BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Sinop Enerji Kimlik Belgesi

Sinop ili, Anadolu’nun kuzeyinde yer alan ince burun denilen ve Türkiye’nin en kuzeyinde bulunan yerdir. Konum itibari ile denizcilik acısından önemli bir noktadır. Doğal liman olması geçmiş çağada birçok devletin gözde şehirleri arasına girmesine sebebiyet vermiştir. Bununla beraber genellikle geçmiş çağda kale içinde meydana gelen bir şehirdir.

Sinop Enerji Kimlik Belgesi 2011 yılında çıkan bir yasa ile zorunlu hale gelmiştir. Bu yasa yürürlüğe girmesinden itibaren tasarruf adına olmazsa  olmazlar arasına girmiştir. Bu yasalar ile tasarruf adına alınması gereken tüm önlemler alınmıştır. Binalarda iç ya da dış özellik bakımından ısı kaybını önleyen ve enerji verimliliğini ön plana çıkaran bir durum oluşmuştur

Antik çağdan bu yana parlak ve aynı zamanda yoğun bir ticaret kapasitesine sahip olan bu şehir Bizans, Selçuklu, Çandaroğlu ve son olarak ta Osmanlı egemenliği altına girmiştir.

Günden güne artan nüfus oranı ile şehir günümüzde büyümektedir.2014 verilerine göre şehrin nüfusu 205.110 olarak belirlenmiştir. Nüfus artışı sonucunda yeni bina ve bu binaların kullanımı için yeni enerji kaynakları da beraberinde artmıştır. Yine ak kuyu santrali de bu ilimizde kurulmuştur.

Sinop Enerji Kimlik belgesi

Enerji kimlik belgesi nedir? Ne işe yarar?

Enerji kimlik belgesi, yapının belirli bir süre zarfında ne kadar enerji harcadığını belirleyen belgeler içerir. Bu yolla binanın enerji kullanımı konusunda hangi dereceye sahip olduğu bilinir. Yapılan izolasyon uygulaması ile enerji israfı önlenmek amaçlanmaktadır. Yine bu yolla havaya bırakılan CO2 salımı azalır. Hava kirliliğinin önüne geçilme sağlanır.

EKB nasıl alınır?

Enerji kimlik belgesi, Bakanlığın belirlediği koşulları sağlayan şirketler tarafından yapılmaktadır. Binanın özelliğini bozmadan ve binanın planına göre uygulanan izolasyon yoluyla bu işlem gerçekleştirilir. Eksiksiz olarak yapılan çalışmalar sonucunda verilir. Belgelerden bir nüsha şirkette kalmak kaydı ile bir nüshası bina girişine asılır.

Sinop’ta EKB Alan Yapılar Var Mıdır?

Evet vardır. Verileri söylemek gerekirse;

Şu anda 734 proje bulunmaktadır. 696 yapı EKB almış durumdadır. Bu projelerin 104 tanesi müstakil evler kapsamındadır. Yine müstakil evlerde EKB alanların sayısı 95 tir.

Apartmanlarda bu proje 609 tanedir. 583 tane EKB alan apartman bulunmaktadır. Bunların dışında ofis, eğitim ve diğer binalarda mevcuttur.

EKB alma zorunlu mudur?

2011 yılında kanun çıkarılmıştır. Eski binaların 2017 yılına kadar bu sisteme geçmesi gerekmektedir. Alınan EKB nin süresi 10 yıldır. Yeni binalarda bu kapsamda yapılmaktadır.

Hangi Binaların Alması Gerekmektedir?

1000 m2 ve üzeri olan binaların alması gerekmektedir.

Isıtılma gibi durumların olmadığı depo, mağaza vb gibi yerlerin dışında 1000 m2 alanına sahip bütün yapıların alması zorunludur.

Sinop’ta enerji kimlik belgesi nasıl çıkarılır?

Bayındırlık ve iskân bakanlığının doğrultusunda şirketimiz bünyesinde bulundurduğumuz bu alanda uzman olan mühendisler tarafından sağlanmaktadır. Şirketimiz bünyesinde bulundurduğu mühendisler yolu ile binanızın enerji kullanım alanlarını ölçmesi ve sizlere bir fiyat vermesi sonucunda istediğiniz an gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Fiyat belirlenmesi aşamasında önemli rol oynayan etmenler binanın yapısı, büyüklüğü ve projesidir. Çalışmaların tamamlanması sonucunda şirketimiz tarafından bu belge verilmektedir. Bizlere edeceğiniz bir telefon sonucunda binanızın İzolasyonunu yapım ve gerekli diğer çalışmalarını bitirdikten sonra bu enerji kimlik belgesini sizlere vermekteyiz.

2017 yılının yaklaşması sonucunda artan talepler doğrultusunda sizlerin çağrı merkezimize bıraktığınız adres bildirimi sonucunda adresinize gelerek bu çalışmaları yapmaktayız.

Sinop Enerji Kimlik belgesi

Sinop beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 11.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 706 adet ve proje sayısı 745 adet yapılmıştır. Bunlardan, 95 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 593 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 9 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  5 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 3 adet enerji kimlik belgesi otel ve 1 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU