BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Tunceli Enerji Kimlik Belgesi

Tunceli enerji kimlik belgesi almak artık çok kolay. Tunceli ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tunceli Doğu Anadolu’da bulunan birçok özelliği ile adeta cennetten bir köşedir. Tarihi ticaret yollarının üzerinde bulunması ile önemine önem katmıştır. Günümüzde ise doğal koşulları ile insanı huzurla karşılayan, doğu Anadolu bölgesinin en nadide şehirlerinden biridir. Bünyesinde yaklaşık 40 bin kişi barındırmaktadır. Hoş görülü insanları ve her zaman sizi kucaklayan coğrafyası ile Tunceli tam bir cennettir.

Tunceli Enerji Kimlik belgesi

Tunceli’de Yaşamak

Doğu Anadolu bölgesinin kışları herkesin bildiği üzere oldukça zorlu geçer. Kış aylarında yeryüzünde kalın bir tabaka oluşturan kar erimeye başlamasıyla birlikte hava oldukça soğuk olmaktadır. Tunceli’de de bu durum geçerlidir. İnsanların kış aylarında özellikle evlerini sıcak tutmak adına çare aramaları işten bile değildir. Bu durumun nedeni ısı yalıtımlarının ya hiç yapılmaması ya da başarısız yapılmasıdır. Isı yalıtımı bir evin kışları sıcak tutulması adına yapılabilecek en teknolojik ve en güvenli yöntemdir. İlkel yöntemlerin geçerliliğini kaybettiği günümüzde, ısı yalıtımının yapılması bir ailenin hayatı boyunca ev içi sıcaklığı koruma çabasıyla geçer. Hâlbuki ısı yalıtımının başarılı bir şekilde tamamlanmış olmasıyla ev içleri kışları sıcak yazları ise serin kalmaktadır. Bu şekilde hem klimaların hem de ısıtma ve soğutma sistemlerinin zararlarından bir nebze de olsa korunma sağlanır.

ısıtma ya da soğutma sistemleri binalarda bulunan yapı ile enerji kimlik belgesi fiyatlarına etki etmektedir. Merkezi sistem ile ısıtma ya da sadece kombi ile olan ısıtma gibi sistemsel özellikler enerji kimlik belgesi için önemli etkenler arasında yer almaktadır

5627 Sayılı Kanunla Zorunlu Tutulan Enerji Kimlik Belgeleri

1 Ocak 2011 tarihi ile başlatılan 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile artık binaların enerji kimlik belgesinin olması zorunlu kılınmıştır. Bu binalar genel olarak sanayi alanlarında üretim faaliyetleri olan binalar,  planlanmış kullanım süresi iki yıldan az olan binalar,  50 metrekare’nin altında toplam kullanım alanına sahip olan binalar,  atölyeler, seralar, ısıtılması soğutulmasına ihtiyaç duyulmayan yaşam alanı olarak düşünülmeyen, depo, ardiye, ahır, ağıl gibi binalarda, imar mevzuatı bakımından belediyelerin kontrol ve mesuliyeti altına verilmiş alanların dışında kalan ve toplam inşaat alanı 1.000 m2’den az olan binalar dışında kalan yapılardır. Bu tanımlamanın dışında kalan binaların Enerji Kimlik Belgelerinin olması gerekmektedir.  Enerji Kimlik Belgesi ise binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren bir belgedir. Enerji Kimlik Belgesi kapsamında hazırlanan binalarda enerji performansı yönetmeliğine göre binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasını sağlamak için düzenlenen bir belgedir.

Tunceli’de Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Çıkartılır?

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Doğu Anadolu bölgesinde de Enerji Kimlik Belgesinin çıkarılması zorunluluk haline getirilmiştir. 2017 yılına kadar bahsedilen binaların hepsinin enerji kimlik belgesinin çıkarılması gerekmektedir. Tunceli’de enerji kimlik belgesi fiyatlarıyla EKB proje sizin yanınızda olacaktır. Tunceli’de enerji kimlik belgesi uzmanları denildiği zaman akla ilk gelen firma EKB projedir. EKB proje olarak her zaman siz müşterilerimize en iyi hizmeti garanti ediyoruz.

Tunceli Enerji Kimlik belgesi

Tunceli şehrimizde yapıların ekb ve proje listesi bakanlık tarafından beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 12.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 222 adet ve proje sayısı 233 adet yapılmıştır. Bunlardan, 6 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 204 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 9 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  2 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 1 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU