BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Çanakkale Enerji Kimlik Belgesi

Kendi ismi ile anılan boğazın kıyısında yer alan, Troya kalıntılarını içinde barındıran, 2013 yılı bilgilerine göre nüfusu 116 bin olan il Çanakkale’dir. İlin isminin kökeni bilindiği kadarı ile oldukça gelişmiş olan, çanak çömlek zanaatından gelmektedir. 1915 yılında Çanakkale savaşlarına sahne olan ve yapılan savaşlar neticesinde tarihe mal olan Çanakkale geçilmez kelimesinin yerleştiği şehir, nüfus açısından Marmara bölgesinin diğer illeri arasında arka planda kalmaktadır. Bu belge ile alınan binalara ile Çanakkale enerji kimlik belgesi olmayan binalar arasında  enerji tasarrufu oldukça fazla miktardadır.  Bu binalara Çanakkale enerji kimlik belgesi alınması ile enerji tüketimi azaldığı gibi enerjiden alınan verim ise fark edilir derecede artmaktadır.  Çanakkale  Enerji Kimlik Belgesi alan binalarda ısı yalıtımı mutlaka olmalıdır bu bina ile enerji kimlik belgesi olmayan binalar karşılaştırıldığında ısı yalıtımı ilan binalar daha fazla ısınmakla birlikte binalara daha az doğalgaz faturası gelmektedir.

Çanakkale Yapı Durumu

Çanakkale il sınırları içerisinde, özel sektör ya da T.C. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ) olarak isimlendirilen kurum tarafından yapılan, 4.165 civarı yapı projesi bulunmaktadır. Projelerin yapım aşamasında, il içerisinde inşaat sektörünün temsilcisi konumunda olan birçok başarılı işletme bulunmaktadır. Gerek bu işletmelerin sunduğu toplu konut projeleri ya da müstakil konut projeleri gerek ise, Toki tarafından yapılan Toki konut projeleri ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak devam etmektedir.

Çanakkale Enerji Kimlik Belgesi

Gerçekleşen tüm konut projelerinde ilgili yasal mevzuatlar gereği, teşkil edilen yapı denetim heyetlerinde, projelerin yapı ruhsatlarına ve eklerine uygun olup olmadıkları denetlenmektedir. Çanakkale sınırları içerisinde faaliyetlerine devam eden ve bu faaliyetler konusunda yeterli tecrübelere sahip olan nitelikli yapı denetim firmaları tarafından ilgili kanun ve yönetmelikler ışığında gerekli yasal denetlemeler sürdürülmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Binalarda kullanılmakta olan enerjinin ve enerji kaynaklarının daha etkili ve verimli düzeyde kullanılması, enerjide yaşanan israfın engellenmesi, çevre koruma işleminin gerçekleşmesi, binanın enerji ihtiyaçlarının belirlenmesi ve binaya ait yalıtım, ısıtma, soğutma sistemlerine ait verim bilgilerini içeren belge, enerji kimlik belgesi olarak ifade edilmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Zorunlu mudur?

Ülke genelinde tüm illerde olduğu şekilde Çanakkale ilinde de, gerek yeni yapım işlerinde, gerek ise eski yapım işlerinde, enerji kimlik belgesi alınması yasal olarak zorunluluk haline getirilmiştir. Uygulama yeni yapılar için yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Eski yapılar için ise, bahse konu uygulama 2017 yılından itibaren geçeri olacaktır. Enerji kimlik belgesine sahip olmayan binalara ruhsat verilmeyecek, binalar ile ilgili ihtiyaç duyulan işlemler yapılmayacaktır. Ayrıca Çanakkale enerji kimlik belgesi sahibi olmayan binalar için cezai işlemde uygulanmaya başlanacaktır.

Çanakkale İli Enerji Kimlik Belgesi Durumu

Çanakkale il genelinde bulunan 467 müstakil konuttan 444 konutun enerji kimlik belgesi, 3514 apartmandan 3376 apartmanın enerji kimlik belgesi, 18 eğitim kurumun 16’sının, 34 otelin 28’inin, 24 alışveriş merkezinin 20’sinin, 55 adet rezidansın 54 adedinin enerji kimlik belgesi hazırlanarak ilgili binalara teslim edilmiştir.

Çanakkale Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Çanakkale enerji kimlik belgesi, web sitemiz aracılığı ile enerji kimlik belgesi uzmanlarımızca, hızlı ve güvenli bir şekilde hazırlanmaktadır. İşletmemiz, yapı özelliklerinize göre bina enerji performansı sistemi üzerinden, enerji kimlik belgenizi hazırlamakta ve onaylanmasından sonra kargo şirketleri aracılığı ile adresinize göndermektedir. Çanakkale enerji kimlik belgesi fiyatları için, iletişim adreslerimiz aracılığı ile firmamız ile irtibata geçebilir, gerek fiyatlar, gerek ise hizmetler hakkında tüm detaylı bilgileri rahatlık ile elde edebilirsiniz.

Çanakkale Enerji Kimlik Belgesi

Çanakkale beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 06.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 4184 adet ve proje sayısı 4003 adet yapılmıştır. Bunlardan, 444 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 3394 adet enerji kimlik belgesi apartman, 54 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 46 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 16 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 28 adet enerji kimlik belgesi otel ve 20 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU