BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Afyonkarahisar Enerji Kimlik Belgesi

Hitit’ten Frigya ve Lidya’ya kadar Afyon, tam bir tarih kenti olmak özelliğini taşıyor. Bu yoğun tarihi Afyon Kalesi üzerinden izlemek gerçekten yaşarken yapılması gereken işlerden bir tanesi… Bu geniş coğrafyada yaşayan kişi sayısı (Afyon’un nüfusu) bir milyona yaklaşırken, Afyon’da inşaat sektörü önem kazanıyor. İkinci derecede deprem kuşağında bulunan Afyon’da yapılan her binanın mutlaka depreme dayanıklı olması gerekiyor. Afyon’da kentsel dönüşüm kapsamında onlarca yıllık binaların yıkılmaya başlandığını biliyorduk. Peki ya yapılan yeni binalar gereklilikleri karşılıyor mu?

Nedir Bu Gereklilikler?

Bu gereklilikler geniş bir yelpazede seyretse de en başta yeni yasalarla birlikte artık zorunlu olan bir belge var. Enerji kimlik belgesi olmayan hiçbir yapı ruhsat alamıyor ve eski yapıların da bu belgeyi 2017 yılına kadar almaları gerekiyor. Afyon’da enerji kimlik belgesi almak için, bütün şehirlerde olduğu gibi uzman kişiler öncelikle binanızın ısı yalıtımına bakacak. Afyon’da ısı yalıtımını yaptırmamış hiçbir bina bu belgeyi, dolayısıyla iskan iznini alamıyor. Bir bina sahibiyseniz, binanız eski de olsa, yeni de olsa bu belgeyi er geç alacağınız için, hızlı davranarak, güncel imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Uzman Ve Yetkili Kadromuz İle…

Yetkili enerji kimlik belgesi uzmanlarımız ile Afyon’da size yardımcı olmak için hazırız. Bildiğiniz gibi bu belgeyi verecek kişiler, ilgili bakanlıktan tarafından yetkilendirilmiş olmalılar… Afyon EKB uzmanlarımız ile Afyon’da ihtiyacınız olan her türlü enerji kimlik belgesini sizlere hazırlamaktan memnuniyet duyacağız. Yaptığımız incelemeler sonrasında binanıza dair edindiğimiz bilgileri Bina Enerji Performans Sistemi’ne giriyor ve sizin adınıza bakanlıktan onay alıyoruz. Aldığımız bu onay sonrasında ise artık her bina sahibi için zorunlu olan bu belgeyi temin ediyor ve size kargo yolu ile gönderiyoruz. Bütün bu işlemler, çok ama çok kısa bir sürede gerçekleşiyor. Afyon enerji kimlik belgesi fiyatları ise hiç de bütçenizi sarsacak fiyatlar değildir. Afyon EKB fiyatları binanızın durumuna ve lokasyonuna göre değişiklik göstereceği için en doğru bilgilere ulaşmak için bizleri arayın.

Son Vakte Bırakmayın

Evinizin enerji tüketim sınıfını belirlemek, yalıtım özelliklerini ölçtürmek ve nihayetinde enerji kimlik belgesi sahibi olmak için son vakti, yani 2017 yılını beklemeyin. İllerde görevlendirilmiş sayılı uzmanların olması, 2017 yılı geldiğinde bu işlemi yaptırmanıza engel olabilir. Normal şartlarda çok basit olan bu işlem, son vakte kalmanız durumunda zorlaşabilir. Aslında Afyon bu konudaki dikkatli şehirlerden bir tanesi… Sistemi incelediğimizde Afyon’da bugüne kadar 2766 proje yazıldığını ve 2506 tane enerji kimlik belgesi verildiğini görüyoruz. Bu bilgiler gerçekten kayda değer derecede yüksek bilgiler. Bu belgelerden 2259 tanesini apartmanlar alırken, sadece 53 tanesini müstakil konutlar almış. Bu da, apartman bazında Afyon’un bu konuya olan ilgisini gösteriyor. www.ekbproje.com sitesinden bizlere ulaşarak siz de fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Hızlı davranmanız sizin için çok faydalı olacaktır. 1 Mayıs itibariyle evd şirketleri belgeleri yoğunluktan ötürü çok geç teslim edecektir. Bundan ötürü konut devir işlemlerinizin aksamamsı için mutlaka en kısa zamanda ekb talep formu oluştururak çalışmalara başlayın.

Afyonkarahisar Enerji Kimlik Belgesi

Afyonkarahisarda beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 05.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 2523 adet ve proje sayısı 2784 adet yapılmıştır. Bunlardan, 53 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 2275 adet enerji kimlik belgesi apartman, 1 adet enerji kimlik belgesi rezidasn, 78 adet enerji kimlik belgesi ofis,  18 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 76 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 13 adet enerji kimlik belgesi otel ve 9 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere 2523 adet enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Afyonkarahisar Şubesi
Afyon
AFYONKARAHİSAR
0543 948 55 34
info@ekbproje.com
Afyonkarahisar Şubesi
MURAT ÖZ
Karaman Mah.Leylak Cad No:23/B Öz Mühendislik Merkez / Afyonkarahisar
0505 525 08 71

EKB TALEP FORMU