BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Eskişehir Enerji Kimlik Belgesi

Beyaz eşyalardaki enerji sınıf etiketi, arabalardan sonra da şimdi binalara verilir oldu. Bu belge ne işe yarar diye soracak olursanız bu belge mevcut binanın yıllık ne kadar enerji tükettiğini , bu tükettiği enerji sonucu atmosfere ne kadar ne kadar karbon saldığını göstermekte ve A ve G harfleri arasında bir enerji sınıfı belirlemektedir. A sınıfı en verimli binayı temsil ederken G sınıfı ise en verimsiz binayı temsil etmektedir. Bu belgenin 1 ocak 2011 tarihinden itibaren yeni yapılan binalarda alınması zorunlu olup mevcut eski binalara da 2017 yılına kadar alınması zorunlu kılınmıştır. Eskişehir Enerji Kimlik Belgesi 2011 yılında ülkemizde enerji tasarrufu ve enerji verimliliği sağlamak için zorunlu hale getirilmiştir.  2011 yılından sonra 2017 yılında Eskişehir enerji kimlik belgesi er bina için şart hale gelmiştir.  Aradaki enerji kimlik belgesi alan binaların ısı ve ses yalıtımları olmak zorundadır.

Özetle enerji kimlik belgesi olmayan herhangi bir işlem yapamayacak yapsa dahi ceza ile bir yaptırım uygulanacaktır. Bizlerde bu yasayı göz önünde bulundurarak ve ulusal olarak her yeni binanıza ya da eski binanıza enrji kimlik belgesi verebilmek adına bir proje başlattık. Türkiye’nin hangi noktasındaolursanız olun bize telefon aracılığıyla ulaşabilir ya da canlı müşteri hizmetlerimizle  görüşebilir dileğinizi belirtebilirsiniz. Alanında uzman elemanlarımızla güvenli ve en çabuk şekilde binanızın enerji kimlik belgesi çıkartılacaktır. Ödeme şeklini ise tamamen sizin seçeneğinize bırakıyoruz. İster kredi kartıyla, ister peşin ya da taksitli ödeme seçenekleri sunuyoruz size.

Eskişehir Binaları Bizden Sorulur

Eskişehir ili için de yetkilendirilmiş bir firma olarak size bu konuda yardımcı olmaktan büyük onur duyarız.  En son yapılan nüfus sayımına göre 799.724 nüfusa sahip olan Eskişehir’de hızla büyüyen ve gelişen sektörlerden biri de inşaat sektörüdür. Tabi ki hızla büyümesin de ve göç almasında coğrafi  konumunun da büyük etkisi vardır. Buna paralel insanların barınma ihtiyacı da artmaktadır. Bu şekilde yapılan binaların sayısı artmaktadır ve son yasaya göre de tüm bu binalara enerji kimlik belgesi verilmesi zorunludur

Eskişehir Enerji Kimlik belgesi

Eskişehir Binaları İçin Bir Telefon Uzaklığındayız

Eskişehir ilinde 10’un üzerinde denetim firmamız bulunmaktadır. Bu ilimizde ortalama olarak 50m2 üzerindeki tüm binalar bu denetimi yaptırmaya zorunludur.  Oturma izni içinde bu belgeyi almak zorunludur. Aslında zorunlu kelimesi kulağa belki hoş gelmeyebilir ama emin olun bu tamamen sizin yararınıza olacaktır. Çünkü enerji kimlik belgesi sonucuna göre belki de bina izolasyonu yapmak gerekecek böylece izalosyonu yapılmış binanın ısı kaybı büyük ölçüde düşecektir. Rakam vermek gerekirse yaklaşık olarak %40 çatıdan, %20 de zaminden düşecektir ki bunlar öyle hafife alınacak rakamlar değildir. Ayrıca binanızın verimini arttırmak adına da siz tek başına bir şeyler yapabilirsiniz. Örneğin evinizde yüksek verimliliği olan pencereler kullanmak, güneş ya da rüzgar gibi dış kuvvetlerin enerjisinden yararlanabilmek. Bina aydınlatılması için kullanılan ampüllerin tasarruflu olmasına dikkat edin. Elektrikli cihazlarınızı kullanmadığınız zaman tamamen kapatın. Yani cihazı stand-by konumda bırakmayın.  Bunlar binanınızın enerji verimliliğii olabildiğince arttıracaktır. Ancak belge almak ve binanızın şu an ne durumda olduğunu öğrenmek için zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Eskişehir Enerji Kimlik belgesi

Eskişehir beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 07.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 8334 adet ve proje sayısı 8856 adet yapılmıştır. Bunlardan, 150 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 7881 adet enerji kimlik belgesi apartman, 1 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 53 adet enerji kimlik belgesi ofis,  6 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  191 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 39 adet enerji kimlik belgesi otel ve 13 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU