BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Adalar İstanbul Enerji Kimlik Belgesi

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz enerji kimlik belgesi, binaların enerji kullanımlarını ölçen bir belgedir. Bir binanın tapusu kadar gerekli olan bu belge sayesinde evin enerji sarfiyatı hakkında bir inceleme ve puanlama yapılır. A ile G sınıfları arasında yapılan bu puanlamada, A en yüksek verimli, G en az verimlidir.

Bu yasa daha sonra 2017 yılında zorunlu bir hal almıştır ve yeni bina yaptıran ya da eski binalarda oturan herkes enerji kimlik belgesi almak zorunda kalmıştır.  Enerji kullanımını düzenlemek için alınan enerji kimlik belgesinin bir takım farklı şartları da bulunmaktadır. Belgeyi almak isteyenlerin sahip olduğu yapı ısınma ya da soğumaya ihtiyaç duymalıdır.

Bu belgenin amacı, binaların enerji tasarrufu yapmalarını sağlama ve sınırlı olan enerjiyi tasarruflu kullanırken daha az faturalar ödemelerini teşvik etmektir. Yenilenebilir enerji kullanan binalarda enerji verimliliği yüksek olmakta ve başarılı bir tablo çizilmektedir. İstanbul ilçelerinden olan Adalar ilçesinde de enerji kimlik belgesi düzenlenen evlerin belgeleri, yetkili kuruluşlarca verilmektedir.

Adalar İstanbul Enerji Kimlik Belgesi

Adalar İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Enerji kimlik belgesi almak için bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan kuruluşlara başvurmak gerekmektedir. Adalar İstanbul enerji kimlik belgesi almak için de resmi internet sitesinde yer alan kuruluşlardan birine başvuru yapmak gerekir.

Başvuru sonrasında binanızın özellikleri netleşecek ve uzman tarafından yapılan analiz sonucuna göre binanızın enerji verimliliği ölçülecektir. Adalar İstanbul enerji kimlik belgesi başvurularınızı yetkili kurumlara yaptıktan kısa bir süre sonra adresinize gönderilecek olan kimlik belgenizi kullanabileceksiniz. Bu sayede evinizin kiralama ve satış değeri de yükselecektir. Adalar İstanbul enerji kimlik belgesi talepleriniz için firmamızla iletişime geçebilirsiniz ve enerji kimlik belgesi taleplerinizi iletebilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Süresi

Enerji kimlik belgelerinin süresi 10 yıldır. 10 yıl sonra yenilenmesi gerekir. Ancak siz dilerseniz mantolama işlemi ya da yenilenebilir enerji kullanımları gibi düzenlemeler yapacaksanız bunlardan sonra da başvuru yapabilirsiniz. 10 Yıl aradan sonra mevcut dönemdeki kriterlere göre tekrardan güncelleme yapmalısınız. Ekb belgesi çok pahallı gibi bir evrak olarak gözüksede bina sakinleri olarak toplu bir şekilde çıkarttığınız zaman fiyatta esneklikler mevcuttur. Siz siz olun mayıs ayından önce belgenizi mutlaka çıkarın.

Binanızın verimliliğini arttırmak ve buna göre bir çalışma yapmak istediğinizde, yeniden değerlenecek olan enerji verimliliğiniz de başarılı bir şekilde ölçülmüş olacaktır. Adalar İstanbul enerji kimlik belgesi ya da diğer İstanbul ilçelerinde olan binalarınız ve iş yerleriniz için enerji kimlik belgesi taleplerinizi firmamıza iletebilirsiniz. Uzman ekibimizin analizi sonucunda teslim edilecek olan enerji kimlik belgelerinizin kodunu da sitemizden sorgulayabilirsiniz.

Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan olan sitemizden tüm ülke kentleri için enerji kimlik belgesi düzenlenmekte ve resmi süreç sorgulaması da sitemiz üzerinden yapılabilmektedir.

www.ekbproje.com

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU