BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Alanya Antalya Enerji Kimlik Belgesi

Enerji belgesi 01.01.2011 tarihinden sonra yapılan tüm binaların mutlaka alması gereken bir belgedir. Ayrıca bu tarihten önce yapılmış olan ve aktif olarak kullanılan binaların da 02.03.2017 tarihine kadar enerji kimlik belgelerini almaları gerekiyor. Ülkenin her şehrinde olan binalar gibi Alanya'daki binaların da mutlaka Alanya Antalya enerji kimlik belgesi almaları gerekiyor. Enerji kimlik belgesi 5627 Sayılı Enerji Verimliliği kanununa göre zorunlu tutulmuş bir belgedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi mevut binaların belirtilen tarihe kadar ilgili kuruluşlara başvurarak enerji kimlik belgelerini almaları şarttır. Yeni yapılacak olan binalar için de Alanya Antalya enerji kimlik belgesi alma zorunlulukları vardır. Yapı sahiplerinin yaptıkları binaları satmaları için ve iskân raporu alabilmeleri için mutlaka enerji kimlik belgelerini almaları gerekir. İlgili kurum ve kuruluşlar tarafından görevlendirilen uzmanlar tarafından yapılan denetlemeler ile verilen EKB sayesinde binalarda enerji verimi yanında çevreye karşı az zararlı şekilde gaz salınımı da düzenlenmektedir

Ayrıca Ekb belgesi çıkarmayan Ev sahipleri enerji verimliliği gibi kampanyalardan yaralanmayacaktır. Sizlere tavsiyemiz mayıstan sonraki yoğunluğun sizleri mağdur etmemesi için en kısa zamanda belgenizi çıkarmanızdır. Çünkü mayıstan sonra oluşabilecek binlerce başvurusu neticesinde belgenizin elinize geçmesi aylar alabilecektir. Enerji kimlik belgesi çıkarmadan tapu devir işlemleri gerçekleşmeyeceği için acil konut satışlarınız sekteye uğrayabilir. Bundan dolayı mutlaka en kısa zamanda mümkünse mayıstan önce Belgenizi en yakın ekb uzmanından temin edin. 

Alanya Antalya Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Nedir, Hangi Bilgileri İçerir?

Alanya Antalya enerji kimlik belgesi, Alanya'da bulunan binaların enerji kaynaklarını daha iyi bir şekilde kullanılması için bu konuda yetkili olan şirketler tarafından verilen bir belgedir. Enerji kimlik belgesi içerisinde bina ilgili olan genel bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler içerisinde binanın metrekare cinsinden genel kullanım alanı, kullanım amacı gibi bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler ve yapılan araştırmalar sonucunda ise binalara uygun olan enerji sınıfında Alanya Antalya enerji kimlik belgesi verilir. Enerji kimlik belgesi için ilgili yasa gereği farklı sınıflandırmalar bulunmaktadır. Buna göre A harfi en yüksek enerji verimliliği sınıflandırmasını gösterirken, G harfi ise en düşük olan enerji verimliliği sınıfını göstermektedir. Mevcut binalar için herhangi bir şekilde enerji verimliliği sınıflandırma koşulu bulunmuyor.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır? Şeklinde soru binalarda gerekli olan enerji kullanımını daha verimli bir hale getirmek için alınması zorunlu hale gelen enerji kimlik belgesi ile daha fazla sorulmaya başlanmıştır. 1 Ocak 2011 yılından itibaren metre karesi 50 ve üzerinde olan yapılar için enerji kimlik belgesi istenmeye başlanmıştır

Yani mevcut binalar sahip oldukları özellikler neyse ona uygun olan enerji sınıfında enerji kimlik belgesi alabilirler. Ancak yeni binalar için enerji sınıfında uyulması gereken enerji sınıfı bulunuyor. Böylece yeni binaların en az C sınıfı enerji verimliliğine uygun olan enerji kimlik belgesi kullanması zorunludur. Bu yüzden de yeni yapılacak olan binaların mutlaka en az C sınıfında enerji verimliliği sınıfına uygun olması gerekiyor. Bu arada binalar için alınan enerji kimlik belgelerinin de 10 yıl geçerli olduğunu belirtelim.

İletişim Bilgilerimiz

EMD TRADE ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ
Bağlarbaşı Mh. Atatürk Cd. Sakarya Sk. No:35 Malte Plaza Business Maltepe/İSTANBUL/TÜRKİYE
0850 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU