BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Güneydoğu Anadolu’nun Doğa Harikası Batman

Güneydoğu Anadolu bölgesinde tarihi uzun yıllara dayanan Batman, petrolü ve doğal harikalarıyla ünlü bir şehrimizdir. Batman’ın nüfusu 520.000 civarındadır ve hızla büyümeye devam etmektedir. Şehrin petrolle zenginleşmesi bölgeye olan ilgiyi de sürekli artırmaktadır. Tarihi Sümerlere dayanan şehirde farklı inanış ve kültüre sahip etnik guruplar yaşamaktadır. Organize sanayi konusunda ülkemizin en hızlı gelişen yerleşim yeridir diyebiliriz.

Batman  Enerji Kimlik Belgesi

Batman’da Isı Yalıtım

Isı yalıtım son yıllarda ülkemizin tüm yerleşim yerlerinde uygulanan ve enerji tasarrufunda olumlu dönütler alınan ve yasal çerçevede uyulması gereken bir hizmet haline gelmiştir. Tabi ki Batman sürekli gelişen bir yerleşim alanı olduğu için bölgelerde inşaat sektörü de oldukça hızlı bir şekilde ilerleyip kabul görmeye başlamıştır. Isı yalıtım hizmetleri artık binalarda aranılan yasal bir özelliktir ve yasal çerçevede hizmet veren özel firmalar tarafından binaların kurallar çerçevesinde hazırlanıp hazırlanmadığı resmi olarak takip edilmektedir. Enerji tasarruf uygulamalarında yapıların büyüklüğü veya kullanılacağı sektöre göre istenen belge ve uygulamalar farklılık göstermektedir. Firma sahipleri bu tür resmi işlemlerin halledilmesinde oldukça yorulmaktadırlar. Aynı zamanda hangi belgeler ne zaman nasıl hazırlanacak ve kime sunulacak? Konusunda bilgi sahibi olmadıklarından dolayı bu işlemler için enerji kimlik belgesi hazırlayan özel firmalarla çalışırlar. Binalara göre değişen enerji tüketim sınıflandırması yasal olarak istenen ısı yalıtım kurallarına uygun yapılmalıdır. Belgenin hazırlanıp onaylanmasından sonra binalar veya işletmeler kullanıma açılır ve belgenin kullanım süresi 10 yıldır. Eski yapılar için de bu belge istenmektedir. Batman’da enerji kimlik belgesi bu konuda profesyonel ve uygun fiyatlı hizmet veren şirketler tarafından hazırlanmaktadır.

Enerji performansını etkileyen farklı başlıklar yer almaktadır. Bu başlıklar ise; ısıtma, soğutma, sıcak su ya da aydınlatma ve havalandırma gibi başlıklar halinde sıralanmaktadır. Bu başlıklar üzerinden yapılan incelme sonrasında enerji kimlik belgesi düzenlenmektedir. Enerji kimlik belgesi için bir takım zorunluluklar da bulunmaktadır. 2007 yılında çıkan bir kanun ile enerjilerin düzenli ve etkin kullanılması ile ilgili düzenlemeler yapılmıştır. Enerji konusunda gereksiz harcamaların önüne geçilmesi, israfların önlenmesi için yapılan bu düzenleme sonrasında 2011 yılında bu yasa zorunlu bir hal almıştır

Enerji Kimlik Belgesi Yasası Ne Zaman Yürürlüğe Girdi?

Enerji kimlik belgesi yasası 2011 yılında yürürlüğe girdi. Bayındırlık ve iskân bakanlığının kontrolünde takip edilen EKB belgelerinin hazırlanması özel şirketlere verilmiş bir görevdir. Binanın temelinin atılmasından başlayarak en son aşamasına gelene kadar enerji tasarruf kurallarına uyulup uyulmadığı takip edilmektedir. Eksik veya yanlış durumlarda bu konuda eğitimli ve tecrübeli mimar ve mühendisiler eksikliklerin giderilmesi için gerekli uyarı ve tavsiyeleri vermekle yükümlüdür.

Batman’da Enerji Kimlik Belgesi Neren Alınır?

Ülkemizin tüm illerinde ve bununla Birlikte Batman’da da enerji kimlik belgesi almak inşaatların yasal sorumluluğudur. EKB proje Batman’da tüm inşaat sahiplerine bu konuda istediği profesyonel ve güvenilir hizmeti sunmaktadır. Batman’da enerji kimlik belgesi nasıl çıkartılır? Sorusuna şöyle cevap verebiliriz. EKB proje yasal süreçte istenilen tüm belge ve evrakları bu süreçte eksiksiz olarak hazırlamaktadır. Üstelik Batman’da enerji kimlik belgesi fiyatları da oldukça uygun olarak hazırlanmaktadır. Siz de yapılarınız için sorunsuz bir yasal süreç istiyor ve bu konuda güvenilir bir isim arıyorsanız Batman’da enerji kimlik belgesi uzmanları ile çalışan EKB proje şirketi ile çalışmalısınız.

Batman  Enerji Kimlik Belgesi

Batman ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 03.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 147 adet ve proje sayısı 164 adet yapılmıştır. Bunlardan, 32 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 76 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 16 adet enerji kimlik belgesi ofis,  5 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 4 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 14 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

Şube ve Bayilerimiz

Batman Şubesi
ÖMEROĞLU MÜHENDİSLİK ENERJİ
BATMAN
0544 711 60 34
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU