BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Yalova Enerji Kimlik Belgesi

Marmara Bölgesi içerisinde yer alan ilimizden biri olan Yalova, her geçen gün yapı sektöründe kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Kocaeli, Bursa ve İstanbul’ yakın bir şehrimiz olan Yalova’nın nüfus yoğunluğu ise son yapılan verilere göre 232.339 sayılarına ulaşmayı başarmıştır. Merkez, Armutlu, Altınova, Çiftlikköy, Çınarcık, Termal olmak üzere toplamda 6 adet ilçeyi de barındıran bir ilimizdir. Hem nüfusu hem de inşaat sektöründe ki büyük ivme çıkışıyla adından bahsettiren şehirde 2011 yılında çıkan yasaya göre enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu yaşanmaktadır.

Binalar için gerekli olan ısı ya da ses yalıtımının tam olarak sağlanması Yalova enerji kimlik belgesi almak için yapılan performans değerlendirilmesinde dikkate alınmaktadır ve bu durum olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır

Yalova Enerji Kimlik Belgesi Alma Zorunluluğu

2011 yılında çıkan yasaya göre artık eski ve yeni binaların enerji sarfiyatlarını hesaplamak, konut ve konutlarda ki insan sayısını tespit etmek amacıyla enerji belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Binanızın enerji sınıfını tespit ederek hazırlatılması için firmamız destek veriyor. Bundan böyle diğer illerde olduğu gibi Yalova ilinde de enerji belgesinin alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ruhsat veren Belediye tarafından yapıların enerji kimlik belgeleri beyan edilmektedir.

Yalova Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Olmazsa Ne Olur?

Enerji kimlik belgesini almayan ve kimlik belgesi bulunmayan binalarda ise herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Üstelik yalnızca bunlarla da sınırlı kalınmayarak ekb bina da bulunmadığından dolayı cezai işlemde yaptırılmaktadır. Bu sebeple mutlaka ister eski bina olsun isterse de yeni bina olsun belgenin alınması ve bina ile ilgili hiçbir sorun yaşanmadan da işlemlerin yapılabilmesi sağlanmalıdır.

Bu konuda üstüne düşeni en iyi şekilde yerine getirerek destek veren uzman şirketimizde uzman ekb yetkililerimiz bulunmaktadır. Buna göre ekb işlemleri de hem güvenli hem de hızlı bir şekilde yapılacak ve belgeniz elinize de en kısa süre içerisinde hızlı kargolama yolu ile teslim edilmiş olacaktır. Binanız ile ilgili tüm özellikler onaylandıktan sonra sisteme dâhil edilerek belgenin onay aşamasından geçmesi sağlanır. Ekb belgelerinin onayının ardından ise kargo yolu ile belgenizi kapınıza kadar teslim etmekteyiz.

Yapı Denetim Firmaları ve Projeler

Yalova ilinde yapı denetim firmalarının sayısı 14’ tekabül etmektedir. Uzman ekibimiz hızlı ve güvenli bir şekilde yapınızın özelliklerini sisteme sunarak belgenizin onaylanmasına en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Şimdiye kadar Yalova ’ın birçok ilçesine 7 ve üstü pek çok belge düzenlediğimizi de söylemek isteriz.

Şimdiye kadar Yalova il ve ilçelerinde 2070 enerji kimlik belgesi hazırlanmıştır. Aynı zamanda yapı ruhsatı ile ilgili olarak toplamda 2156 proje yapılmıştır. Tüm bunların yanı apartman ekb 1601 , rezidans ekb 1, Ofis ekb 30, hastane ekb 2, eğitim ekb 18, Otel ekb 14 ve avm ekb 9 olarak hazırlanmıştır. Yalova Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları öğrenmek ve aynı zamanda da Yalova fiyat talebi için sizlerde sorun yaşamadan kaliteli hizmet veren www.ekbproje.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yalova Enerji Kimlik Belgesi

Yalova ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 08.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 2087 adet ve proje sayısı 2174 adet yapılmıştır. Bunlardan, 395 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 1617 adet enerji kimlik belgesi apartman, 1 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 30 adet enerji kimlik belgesi ofis,  2 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 19 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 14 adet enerji kimlik belgesi otel ve 9 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

Şube ve Bayilerimiz

Yalova Şubesi
YALOVA
YALOVA
0542 579 41 60
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU