BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Ardahan, ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan illerimizden birisidir.27 Mayıs 1992’de belirlenen yasa ile beraber Türkiye Cumhuriyeti’nin 75.ili olabilmeyi başarmıştır. Çıldır, Damal, Göle, Hanak ve Posof Ardahan’ın ilçeleri arasında yer almaktadır. En son sayımlara bağlı olarak doğu Anadolu bölgesinde yer alan ilimizin nüfus sayısı da 112.242 rakamlara ulaşmıştır. Ülkemizde ki diğer illerde olduğu gibi bu ilimizde de hem merkez hem de ilçeler de yapı denetimleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Üstelik ilde pek çok kurumsal odaklı büyük inşaat firmaları bulunmakta ve tüm faaliyetlerini de sürdürmektedir. Toplamda yapı denetimi konusunda 2 adet firmanın bulunduğunu söyleyebiliriz.

Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Günümüzde artık binalarda AB standartlarına uygunluk baz alındığından dolayı 2017 de zorunluluk haline getirilecek olan Enerji Kimlik Belgesi alımı, binalarda ki enerji sınıfı kontrollerinin de düzenli bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Eski Binalarda 2017 yılı itibari ile artık enerji kimlik belgesinin alınma zorunluluğu söz konusu olacaktır. Ardahan ilçelerinde bulunan her binanın yeni inşa aşaması bitmesinin ardından enerji belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer bu hükme karşı gelip uygulamayan kişilere ise cezai yaptırımlar uygulanacaktır.

bunun dışında bina için gerekli olan enerji veriminin de tespit edilmesinden sonra Ardahan enerji kimlik belgesi için gerekli olan performans değerlendirilmesi tamamlanmaktadır.  Fakat sayılan tüm bu başlıkların tek tek ve eksiksiz olarak yerine getirilmesi şarttır. Konu ile ilgili yapılan değerlendirmenin eksiksiz şekilde tamamlanması daha sonraki aşamada sizin için avantaj sağlayacaktır ve Ardahan enerji kimlik belgesini alma işlemini daha kolay bir hale getirecektir. Ardahan enerji kimlik belgesi için gerekli olan adımlar atıldıktan sonra belgelerin de tam olması halinde belge alınmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Zorunluluğu

Binanızın yalıtımını mutlaka yaptıktan sonra belge beyanında bulunmanız gerekecektir. 1 Ocak 2011 tarihi itibari ile yürürlüğe giren bu uygulamaya mutlaka uygun davranmanız gerekiyor. Enerji Verimliliği konusunda bilgi toplayan Enerji Verimliliği Danışmanlık firmaları toplanan bilgileri EKB hizmeti veren firmamıza yollayarak uygunluğa bağlı olarak Enerji Kimlik belgesinin üretimi gerçekleşmesi sağlanır. 2011 yılında belirlenen hükümlere göre artık soğutma, yalıtım, ısıtma sistemlerinin verimliliğinin denetlenmesi ve enerji tüketiminin de aynı zamanda sınıflandırılması adına son derece önemlidir. Bundan böyle herkesin mutlaka bu belgeyi alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Zorunlu kılınan belgeyi alabilmeniz için ekb uzmanları sizlere yardımcı olacaktır. Bina ile ilgili yapılan olumlu ve olumsuz tespitlerin ardından onaya sunulmaktadır. Onay aşamasından geçen eski ve ya yeni binanız için gerekli belgelerin çıkartılması için uzman firmamız devreye girmektedir. Ardahan il ve ilçelerinde Enerji Kimlik Belgesinin çıkartılması üzerine yetkilendirilmiş bir firmayız. Buna göre tüm düzenlemeleri yönetmeliğe uygun olarak yaparak belgenizi hali hazıra getirmekteyiz. Şuana kadar Ardahan ilimizde 103 enerji kimlik belgesi hazırlanmıştır.

Tüm bunların yanı sıra Ardahan da yapmış olduğumuz yapı ruhsatı ile ilgili projelendirmemiz de 126 rakamına ulaşmayı başarmıştır. Bina enerji sarfiyatın hesaplanması ve kontrolü sonrasında firmamız uygun fiyatlı yollar eşliğinde belgenizi alabilmenize en iyi şekilde imkân tanımaktadır. Çok yüksek rakamlardan belirlenmemiş olan Ardahan Enerji Kimlik Belgesi fiyatı, makul rakamları kapsamaktadır.

Yapı denetimleri ve ekb konusunda ki tüm ayrıntılı bilgilere ulaşmak için www.ekbproje.com adresimize hemen  ulaşarak detayları da en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz.

Ardahan Enerji Kimlik Belgesi

Ardahan ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 06.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 105 adet ve proje sayısı 128 adet yapılmıştır. Bunlardan, 9 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 81 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 5 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 7 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 3 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU