BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Burdur Enerji Kimlik Belgesi

2015 yılı için uzmanların inşaat sektörü ile ilgili yaptığı tahminler doğru çıkmadı. İnşaat sektöründe zayıflama olacağı yönünde açıklamalarda bulunan sektör uzmanları yanıldılar. Bunun en büyük kanıtı ise Burdur’da vücut bulmaktadır. Burdur her geçen gün yeni yapılan inşaatlara sahne olmaktadır. Hız kesmeden devam eden inşaatlar aynı hızla bütün yönetmeliklere uygun halde yapılmaktadır. 2011 yılından itibaren yapılacak her binanın uyması gereken kurallar arasında enerji tasarruf yöntemleri ve ısı verimi kuralları da bulunmaktadır. 5627 sayılı yasa ile kanun hükmüne bağlanan Enerji kimlik belgesi burdur ilindeki binalar hızla almaktadır. Hali hazırda olan binaların2017 yılına kadar EKB almaları zorunludur. Enerji kimlik belgesi olmayan binalara iskan verilmezken, iskan verilmiş binaların EKB’leri yoksa eğer satış işlemleri gerçekleşmemektedir. Belgesi olmayan bina sahiplerine ise para cezaları kesilmektedir.

Burdur’da Enerji Kimlik Belgesi Güncel Rakamları

Burdur’da bulunan kayıtlı binaların ve EKB’si olan yapıların güncel rakamları ise şu şekildedir. Kayıtlı bulunan 1396 projeden 1223 tanesi Enerji kimlik belgelerini almıştır. Bu projelerin dağılımları ise şu şekilde olmaktadır; 108 müstakil konuttan 69 tanesi, 1189 apartman tipi konuttan 1084 tanesi EKB’sini almıştır. İş yeri statüsünde olan 31 ofisten 23 tanesi, 4 hastaneden 3 tanesi, 37 eğitim kurumundan 28 tanesi, 20 otelden 11 tanesi ve 7 AVM’den 5 tanesi Enerji kimlik belgelerin almıştır. Peki, EKB nereden alınmaktadır

Enerji Kimlik Belgesi Alınan Yerler

EKB yani enerji kimlik belgesi Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş firmalar tarafından verilmektedir. Bu firmalara başvuru yapmanız halinde gelecek olan EKB uzmanları binaların enerji tasarrufları, ısı yalıtım sistemleri ve enerji verimliliği hakkında ölçümler yapacaktırlar. Yapılacak bu ölçümler ise raporlar halinde şirketlere sunulacak ve Enerji kimlik belgesi hazırlanacaktır. Bütün enerji sistemleri tam olan binalar A sınıfı kimlik belgesi alacaktır. Hiçbir enerji sistemine sahip olmayan binalar ise G sınıfı enerji kimlik belgesi alacaktır. Standart bir binanın enerji tasarrufu ise C sınıfında olmalıdır. Alınan bu sınıflar enerji tasarruf değerlerinin bir göstergesi olduğu gibi aynı zamanda binanın değerini de ortaya çıkaracaktır. Bina satışlarında ve alımlarında bu değerlere de bakılacak ve ona göre bir değer biçilecektir.

Binanıza Hak Ettiği Değeri Veren Firma İle Çalışın

Tüm Türkiye’de verdiği kaliteli hizmetlerle tanınan ekbproje firması Burdur Enerji kimlik belgesi hazırlamakta da profesyonel hizmetler vermektedir. www.ekbproje.com sitesi üzerinden veya telefonla ulaşarak hizmet alma isteğinizi ilettiğinizde çok kısa bir sürede EKB uzmanları adrese gelir ve detaylı bir inceleme yaparlar. Binanın enerji tasarruf sistemlerini, ısı yalıtımını ve enerji verimliliğini kontrol ederek gerekli bütün bilgileri rapor halinde firmaya sunarlar. Bu raporlar incelendikten sonra en kısa zamanda adrese teslim edilmektedir.  EKB proje firması il genelindeki en uygun Enerji kimlik belgesi fiyatları sunmaktadır. EKB ücretleri için ise isterseniz EFT, isterseniz kredi kartı, isterseniz de teslimat sırasında elden yapabilirsiniz.

Burdur Enerji Kimlik Belgesi

Burdur beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 06.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 1401 adet ve proje sayısı 1227 adet yapılmıştır. Bunlardan, 69 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 1088 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidasn, 23 adet enerji kimlik belgesi ofis,  3 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 28 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 11 adet enerji kimlik belgesi otel ve 5 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU