BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Kütahya Enerji Kimlik Belgesi

Kütahya tarihi kokan ve etkileyici bir şehirdir. 2014 verilerine göre 253.175 nüfusu ile var olmaktadır. Enerji kimlik belgesi yeni yasa ile belirlenen ve tüm binaların sahip olması gereken bir belgedir. B u belge nedir diye soracak olursanız şöyle cevap verebiliriz, binanız hakkında özellikle yalıtımı ve enerji tüketimi ile ilgili gerekli incelemelerin yapılıp kaydedilmesidir. Firmamız EKB Proje Kütahya’da sizlere bu konuda yardımcı olmak için hazır.  Türkiye’nin her yerinden bizlere telefonla ve internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Firmamız enerji kimlik belgesini 1 günde hazırlayıp size teslim ediyor.   Yeni yapılarda, tüm illerde olduğu gibi Kütahya şehrinde de enerji kimlik belgesi almak zorunludur. Belediye tarafından ruhsat verebilmek için bu belge istenmektedir. Eski binalar da 2017 tarihine kadar bu belgeye sahip olmak zorundadır. Enerji kimlik belgesine sahip olmayan binalar herhangi bir işlem yapamaz ve ceza alır.  Firmamız bu belgeleri hızla ve güvenle hazırlar. Firmamız beptr(bina enerji performansı) sistemi ile bina özelliklerini sisteme yükler ve enerji kimlik belgesini onaya sunar. Firmamız enerji kimlik belgeniz onaylandıktan sonra kargo ile belgeyi evinize gönderir. Ödemeleri havale, eft veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Kütahya  Enerji Kimlik Belgesi binalarda daha fazla enerji tasarrufu sağlamak amacıyla verilen belgeler arasında yer almaktadır. bu belge 2011 yılında çıkan bir yasa ile zorunlu bir hal alırken bu zorunluluk enerji kimlik belgesi için sadece yeni bina ya da eski binalara ek yapı yapmak isteyen bina tarzında bulunan binaları kapsamaktaydı. Fakat 2017 yılında ıkan yeni bir yasa ile EKB almak her bina için zorunluluk halini almıştır.

Kütahya’da Isı Yalıtım Sektörü

Artan nüfusun bir sonucu olarak Kütahya’da da bina ihtiyacı artmış ve inşaat sektörü gelişmiştir. İnşaat sektörünün gelişmesi başka sektörlerin gelişimine ve doğmasına sebep olmuştur. Bu sektörlerden biride ısı ve yalıtım sektörüdür. Günümüzde ısı yalıtım hizmetleri her binada yapılmaktadır. Bu binaların ısı ve yalıtımı zorunlu olduğu gibi artık enerji kimlik belgesinin de sahip olma zorunludur. 2017 yılına kadar eski binaların da bu belgeye sahip olması gerekmektedir. Bu belgeler binanın tükettiği enerji miktarını, enerji sınıfını ve yalıtımsal özelliklerini bulundurur. Belgenin ömrü 10 yıldır ve daha sonra yenilemeniz gerekmektedir. Kütahya enerji kimlik belgesi firmamız ekb proje tarafından yapılır.

Kütahya Enerji Kimlik belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Hazırlama

Firmamız bayındırlık ve iskân bakanlığı tarafından yetki sahibidir ve enerji kimlik belgesi çıkarabilir. Enerji kimlik belgesi uzmanı personellerimiz ile bu belge hazırlanır. Uzmanlarımız binanın yalıtımını, enerji sınıfını ve tükettiği enerji miktarını inceler. Ekb proje firmamız tarafından belgeniz hazır hale gelir. Firmamız bugüne kadar Kütahya’ya 3.391 adet enerji kimlik belgesi hazırlamıştır. Bunlardan 178 adeti müstakil konutlar için, 2972 si apartmanlar için, 1 adeti rezidans için, 130 adeti ofis için, 2 adeti hastane için, 74 adeti eğitim binaları için, 25 adet otel için, 9 adet AVM için hazırlanmıştır.

Kütahya’dan Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Her ilde olduğu gibi Kütahya’da da enerji kimlik belgesi almak zorunludur. 1000 metre kareden geniş ve eski binaların 2017 yılına kadar enerji kimlik belgesi elde edilmelidir. EKB Proje sizlere bu konuda yardımcı olmak için elinden geleni yapar.  Enerji kimlik belgesi fiyatı uygundur ve bütçe zorlamaz. Kısa sürede hazırlanan belgeler size teslim edilir. 

Kütahya Enerji Kimlik belgesi

Kütahya beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 09.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 3408 adet ve proje sayısı 3724 adet yapılmıştır. Bunlardan, 179 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 2988 adet enerji kimlik belgesi apartman, 1 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 130 adet enerji kimlik belgesi ofis,  2 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  74 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 25 adet enerji kimlik belgesi otel ve 9 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU