BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Hakkari Enerji Kimlik Belgesi

Hakkâri ili Doğu Anadolu bölgesinde bulunan illerden biridir. Hakkâri iline bakıldığı zaman çözüm sürecinin başlaması ile Hakkâri ili oldukça büyük bir gelişim sürecine girmiş bulunmaktadır. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman sürekli olarak göz veren bir il konumunda bulunan Hakkâri ile günümüzde göç vermemekte hatta insanların bu ile göç olaylarının başlamasını da görmüş bulunmaktayız. Hakkâri ilinin bu denli gelişmesine bağlı olarak Hakkâri ilinde bulunan yapılarda gelişme göstermekte yapı sayılarında büyük artışlar meydana gelmektedir. 

Hakkâri İlinde Yapılan Yapılarda Kullanılan Yöntemler

Hakkâri ilinde yapılan yapılara bakıldığı zaman bu yapılar son teknoloji malzemeler ve teknikleri ile yapılmaktadır. Hakkâri ilinde yapılan yapıların hemen hemen hepsinde ısı yalıtımı sistemi kullanılmaktadır. Isı yalıtımına bakıldığı zaman ısı yatlımı binaların daha çok dış cephesine uygulanarak binaların aynı zamana daha güzel görünmesini de sağlamaktadır. Isı yalıtımına bakıldığı zaman günümüzde yapılan ısı yalıtımları kışın dışarıda bulunan soğuk havayı içeri almamakta ve evin için sürekli olarak sıcak kalmasını sağlamaktadır. Bu durum aynı zamanda yaz mevsimi içinde geçerlidir. Isı yalıtımı ile yazın sıcak hava evin içine girmemekte ve ev sürekli olarak sıcak kalmaktadır.

Hakkari Enerji Kimlik belgesi

Yapılarda Zorunlu Olan Enerji Kimlik Belgesi

2011 yılında çıkarılan yeni bir yasa ile yapılan yapıların hepsinin enerji kimlik belgesi zorunlu hale getirilmiştir. Yeni bir yapı yapacak olan bir kişi yapı işlemlerini sürdürmek için öncelikle enerji kimlik belgesinin çıkarılması gerekmektedir. Enerji kimlik belgesi çıkarmadan bu işlemlerin yapımı yasak olduğu gibi yapan kişilere de cezai işlem uygulanmaktadır. Çıkarılan yasaya göre enerji kimlik belgesi ile yapılan eski yapılarında 2017 tarihine kadar enerji kimlik belgesinin çıkarılması zorunlu hale gelmiştir.  Enerji kimlik belgesine bakıldığı zaman bu belge ile yapılacak olan yapının enerji harcaması hesaplanmakta, yalıtım tipi belirlenmekte ve böylece evlerin için ısısı ayarlanmaktadır.  Hakkâri ili de ülkemizin illerinden biri olduğu için bu il içinde enerji kimlik belgesi çıkarılması zorunlu hale getirilmiştir. Hakkâri ilinde oturan kişiler yapı çeşitlerini yapmaya karar verdikleri zaman kesinlikle enerji kimlik belgesini çıkartmak zorundadırlar.

Yapılar İçin Gerekli Olan Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Çıkarılır

Günümüzde bakıldığı zaman Türkiye’nin neresinde olursa olsun enerji kimlik belgesi çıkarmadan ev yapmak mümkün değildir. Enerji kimlik belgesi çıkarmak için öncelikle bizleri telefon ile arayıp adresinizi bildirmeniz gerekmektedir Adres bildirme işleminden sonra bir ekip gelerek ev yapacağınız alanda çeşitli incelemelerde bulunmaktadır. Yapılan incelemeler ardından enerji kimlik belgesinin çıkarılması için işlemlere başlamaktayız. Enerji kimlik belgesinin çıkarılması süresince sürekli olarak sizler ile irtibat içinde olmakta bu belgenin daha erken sürede çıkması için uğraşmaktayız. Enerji kimlik belgesinin çıkması ardından belgeyi belirtmiş olduğunuz adresinize posta ile göndermekteyiz. Tüm bu işlemleri sizler için deneyimli personelimiz yapmaktadır.

Hakkari EKB fiyatları ise alınacak belgeler ve bina yapısına göre değişiklik göstermektedir . Bina yapısının büyük olması enerji kimlik belgesi fiyatları konusunda yüksek fiyatların meydana gelmesine neden olmaktadır.  Bina yaşı yanında bina büyüklüğü de alınacak olan Hakkari Enerji Kimlik Belgesi için fiyat konusunda satış sağlamaktadır

Hakkari Enerji Kimlik belgesi

Hakkari beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 08.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 28 adet ve proje sayısı 10 adet yapılmıştır. Bunlardan, 1 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 4 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 1 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  4 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 0 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Hakkari Şubesi
GLOBAL Danışmanlık ve Mühendislik - Necati DUMAN
Bulak Mah. Cumhuriyet Cad. İdem iş Hanı Apt: 13/3 Merkez/HAKKARİ
0530 085 28 50
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU