BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Kilis Enerji Kimlik Belgesi

Akdeniz de yer alan illerimizden biri olan Kilis, her geçen gün gerek nüfus hacmi gerekse de inşaat sektöründe ki yayılımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Kilisin Kuzey bölümünde Gaziantep yer alırken güney bölümünde ise Suriye bulunmaktadır. Kilis’in toplamda 4 ilçesi bulunmaktadır. Buna göre, Merkez, Musabeyli, Elbeyli ve Polateli Kilis’in ilçeleri arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra Kilis ilinde her geçen gün nüfus artışı da görülmektedir. 2014-2015 yılında elde edilen verilere bakarsak Kilis nüfusu da 129.885 rakamlarına ulaşmış bulunmaktadır. %73.31’lik kısmı il ve ilçeleri kapsarken diğer kalanlar ise köy ve beldeleri kapsamaktadır.

enerji kimlik belgesi almak için yetkili olmayan kurumlara yapılan başvurular geçersiz olurken yine yetkili olmayan kurumlardan alınacak belgeler de tamamen geçersiz sayılmaktadır. Bu bakımdan Kilis enerji kimlik belgesi alırken başvurulan kurumlara son derece dikkat etmek gerekmektedir

Kilis Enerji Kimlik Belgesi

Kilis Enerji Kimlik Belgesi Zorunluluğu

2011 yılında beyan edilen karara göre artık binanın enerji sınıflandırılmasının yapılması ve enerji harciyatının da ne kadar olduğunun tespit edilebilmesi adına mutlaka Kilis Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu sunulmuştur. Üstelik yalnızca Kilis iline bağlı olan bir durum olmamakla beraber bu yaptırımlar 81 ili de kapsamaktadır. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanuna göre 01.01.2011 yılında yürürlüğe konulan bu kurala mutlaka uyulması gerekmektedir. Bina ile ilgili işlemlerin herhangi bir sorun yaşanmaması adına Enerji Kimlik Belgesi alınması gerekmektedir. Eğer bu kurala icabet etmeyen olur ise cezai yaptırımlarda peşin sıra birbirini kovalayacaktır diyebiliriz.

Enerji Kimlik Belgesi Amacı

Konutlarda ki enerji ve enerji sarfiyatının etkin bir şekilde kullanılması adına yeni bir kanunda devreye sokulmuştur. Bu sayede kimlik belgesi ile enerji israfından kaçınmaz baz alınmakta ve enerjinin daha etkin ve kontrollü bir şekilde kurtarılması istenmektedir. Kimlik belgeleri sanayi alanında yürütülen bina, sera, atölye, 50 m2 nin altında olan binalar, Kullanım süreleri 2 yılı kapsamayan binalar haricinde diğer bina sistemlerinde mutlaka aranılacak belgeler arasında bulunuyor.

Üstelik binanız ister yeni isterse de eski olsun eğer ki 50 m2 üzerinde bulunuyorsa mutlaka enerji belgesi alınması gerekiyor.

Yapı Denetim Firmaları

Binaların kontrol edilmesi ve enerji verimliliğinin sınıflandırılması adına Yapı denetim firmaları da tüm kontrollerini en iyi şekilde yapmaktadır. Kilis de toplam olarak 2 adet denetim şirketlerinin yer aldığını söyleyebiliriz.

Uzman ekb ekibimiz aracılığı ile bina verimliliği sınıflandırılması için gerekli ön görülen belgeyi 1 gün içerisinde hem hızlı hem de güveli yollar ile çıkartarak tarafınıza da sorunsuz bir şekilde göndermekteyiz. Kilis Enerji Kimlik Belgesi Fiyatı için ister havale/ eft gibi kredi kartı yolu ile isterseniz de kapıda ödeme seçenekleri ile ödeyerek belgenizi hiçbir problem yaşamadan teslim almaya başlayabilirsiniz. Kilis il ve ilçelerinde ki belgelerin düzenlenmesi adına görevlendirilmiş bir firmayız. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz ekb ve projelere bakarsak şu şekilde sıralandırabiliriz. Ekb işlemleri 222 ve proje ise 257 olarak hazırlanmış bulunmaktadır.

Kilis Enerji Kimlik Belgesi

Kilis ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 11.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 227 adet ve proje sayısı 260 adet yapılmıştır. Bunlardan, 2 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 203 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 12 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 9 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 1 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU