BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Çorum Enerji Kimlik Belgesi

Tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Çorum, 12.820 km2 yüzölçümüne ve 2014 verilerine göre 275 bin nüfusa sahiptir. İlde makine imalat sanayi ve toprak sanayi oldukça gelişmiş seviyede bulunmaktadır. Nüfusa orantılı olarak konut sayısında, konut tiplerine göre artışlar gözlenmektedir. Çorum Enerji Kimlik Belgesi 2011 yılında çıkan yasa ile yürürlüğe girmiştir ve bu belge 2017 yılında çıkan yasa ile zorunlu bir hale gelmiştir. Karara enerji kimlik belgesinde asıl amaç binalarda enerji verimliliği için gerekli olan tertibatın alınmasını sağlamanın yanında ürünlerin bu sayede daha az enerji ile çalışmasını sağlamaktadır

Çorum İnşaat Sektörü

Çorum ilinde nüfus yoğunluğu ile orantılı olarak inşaat sektörü açısından da gelişim gözlenmektedir. Gerek il içerisinde yer alan, gerek ise civar illerde bulunan inşaat firmaları tarafından çeşitli konut tiplerinde ya da tesis tiplerinde projeler geliştirilmektedir. Bunların yanında Toki olarak adlandırılan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından da Toki konut projeleri başlığı altında faaliyetlerde bulunulmuştur.

Gerçekleştirilen toplu konut projeleri ya da müstakil konut projeleri il içerisinde faaliyet gösteren yapı denetim heyetleri tarafından, ilgili kanun ve yönetmelikler doğrultusunda, yasal denetimlere tabi tutulmaktadır. İl genelinde faaliyet gösteren seçkin yapı denetim heyetleri sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelik ve kapasitededir.

Çorum Enerji Kimlik Belgesi

Çorum Konut Projelerinde Enerji Kimlik Belgesi Alma Zorunluluğu

Yeni yapılarda tüm ülke genelinde olduğu gibi Çorum şehrinde de, enerji kimlik belgesi almak yasal bir zorunluluk haline gelmiştir. Yeni yapılara ruhsat verilmesi aşamasında, belediye tarafından enerji kimlik belgesi istenmektedir. Eski yapılarda ise, 2017 yılından itibaren enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu getirilecektir. Bu belgeyi almayan ya da sahip olmayan binalar ile ilgili işlemler halledilmeyecek ve bulundurmayan binalar hakkında cezai işlemler uygulanacaktır.

Çorum Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Çorum enerji kimlik belgesi alınması maksadı ile ister web sitemiz aracılığı ile online olarak, ister ise iletişim numaralarımızdan telefon aracılığı ile irtibata geçmek sureti ile enerji kimlik belgesi almak mümkündür. Enerji kimlik belgesi bünyemizde bulunan uzman kadrolar tarafından bina özelliklerine göre hazırlanmakta, binaların enerji sınıfı belirlenmekte ve bahsedilen tüm bu işlemler bir gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bina enerji performansı sistemi sayesinde, tarafımızdan yapınızın özellikleri sisteme yüklenmekte ve enerji kimlik belgesi onaya sunulmaktadır. Onaylanan enerji kimlik belgesi, kargo aracılığı ile adresinize kadar gönderilmektedir.

Çorum Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları

Çorum ilinde kayıt işlemine tabi tutulan 1451 proje yer almaktadır. Bu projeler içerisinde yer alan 48 müstakil konuta enerji kimlik belgesi, 1241 apartmana enerji kimlik belgesi, 14 eğitim kurumuna enerji kimlik belgesi, 3 otel, 2 avm ve 25 ofise enerji kimlik belgesi kurumumuz tarafından tanzim edilerek teslim edilmiştir. Çorum enerji kimlik belgesi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Uzman personelimiz size hem fiyat bilgisi hakkında hem de enerji kimlik belgesi hakkında gereken her türlü desteği sağlayacaktır.

Çorum enerji kimlik belgesi fiyat talepleri ya da bilgilendirmeleri için, sitemizi ziyaret etmeniz ve belge konusunda uzman personelimizden bilgi almanız yasal yükümlülükleri yerine getirmeniz açısından yeterli olacaktır.

Çorum Enerji Kimlik Belgesi

Çorum beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 06.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 1457 adet ve proje sayısı 1339 adet yapılmıştır. Bunlardan, 48 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 1246 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 25 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 14 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 3 adet enerji kimlik belgesi otel ve 2 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Çorum Şubesi
ERDEM AĞBAL
ULUKAVAK MH. AKPINAR 1. CD NO:40/A ÇORUM
0543 948 55 34
info@ekbproje.com
Çorum Şubesi
MUSTAFA TUNÇ
Mimarsinan Mh. Güzelyurt Sk. No:57 Merkez/Çorum
0542 579 41 60
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU