BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Rize Enerji Kimlik Belgesi

Rize, Karadeniz bölgesinin en karakteristik özelliklerini gösteren şehirdir. Anadolu’nun diğer bölgelerinden coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısı ile de ayrılır. Dik yamaçlı vadileri, yüksek dağları, buzul gölleri, yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri ile çok özel bir turizm şehridir. Rize'de yaz mevsimi ılık geçer.Rize’nin nüfusu, tahmini verilere göre 331.192’dir.

Rize’de Isı Yalıtımı Hizmetleri Sistemi

Rize, turizm ve tarım açısından kendini geliştirmiş olan ve Türkiye nüfusuna önemli katkısı bulunan şehirlerimizden birisidir. Hızlı nüfus artışı ülke genelinde bir konut ihtiyacı yaratmıştır ve bu ihtiyaç günden güne büyümektedir. Rize’de de bu ihtiyacın doğması, inşaat sektöründeki gelişmeleri tetiklemiştir. Bugün inşaat sektöründe var olan gelişmeler beraberinde ısı yalıtımı hizmetlerini de doğurmuştur. Evlerin ve iş yerlerinin yazları serin, kışları sıcak olacak şekilde nitelikli olarak inşa edilmesi artık bir lüks olmaktan çıkmış ve bir ihtiyaç halini almıştır. Bu durumda sektörde en kaliteli hizmeti sunmak amacıyla kalitenin yükseltilmesi ve buna bağlı olarak rekabetin artması gözlemlenmektedir. Çıkarılan yasa gereği 2017 yılına kadar bina ve işyerinizin enerji kimlik belgesi olması gerekir. Enerji kimlik belgesi, binanın asgari olarak enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtımsal özellikleri gibi bilgileri içeren bir belgedir. Bu belgenin geçerliliği 10 yıldır. Bu durum 2011 yılında kabul edilmiş ve 2017 yılına kadar bütün binaların enerji kimlik belgesi alması zorunlu kılınmıştır.

Bu şart ve koşullardan birisi Rize  EKB alması gereken binaların 50 metre kareden büyük olması gerekmektedir. Ayrıca bu belgeye sahip olacak binaların ısıtma ya da soğutma gibi bir takım enerjiye ihtiyaç duyması da gerekmektedir. Bu gereklilik dışında Rize enerji kimlik belgesi almak için gerekli tüm şartlar sağlandıktan sonra ilgili kuruma başvuru yapılmaktadır.

Rize Enerji Kimlik belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Kimler Tarafından Hazırlanır

Enerji kimlik belgesi, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş; bünyesinde enerji kimlik belgesi uzmanı barındıran kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanmaktadır. Bu kuruluşlar veya şirketler binanızı yerinde incelerler. Gerekli ölçümleri yapar ve buna bağlı olarak binanızın enerji tüketim sınıfını, yalıtımsal özelliklerini ve ortalama olarak harcadığı enerji miktarını belirlerler ve buna bağlı olarak enerji kimlik belgenizi oluştururlar.

Rize’de Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır

Her ilde olduğu gibi Rize’de de enerji kimlik belgesi alınması yasa ile zorunlu kılınmıştır. 1000 metre kare alandan fazla alanı kaplayan her eski binanın enerji kimlik belgesi alması yasa ile gereklilik kazanmıştır. EKBproje olarak size enerji kimlik belgenizi almanızda yardımcı olmaktayız. Rize’de enerji kimlik belgesi nasıl çıkartılır diye sorduğunuz vakit, firma üyeleri olarak size en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz ve bunun için alanında uzman üyelerimiz ile birlikte çalışıyoruz. Bir telefonunuz ile adresinize geliyor enerji kimlik belgesi uzmanlarımız ile binanız için gerekli analizleri yapıyoruz. Rize’de enerji kimlik belgesi fiyatları konusunda da en uygun hizmetlere sahip olan firmamız enerji kimlik belgenizi en kısa sürede hazırlıyor ve adresinize kadar gönderiyor. Rize’de enerji kimlik belgesi uzmanları içerisinde en tecrübeli ekibe sahip firmamız ile size her zaman en yetkin hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.

Rize Enerji Kimlik belgesi

Rize beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 10.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 128 adet ve proje sayısı 181 adet yapılmıştır. Bunlardan, 1 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 105 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 19 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  3 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 0 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Şube ve Bayilerimiz

Rize Şubesi
RİZE
MERKEZ/RİZE
0542 579 41 60
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU