BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Bolu Enerji Kimlik Belgesi

Son yapılan nüfus sayımında 136 bin kişiye ev sahipliği yapan Bolu, birçok ilden de göç almaya devam ediyor. Bu insan yoğunluğu neticesinde ise Bolu inşaat sektörü günden güne büyüyor ve yatırımcılar bu ilgiye kayıtsız kalmıyor. Özellikle arsa karşılığı binaların çok yapıldığı şehirde toplamda 1355 proje bulunmaktadır. Hızlı bir şekilde yükselen yapıların ise EKB oranları çok yüksek seviyelerdedir. EKB yani Enerji Kimlik belgesi binalar için zorunlu evraklar arasındadır. Yeni yapılan binaların iskan alabilmesi için gerekli olan bu belgeler eski binalar için de satışlarında ve kiralanmalarında gereklidir. Tüm yapıların 2017 yılına kadar bu belgeleri edinmesi devlet tarafından şart koşulmuştur. Enerji kimlik belgesi olmayan binalar üzerinde hiçbir işlem yapılmazken aynı zamanda EKB olmayan bina sahiplerine de ceza uygulanacaktır. Bu kadar önemli olan bu EKB nereden alınır?

Enerji Kimlik Belgesi Nedir Ve Nereden Alınır

Enerji kimlik belgesi Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, alanında uzman şirketler tarafından yapılmaktadır. Bu şirketlerin bünyesinde bulunan Enerji kimlik belgesi uzmanları yapılara gelerek gerekli incelemeleri yaparlar. İncelemeleri arasında ise binaların ısı yalıtım sistemler, enerji tasarruf yöntemleri ve enerji verimlilikleri vardır. Bu sistemlerin istenilen özelliklerde olması koşulunda binanın alacağı Enerji kimlik belgesi, A sınıfı belge olacaktır. Eksik donanımlarda ise bu sınıflar düşecek ve en sonda G sınıfına gelecektir. G sınıfı enerji kimlik belgesi alan bir bina yeterli enerji tasarrufuna sahip olmayan bir binadır. Enerji tasarrufunda standartlarda olan bir bina ise C sınıfı enerji kimlik belgesi alacaktır.

Bolu Enerji Kimlik Belgesi

Bolu’nun Çoğu Yapısında EKB Var

Bolu enerji kimlik belgesi oranları ise şu şekilde sıralanmaktadır. 1355 kayıtlı konuttan 1232 tanesi EKB’sini almıştır. Belgelerini alan konutlardan 104 tanesi Müstakil yapı, 1040 tanesi apartman tipi konut, 43 tanesi ofis, 2 hastane, 28 eğitim kurumu, 11 otel ve 4 AVM şeklinde sıralanmaktadır. Kalan yapılar ise en geç 2017 yılına kadar bu belgeleri almak zorundadır.

Binanızın Tam Değerini Belgeleyecek Olan firma

Tüm Türkiye’de hizmet vermekte olan www.ekbproje.com sitesi alanında uzman personeli ile enerji kimlik belgesi hazırlamada lider firmadır. Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz firma isteğinizin hemen ardından EKB uzmanlarını adresinize gönderecektir. Bina içerisinde ve dışarısında yapılacak detaylı incelemeler sonucunda raporlar oluşturulacaktır. Binanın ısı verimi, enerji tasarruf yöntemi, ısı yalıtım sistemleri hakkında hazırlanacak olan bu belgeler ışığında binanın hangi sınıf enerji tipinde yer alacağı belirlenecektir. Binaların değerlerini belirleyecek olan bu belgeleri profesyonel hizmetler sunan ekbproje firmasına yaptırmak size avantaj sağlayacaktır. Bina değerlendirmesinde uzman olan firma çalışanları hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayarak binanızın eksi almasının önüne geçecektir. Yapılan incelemeler ardından 1 gün sonra enerji kimlik belgesi adresinize kadar ulaştırılmaktadır. EKB ücretleri ise isterseniz EFT yöntemiyle isterseniz, kredi kartıyla, isterseniz de belgeyi alırken kapıda ödeme şansınız vardır.

Bolu Enerji Kimlik Belgesi

Bolu beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 06.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 1361 adet ve proje sayısı 1238 adet yapılmıştır. Bunlardan, 104 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 1046 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidasn, 43 adet enerji kimlik belgesi ofis,  2 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 28 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 11 adet enerji kimlik belgesi otel ve 4 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU