BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Bitlis Enerji Kimlik Belgesi

Doğu Anadolu bölgesi içerisinde inşaat sektöründen en fazla gelişmeyi Bitlis göstermiştir. Son yıllarda inşaat alanında yapılan hızlı atılımlar ve değerli projelerle Bitlis birden bire Türkiye’nin inşaat sektöründe önemli bir paya sahip olmuştur. 2008 yılı verilerine göre inşaat alanındaki vergi rekortmenliği Bitlis’te faaliyet gösteren bir inşaat şirketine aittir. Tüm Türkiye’de uygulamada olan Enerji kimlik belgesi Bitlis için de zorunlu bir durum oluşturmaktadır.  Gerek yeni yapılan binaların gerekse hali hazırda yapılmış binaları EKB alması devlet tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Peki, EKB nedir?

EKB – Enerji Kimlik Belgesi Nedir

Enerji kimlik belgesi yani EKB 5627 sayılı enerji tasarrufu yasası ile 2011 yılında yürürlüğe girmiştir. Binalarda enerji tasarrufunun sağlanması ve ısı veriminin arttırılması için gerekli tedbirlerin alınması ve alınan bu tedbirler neticesinde verilen belgedir. Devlet tarafından alınması zorunlu kılınan EKB yeni yapılan binaların iskan raporları için gerekli evraklar arasındadır. Yani Enerji kimlik belgesi bulunmayan binalara iskan verilmemektedir. 2011 yılı öncesinde yapılan binaların ise 2017 yılına kadar bu Enerji kimlik belgesini alması gerekmektedir. Almadıkları takdirde ise binaların satışı ve kiraya verilmesi gerçekleşmeyecektir. Ayrıca bina sahipleri bu belgenin olmamasından dolayı da para cezası ile cezalandırılacaktır. Enerji kimlik belgelerinde binalardaki ısı verimliliği ve enerji sınıfları belli olacaktır. A klasmanında olan binalar en iyi tasarruf sağlarken G klasmanında olan binalar en düşük enerji tasarrufu sağlayan binalar arasında sayılacaktır. Isı yalıtımlarının düzgün ve enerji tasarrufu sağlayan binaların klasmanı ise C sınıfından başlayacaktır. C klasmanından düşük olan binalar enerji yönünden zayıf binalar olarak sayılacaktır.

Enerji kimlik belgesini kim verir?

Bitlis Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Almak Zorunludur

Enerji kimlik belgesini, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafınca görevlendirilmiş, ekibinde Enerji kimlik belgesi uzmanları olan şirketler vermektedir. Bu belgenin hazırlanması için ilk olarak uzmanlar gelerek binalarda gerekli incelemeleri yapmaktadır. Enerji tasarruf yöntemleri ve ısı yalıtım sistemleri incelenen bina hakkında detaylı bir rapor hazırlanır. Hazırlanan bu rapor doğrultusunda ise EKB bina ve kat sahiplerine verilir.

Enerji Kimlik Belgesinin En Profesyonel Alınma Şekli

Bitlis enerji kimlik belgesi nasıl alırım? Gibi bir soru ile aklınız meşgul ise bu sorunun cevabını en iyi şekilde bulacağınız firmamız size yardımcı olacaktır. Tüm Türkiye’de EKB hazırlanması ile ilgili hizmet veren firmamız alanında uzman Enerji kimlik belgesi uzmanını isteğinizin hemen ardından adresinize göndermektedir. Yoğun bir inceleme sonucunda binanın en iyi değerde not alması için gerekli bütün incelemeler göz ardı edilmeden incelenmektedir. Binanın enerji verimliliği ve ısı tasarruf yöntemleri hesaplanarak bir rapor hazırlanmaktadır. Bu raporu en hızlı sürede Enerji kimlik belgesine dönüştürerek, 1 gün sonra teslim etmekteyiz. Binaların artık her işleminin yapılmasında kullanılacak olan bu belgeleri uzmanlar tarafından hazırlanmasına dikkat edin. Firmamız Bitlis Enerji kimlik belgesi fiyatları konusunda ise hiçbir yerde duyamayacağınız fiyat tekliflerini yapmaktadır.

Bitlis Enerji Kimlik Belgesi

Bitlis beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 05.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 731 adet ve proje sayısı 681 adet yapılmıştır. Bunlardan, 185 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 377 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 27 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 62 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 23 adet enerji kimlik belgesi otel ve 6 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Bitlis Şubesi
BİTLİS
BİTLİS/MERKEZ
0544 711 60 34
info@ekbproje.com
Bitlis Şubesi
BİTLİS
Tatvan/BİTLİS
0544 711 60 34
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU