BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Iğdır Enerji Kimlik Belgesi

Türkiye’nin doğu Anadolu kesiminde yer alan ilimizden biri olan Iğdır, her geçen gün yeni yapı ve inşaat alanları ile göz doldurmayı başarıyor. Kars iline bağlı olan ilin Merkez, Tuzluca, Karakoyunlu ve Aralık olmak üzere toplam da 4 ilçesi bulunmaktadır. 2015 verilerine göre Iğdır’ın nüfus oranı 192.879’leri bulmuştur. Nüfusun % 54.82’lik kısmı ilçe ve il merkezlerinde bulunurken diğer kısmı ise köy ve beldeleri kapsamaktadır. Her geçen yıl inşaat sektöründe yenilikçi yapıları görebilmekte ve şehir gelişim göstermektedir. Diğer iller de Yapı Denetim Şirketlerinin kontrollüleri Iğdır ilini de kapsamakta ve enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Binalara verilen kimlikler sonucu ısıtma, soğutma ve yalıtım gibi konularda hesaplamalar yapılmaktadır. 01.01.2011 yılı itibari ile yaşanan enerji belgesi alma zorunluluğu, Iğdır ilini de bundan böyle kapsamaktadır diyebiliniz.

binalarda yer alan CO2 Ve sera gaz salınım noktaları da bu çalışmada dikkate alınan hususlar arasında yer almaktadır. Iğdır EKB Nasıl Alınır?  Sorusu için yapılan incelmede binada yer alan metre kare başına düşen enerji tüketiminin tam olarak hesaplanması yer almaktadır.

Iğdır Enerji Kimlik Belgesi

Kimlik Belgesi Nedir? Neden Alınmalıdır?

Tam anlamın ile açıklayacak olursak hem yapı ruhsatı hem de yapı kullanma izni anlamına gelen enerji kimlik belgesiyle binanızı da sınıflandırmış olacaksınız. Bu sayede ne kadar enerji harciyatı yapıldığı da kontrol edilmiş olacaktır. 50 m2 üzerinde olan hemen hemen her bir inşaat için belge alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Üstelik yeni yapılandırmaya giren binaların yanı sıra eski binalarında belgeleri alması için tanınan süre 2017 yılına kadardır.

Alacağınız belgede binanın enerji performansını görebilmeniz de mümkün olacaktır. Buna göre Iğdır Enerji Kimlik Belgesi ile konut sayılarını, konutlarda yaşayan kişilerin sayısını ve konutların yıllık ne kadar enerji sarfiyat ettiğini rahatlıkla görmüş olacaksınız.

Enerji Kimlik Belgesi ve Yapı Denetim Firmaları  

Belgenin alma zorunluluğu bulunurken size bu konuda yardımcı olan ve Iğdır ili için yetkilendirilen firmamıza başvurarak gerekli tüm teslimatların tarafınıza yapılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Iğdır il ve ilçelerin de yaklaşık olarak 3 adet Yapı denetim firmalarının bulunduğunu söyleyebiliriz. Firmalara ait tüm bilgilere artık sizlerde tarafımızca sorun yaşamadan ulaşabilme şansına sahip olacaksınız.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları

Bina ile ilgili istenen belgelerin fiyatları da merak edilen bir konu haline gelmiştir. Bina bilgilerini bildirmek adına firmamız ile iletişime geçerek makul fiyatlarda arzu ettiğiniz enerji kimlik belgesinin çıkarılmasını da sağlamış olacaksınız. Türkiye’nin en iyi ve en çok hoşa giden Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları firmamız da bulunduğundan dolayı artık sizlerde enerji verimliliği ve enerji tüketimi hesaplamaların yapılabilmesi adına gerekli ön görülen belgenizi alabilirsiniz. Üstelik ödemelerinizi de ister kredi kartları ile isterseniz de kapıda ödeme seçeneği ile ödeyerek faturalarınızı da teslim alabilirsiniz.

Firmamız toplamda Enerji belgesi için 408, yapı ruhsatı için 433, müstakil konut ekb 37, apartman ekb 327, ofis ekb 18 hastane ekb 13 ve AVM Ekb 8 enerji kimlik be3lgesinin hazırlanmış olduğunu söyleyebiliriz.

Iğdır Enerji Kimlik Belgesi

Iğdır ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 07.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 413 adet ve proje sayısı 439 adet yapılmıştır. Bunlardan, 37 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 332 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 18 adet enerji kimlik belgesi ofis,  13 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 5 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 0 adet enerji kimlik belgesi otel ve 8 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU