görülen ısı yalıtım sistemleri ve enerji tasarrufu tedbirleri yasalaşarak kanun hükmünü almıştır. 5627 sayılı enerji verimliliği kanununa göre binaların iskan alabilmesi için enerji kimlik belgesi olması şart koşulmuştur.

Enerji Kimlik Belgeleri Yapıların Zorunlu Evrakları Arasındadır

Bilindiği üzere ülkemiz enerji ihtiyacını dışarıdan karşılamaktadır. Bu da ülke ekonomisi için son derece olumsuz durumlar oluşturmaktadır. Bu yüzden yaşam alanlarında en güvenli enerji kullanım yöntemleri geliştirilmektedir. Kış aylarında soğuk havaların içeriye girmemesi ve yaz aylarında yapı içindeki soğuk havanın dışarıya çıkmaması şeklinde yapılan ısı yalıtım sistemleri ile binaların değerine değer katılırken aynı zamanda yasal zorunluluk da yerine getirilmiş olur.  Yeni yapılmakta olan binaların yapım aşamasında, mevcut olan binaların ise 2017 yılına kadar enerji kimlik belgesi alması zorunludur. A’dan G’ye kadar yapılan bir sınıflandırma içerisinde verilecek olan bu belgeler evlerin satılmasında ve kiralanmasında zorunlu belgeler arasında olacaktır. A enerji verimliliği en iyi olan bina anlamına gelirken, G puanı enerji verimliği olmayan bina anlamına gelmektedir. Hem yapının değerini hem de alıcının bilgilenmesini sağlayan bu enerji kimlik belgeleri nasıl alınır?  

Bilecik Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgeleri Nasıl Alınır

Bilecik’te enerji kimlik belgesi alımı enerji belgesi danışmanlık şirketlerinin sunduğu hizmetler arasındadır. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından yetki verilmiş ve şirket bünyesinde enerji verimliliği ve enerji kimlik belgesi uzmanları bulunan kurumlar bu belgeleri vermektedir. Bu kurumlardan talebiniz üzerine gelecek uzmanlar binanın ısı yalıtımı ve enerji verimliliğini inceleyerek gerekli raporları hazırlayacaktır. Bu raporlarda binanın hangi enerji tasarrufu sınıfına girdiğini ve harcadığı enerji miktarı belirtilecek ve bu özellikler dâhilinde A ile G puanlamaları arasında yer alacak ve EKB yani enerji kimlik belgesi hazırlanmış olacaktır.

EKB Alımlarında Profesyonel Hizmet Sunan Firma

Türkiye’nin her ilinde bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan firmamız EKB Proje, Bilecik enerji kimlik belgesi hazırlamada profesyonel hizmetler vermektedir. Bu belgeyi almak istediğinizde firmamız ile temasa geçmeniz yetecektir. Alanında uzman EKB uzmanları yapılardaki her ölçümü dikkatli bir şekilde yaparak belgenizin oluşmasına katkı sağlayacaktır. Bu ölçümler için dikkat ve uzmanlık şarttır. Çünkü yanlış bir hesaplama yapının hatalı değerlendirilmesine ve düşük bir puan almasına neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ise en kaliteli ve en profesyonel hizmeti sunan EKB Proje danışmanlık hizmetlerini seçmeniz gerekmektedir. Üstelik Bilecik’te enerji kimlik belgesi fiyatları içinde en uygun fiyat avantajını sunan firmamız kısa sürede belgenizi hazırlayıp adresinize kadar da teslim etmektedir.

Bilecik Enerji Kimlik Belgesi

Bilecik beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 05.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 869 adet ve proje sayısı 818 adet yapılmıştır. Bunlardan, 12 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut,774 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidasn, 16 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 11 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 1 adet enerji kimlik belgesi otel ve 4 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Bilecik Şubesi
BİLECİK
Merkez/BİLECİK
0543 948 55 34
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU