BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Akustik Proje/Rapor

TEMEL BİNA AKUSTİĞİ NEDİR?

Kentleşmenin plansız yürüdüğü bölgelerde, gürültü insan sağlığına ve konforuna zarar veren etkenler arasındadır. Gürültüyle mücadelede, temel olarak akustik düzenleme ve ses yalıtımı kullanılır.

Akustik düzenleme, kapalı ortamdaki yansıma süresinin düzenlenmesidir. Ses yalıtımı ise, yapı elemanları aracılığıyla iletilen seslerin miktarlarını azaltmak için yapılan işlemdir.

Tüm bunların ışığında binalarda gürültü kontrolüne ilişkin hususları içeren mevzuat olan “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” 31 Mayıs 2017 Tarihinde 30082 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanmış ve 31 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelik ile her türlü yapı, bina, tesis ve işletmenin işletimi ve kullanımı esnasında insanların maruz kalacağı, her türlü gürültünün, kişilerin, beden ve ruh sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirecek iyi işitme ve algılama koşullarının sağlanması için, tasarım, yapım, kullanım, bakım ve işletim bakımından uyulacak kurallar tanımlanmıştır. Akustik tasarım bunun önemli bileşenlerinden bir tanesidir.

MİMARİ AKUSTİK RAPOR NEDİR?

Mekânların, gürültüye hassasiyet ve gürültülülük yönünden birbirleri ile olan ilişkilerine ve ses iletim yollarına (hava doğuşlu ve darbe sesi) ait analizleri; hedeflenen akustik kalite ve yalıtım sınıfına göre uygulanacak sınır değerleri; bu değerlere ve analizlere göre mimari ve/veya tesisat projelerinde gösterilecek yapı elemanları ve bileşenleri ile noktasal birleşim detaylarını içeren rapordur.

MİMARİ AKUSTİK PROJE NEDİR?

Binalarda ses yalıtımına dair detay ve yapısal çözümleri içeren, detay çizimlerini, anahtar paftalarını, hesap ve/veya ölçüm sonuçlarını, değerlendirme raporlarını içeren projedir.

HANGİ BİNALAR İÇİN MİMARİ AKUSTİK RAPOR VEYA PROJE HAZIRLANMASI GEREKİR?

"Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre; binalarda bulunan yapı elemanlarının sağlaması gereken yalıtım değerlerinin belirlenme süreci aşağıda belirtilmiştir.

"Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre, binaların gürültüden korunması çalışmalarında uygulanacak süreç aşağıdaki Şekilde özetlenmiştir.

MİMARİ AKUSTİK RAPOR /  PROJENİN ÜCRETİ NEDİR?

Akustik Rapor / Proje ücretleri için https://www.akustikbelge.com/ adresini ziyaret edip yapı tipinize göre ücret hesaplaması yaptırabilirsiniz.

BİNANIZ İÇİN MİMARİ AKUSTİK RAPOR VEYA MİMARİ AKUSİK PROJEYİ NASIL ALABİLİRSİNİZ?

Mimari Akustik Rapor / Proje hazırlatmak için web sitemizden bizimle irtibata geçebilir veya https://www.akustikbelge.com/ adresini ziyaret ederek "Talep Formu"nu doldurabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri personellerimiz en kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçeceklerdir.

 

Hızlı ve güvenilir bir şekilde ENERJİ KİMLİK BELGENİZİ bir gün içerisinde teslim alabilirsiniz.

İster kapıda ödeme fırsatı isterseniz Havale veya Eft ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EKBPROJE.COM - MY PROFESYONEL ENERJİ LTD. ŞTİ.

EKB TALEP FORMU