BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Muğla Enerji Kimlik Belgesi

Muğla, Türkiye'nin Eğe Bölgesi'nde yer almaktadır.Dalaman, Fethiye ve Bodrum gibi tatil yerleri ile meşhur bir ildir.Muğla'nın 2010 TUIK verilerine göre ilçeleri de dahil olmak üzere 12 ilçe, 49 belediye ve 396 köy adet köy bulunmaktadır.

MUĞLA ISI YALITIM

Ülkemizin en çok turiste sahip illerinden birisi olan Muğla'nın da her geçen gün nüfusu artıyor diyebiliriz.Kış aylarında fazla soğuk geçmese de yaz ayları çok sıcak geçmektedir.Isı yalıtımı sayesinde kışları daha az soğuk yazları da daha az sıcak evlere sahip olunmaktadır.İnşaat sektörlerinin her geçen gün yeni bir konut oluşturması sayesinde ısı yalıtımı gereği de her geçen gün artmaktadır.Bu sistem sayesinde enerji tasarrufu sağlanacak ve hem kullanıcıya hem de devlete büyük katkılar sağlanacaktır.Bu uygulama sayesinde kullanıcıların ısı tüketimleri büyük ölçüde azalacaktır.Her binanın Enerji kimlik belgesini edinmeleri gerekmektedir.Çünkü bu belgeler yalıtım hakkında hem bilgi sunacak hem de az harcanan enerji sayesinde ülkemizin dışa bağımlılığı da azalacaktır.Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çıkartmış olduğu 2011 yılında yürürlüğe giren yasaya göre 2017 yılına kadar bütün binalar, işyerleri enerji kimlik belgesine sahip olmalıdırlar.Eğer ki bu belgeleri edinmezler ise ceza sistemi uygulanacaktır.Muğla şehrinde de Enerji kimlik belgesi gerekli yerlerden temin edilmiştir.Yasaya göre bu belge 10 sene geçerli olacaktır.Muğla Enerji kimlik belgesi nasıl çıkartılır? Gibi bir çok soru sorulmaktadır.Enerji kimlik belgenizi Bayındırlık ve İskan bakanlığına başvurarak elde edebilirsiniz.Kurumda ki yetkili kişiler binanızı kontrol ederek kullanılan enerji  ve yalıtım özellikleri gibi detayları incelemektedir.Bu işlemler sonucunda da Enerji kimlik belgeniz oluşturulmaktadır.Alacağınız bu belgeler enerji tüketim sınıflandırılması yalıtım özellikleri gibi bir çok özelliklerde bilgi veren bir bilgidir.

Muğla Enerji Kimlik belgesi

EKB NEREDEN VE KİMDEN ALINIR?

Her ilde olduğu gibi Muğla ilinde de Enerji kimlik belgesi bulundurulması mecburdur.Muğla ilinde sizlere için Enerji kimlik belgesi çıkartmanız da yardımcı olmaktayız.İşlerinizi kolaylaştırarak yasalara uygun bir şekilde kolaylıkla bu belgenin sahibi olacaksınız.Muğla Enerji kimlik belgesi fiyatı da sizler için uygun bir şekilde tasarlanmıştır.Bu fiyatları yine bize ulaşarak öğrenebilir ön bilgi ve detayları öğrenmeniz de mümkündür.Isı yalıtımı nasıl yapılır? Sorusu da yine en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır.Isı yalıtımları bir çok şekilde ve bir çok aşama ile yapılabilir.Yalıtım sırasında kullanılan malzemeler de şirkete göre değişmektedir.Kat kat yapılan uygulamalar sonucun da en son dekor olarak boya uygulanır.Bu aşama sırasında kullanılan mekanik malzemelerde de yine şirketin seçimine bağlıdır. 

bina büyüklüğü arttıkça Muğla kimlik belgesi fiyatı da artmaktadır. Ayrıca Muğla enerji kimlik belgesi almak için ekb uzmanları tarafından yapılacak enerji performans ölçümleri de etkili olmaktadır. bu ölçüm sonuçlarının hepsinin tam çıkması halinde Muğla enerji kimlik belgesi almak çok kolay bir hal alacaktır. Enerji verimliliği ya da ısı yalıtımı ile Muğla enerji kimlik belgesi asıl amacına ulaşan bir belge haline gelecektir.

MUĞLA TOPLAM EKB

beptr.bep.gov.tr adresinde bulunan verilere göre Muğla ilinde toplam 12361 adet Enerji kimlik belgesi hazırlanmıştır.Muğla'da 13215 adet de yapı ruhsatı ile ilgili proje de bulundurulmaktadır.

Muğla ilinin Enerji kimlik belgesi dağılımı ise şöyledir;

Müstakil konutlarda 3954 adet ekb, apartmanlar 6873 adet ekb, rezidanslarda 33 adet ekb, ofislerde 465 adet ekb, hastanelerde 8 adet ekb, eğitimde 52 adet ekb, otellerde 866 adet ekb ve Avmler de ise 110 adet ekb bulunmaktadır.

Muğla Enerji Kimlik belgesi

Muğla beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 09.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 12415 adet ve proje sayısı 13273 adet yapılmıştır. Bunlardan, 3989 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 6889 adet enerji kimlik belgesi apartman, 33 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 466 adet enerji kimlik belgesi ofis,  8 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  54 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 866 adet enerji kimlik belgesi otel ve 110 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Muğla Şubesi
TOROS GYD (Hüseyin TOKGÖZ)
Fethiye/Muğla
0543 948 55 34
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU