BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Giresun Enerji Kimlik Belgesi

Bilirsiniz her beyaz eşya üzerinde sarf ettiği enerji miktarını simgeleyen bir harf vardır. Bu harf de A ile simgelenmişse bu iyi bir özellik olduğundan gayet büyük bir şekilde yazılıp amaç müşteriyi bu konuda bilgilendirmektir. Aslında aynı sistem arabalarda da vardır. Şimdi ise binalra verilir oldu hem de yasal bir zorunluluk ile bu belgenin açıklaması mevcut binanın bir yıl içinde ne kadar enerji tükettiği yönündedir. Bu hesaplama sonucunda binaya bir değer verilecektir ve A ve G harfleri arasında enerji değerini gösteren bir harf verilecektir. A sınıfı en verimliyi temsil ederken G sınıfı ise verimsizi temsil edecektir. Bu belgenin çıkarılmasının zorunlu olduğu tarih 1 ocak 2011 tarihinden sonra yapılacak her bina içindir. Mevcut eski binalar için ise 2017 yılına kadar süre tanınmıştır. Özetle 2017 yılından sonra tüm binlarda alım, satım ve kiralamalarda bu belgenin ibraz edilmesi gerekli bir şarttır. Bu sebeple vatandaş aldığı ya da kiraladığı binanın enerji sınıfını bilecek ve tercihini e ona göre yapacaktır. Bu sebple de mesela d enerji sınıfına ait bir binayı tercih etmektense b sııfına ait bir binayı tercih edecek ve böylece elektriğe ya da yakıta daha az ödeyeceğini bilecektir.

Giresun Enerji Kimlik belgesi

Giresun’daki Firmalarımız

Bizler de firma olarak Giresun da dahil olmak üzere Türkiye’nin hemen her noktasında enerji kimlik belgesi verebilmekteyiz. Bu belge asgari olarak binanın enerji ihtiyacını ve enerji tüketimi sınıflandırması, yalıtm özellikleriyle ısıtma ve soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Yani Giresun da bulunan tüm binalarınız için hem uygun fiyata hem de alanında uzman elemanlarımızla en kısa sürede belge sizlere ulaştırışacaktır. Bizlere 7/24 ulaşabilir ve aklınıza takılan tüm soruları yöneltebilirsiniz. Giresunda bulunan 425.007 kişi sayesinde de inşaat sektörü alabildiğine gelişmekte ve büyümektedir. Bu sebeple enerji kimlik belgesine ihtiyacı olan diğer illerimizden bir tanesidir giresun. 50m² üzerindeki tüm binalarda zorunlu olduğundan dolayı bu belgeye sahip olmayan binalar 2017 yılından sonra ceza sürecine gireceklerdir. Bu sebeple en kısa zamanda firmamıza gelip gayet uygun fiyatlarda ve kaliteli bir hizmetle binanız için bu belgeye sahip olabilirsiniz.

Firma Araştırmanızı Dikkatlice Yapın

Ancak sizlerden ricamız firma araştırma konusunda asgari düzeyde hassaslık göstermenizdir. Çünkü ne yazık ki piyasada uzman olmadığı halde, müşteri memnuniyetini ikinci plana atan ve sadece para odaklı çalışan firmalar sağlıklı sonuç veremeyebilirler. Bunlar sadece pastadan pay kapmak adına kurulmuş seri imalat gibi enerji kimlik belgesi düzenleyen fırsatçılardır. Düzenledikleri enerji kimlik belgeleri binayı bir bütün olarak içiyle beraber değil de sadece dış tarafını baz alarak ölçüm yapmaktadırlar. Takdir edersiniz ki böyle yapılan testlerin sonucu da sağlıklı olmaz.

Giresun Enerji Kimlik belgesi

Giresun beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 07.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 617 adet ve proje sayısı 701 adet yapılmıştır. Bunlardan, 40 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 494 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 25 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  34 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 16 adet enerji kimlik belgesi otel ve 7 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur.  

Bina büyüklüğü ya da bina yaşı yanı sıra enerji kimlik belgesi fiyatlarını farklı unsurlarda belirlemektedir.  Giresun Enerji kimlik belgesi alımı için ilgili kurumlara başvuru yapılmalıdır.  Farklı kurumlar yapılan başvurular sonrasında alınan Giresun Enerji Kimlik belgesi geçerlilik göstermemektedir

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

 

Şube ve Bayilerimiz

Giresun Şubesi
MUHAMMET KÜÇÜK
TEYYARE DÜZÜ MAHALLESİ VİRANDERE SOKAK AYDINLAR SİTESİ D BLOK NO:2/B MERKEZ/GİRESUN
0850 304 1216
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU