BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Edirne Enerji Kimlik Belgesi 

Edirne Türkiye de en batısında bulunan ilimizdir. Marmara bölgesinde bulunan ilimiz sınır şehrimizdir. Bu şehrimiz Türkiye-Avrupa karayolunu üzerindeki sınır şehrimizdir. Edirne nüfusu 2014 sayıma göre 165.979 kişidir. Bu şehrimizde karasal iklim hüküm sürmektedir. Edirne sınır şehri olması dolayısıyla da Yunanistan ve Bulgaristan çok yakınındadır. Şehir merkezi Yunanistan a sadece 7 km uzaklıktadır. Ayrıca Edirne merkez ile birlikte 8 tane ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süleoğlu ve Uzunköprü ilçeleridir.

Edirne Ve Yapı Denetim

Edirne ilimizde gün geçtikçe büyüyen ve gelişen illerimizin başında yer almaktadır. Bu ilimizin gelişmesine en büyük katkıyı aynı zamanda inşaat sektöründe görülmektedir. Edirne yapılan araştırmalar sonucu 103.301 bina olduğu saptanmıştır. Bu yapılan binaların her döneminde denetlenmesi ve incelenmesi gerekmektedir. İşte bu yüzden de Edirne merkez ve Keşan da toplamda 11 adet yapı denetim firması faaliyet göstermektedir. Denetimsizlikten doğan aksaklıkları gidermek, sorumluları cezalandırmak ve mağdur durumundakilerin kayıplarını hukuki yollarla karşılayabilmek için yeni bir yasal düzenleme yapılmış ve 2001 yılında 4708 sayılı kanunla yürürlüğe girmiştir. Tabi zamanla değişen gelişen durumlara göre devlet yeni bir kanun çıkarmış ve bu Enerji Verimliliği Kanunu ile de inşaatları her aşamasında denetlemiştir. Tabi bu kanunu çıkışıyla birlikte ısı yalıtım hizmetleri sektörüne oldukça yoğun bir talep olmuştur. BU kanun sayesinde yeni evlerde yalıtım yaptırmak zorunlu hale gelmiştir. Böylelikle insanlarda kışın soğuktan yazında sıcaktan evlerinde daha az etkilenir ve daha az yakıt tüketmeye başlamışlardır. Aynı zamanda bu kanun ile birlikte enerji kimlik belgesi de alınması zorunlu hale gelmiştir. Bu belge binanın enerji tüketimini ve enerji sınıfı yapılandırılması da göstermekte olup insanları bu konuda bilgilendirmektedir. Tabi bu belge sadece yeni yapıları kapsamayıp 2017 kadar da bütün eski yapıların da bu belgeyi alması zorunlu hale gelmiştir. Edirne enerji kimlik belgesi için danışmanlık hizmeti veren birçok kişi ve kurum bulunmaktadır.

Edirne Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesinin Gerekliliği

Günümüzde bu belgenin ne kadar gerekli olduğu oldukça ortaya çıkmıştır. Çünkü bu belge sayesinde eğer yeni bir ev alacaksanız evinizin enerji kimliğiyle ilgiyi ayrıntılı bilgiyi edinebilirsiniz. Eğer siz Edirne gibi karasal iklimin hüküm sürdüğü bir yerde yaşıyorsanız yakıt fiyatları sizin için önemlidir. Çünkü kışlar sert geçmekte ve birçok aileyi yakıt fiyatı düşündürmektedir. Ama size eğer ısı yalıtımınızı yaptırır ve gerekli yerlere bu ölçümleri yaptırarak bilgi alırsanız sizin için daha avantajlı bir durum olacaktır. İşte sizde Edirne enerji kimlik belgesi bir binayı tercih ederseniz sizin için en iyi tercih olacaksınız

Edirne Ve Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesi almak artık bir yasal zorunluluktur ve bu yasal zorunluluğa eğer uyulmazsa çeşitli cezaları bulunmaktadır. İşte bu yasal zorunluluktan dolayı Edirne de nasıl enerji kimlik belgesi çıkartılır diyorsanız EKBproje olarak size hizmet vermekteyiz. EKBproje olarak da uzman kadromuzla ve uygun enerji kimlik belgesi fiyatları ile hizmet vermekteyiz. Edirne deki en iyi enerji kimlik belgesi uzmanları kadromuzda bulunmaktadır. Edirne EKB alınmaması halinde ilerleyen günlerde ceza yaptırımı dahi uygulanmaya başlayacaktır ve bu belge mutlaka alınması gereken belgeler arasında yer almaktadır.

 

Edirne Enerji Kimlik Belgesi

Edirne beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 07.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 1022 adet ve proje sayısı 1211 adet yapılmıştır. Bunlardan, 78 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 860 adet enerji kimlik belgesi apartman, 3 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 21 adet enerji kimlik belgesi ofis,  5 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 24 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 14 adet enerji kimlik belgesi otel ve 17 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

 

Şube ve Bayilerimiz

Edirne Şubesi
HATİCE BİLGE DUYAR
SARICAPAŞA MH TALATPAŞA CADDESİ MERİÇ 18 SİTESİ 142/A KAT :1 MERKEZ/EDİRNE
0533 191 80 33
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU