BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Mardin Enerji Kimlik Belgesi

MARDİN'İN ÖZ GEÇMİŞİ

Mardin Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Dicle Bölümü'nde bulunan bir ildir.Suriye ile sınır komşusudur ve 2009 yılının kayıtlarına göre nüfusu 737.852'dir.Sümer,Bizans,Selçuklu ve Araplar gibi Osmanlı Dönemi'ne ait bir çok yapıyı içerisinde oluşturan adeta bir açık hava müzesidir.

MARDİN ISI YALITIM SİSTEMLERİ

Kış aylarında havaların soğuk olmasıyla birlikte evlerde kullanılan yakacak ihtiyacı da bir hayli artmaktadır.Bunu azaltmak izin bina ısı yalıtım sistemleri kullanılmalıdır.Kışın üşümemek adına yakılan kömür, doğalgaz vs. kullanmaktayız.Yazları ise ısınan evimizi vantilatör, klima gibi aletler ile soğutmaya çalışırız.Isı yalıtım sistemleri, kışları ısınmak ve yazları serinlemek amacıyla yapılan bir sistemdir.Bu sistem binaların dışına, depolara yada garaj gibi ısıtılmayan yerlere bakan duvar, cam doğrama ve çatı döşeme tesisatlarına uygulanır.Böylelikle kışları ısı kaybı önleneceği için yakıt kullanımı hemen hemen yarıya inecektir.Yeni yasa gereği artık 2017 yılına kadar tüm binalar ve işyerleri enerji kimlik belgelerine sahip olmalıdırlar.Bu belge binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırılması yalıtım özellikleri vs. her türlü bilgiyi bildiren bir belgedir.Yasa 2011 yılında yürürlüğe girmiştir ve her binanın 2017 yılına kadar bu belgeye sahip olmaları gerekmektedir.Bütün illerde olduğu gibi Mardin'de de Enerji kimlik belgesi gerekli yerler tarafından elde edilmiştir.Bu belgenin geçerliliği süresi ise 10 yıldır.Peki Mardin ekb belgesi nasıl çıkartılır? Enerji kimlik belgesini Bayındırlık ve İskan bakanlığı tarafından elde edebilirsiniz.Bu kurumda ki yetkili kişiler binanızı gelip kontrol ederek enerji tüketimini, tüketilen enerjiyi ve yalıtım özelliklerini inceler.Bu incelemelere göre de enerji kimlik belgesi oluşturulur.

Mardin Enerji Kimlik Belgesi 2011 yılında çıkan bor yasa ile zorunlu hale gelmiştir. Fakat 2017 yılında çıkan başka bir tasa ile Mardin Enerji Kimlik Belgesi her bina için mutlaka bulunması gereken belgele arasında  yer almaktadır

Mardin Enerji Kimlik belgesi

ISI YALITIMININ FAYDALARI VE KULLANILDIĞI ALANLAR NELERDİR?

Faydaları:

1.Beton içerisinde bulunan demirlerin paslanmasını önler ve binanın depreme karşı olan dayaklılığını korur.

2.Her binanın kullanması sonucu enerji düşümü olacağı için ülkemizin dışa olan bağlılığı azalacaktır.

3.Yakıt tüketimini azaltacak ve binada ki bireylerin yakıta olan harcamaları azalacaktır.

Kullanıldığı alanlar:

1.Toprak ile temas da bulunan duvar ve döşemeler2

2.Binaların dış cephelerine

3.Düz ve eğik çatılar

4.Depo ve garaj gibi ısıtılmayan yerlere bakan duvarlara ve döşemelere

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEREDEN ALINMALIDIR ?

Tüm illerde olduğu gibi Mardin'de de enerji kimlik belgesi alınması ve bulundurulması zorunludur.Mardin ekb uzmanları olarak kimlik belgesi çıkartmanız da yardımcı olmaktayız.Mardin enerji kimlik belgesi fiyatında da sizleri sıkmayacak uygun fiyatları da sizlere sunmaktayız.Şirket olarak ülkemizin de mecbur kıldığı bu yasayı sizlerin bu ihtiyacını en kaliteli şekilde yapmayı hedefliyoruz.Bir çok kişinin de merak etmiş olduğu soru ısı yalıtımı nasıl yapılır? Bunun için de birkaç aşama uygulanmaktadır:

1.Yüzeyin hazırlanması

2.Subasman(yağmur,rüzgar gibi dış etkenlerden korumak ve mastar görevi amacıyla kullanılan başlangıç seviye elemanı) profil yerleştirilmesi

3.Isı yalıtım levhalarını yapıştırmak

4.Isı yalıtım levhaları dübellemek

5.Köşe profilleri yerleştirmek

6.Fileli Sıvayı uygulamak

7.En son aşama ise dekoratif olarak kaplama yapmak ve dış boya ile bitirmek

beptr.bep.gov.tr adresindeki verilere göre Mardin ilinde 428 adet ekb hazırlanmıştır ve 482 tane de yapı ruhsatı ile ilgilide proje hazırlanmıştır.

Ekb dağılımı ise; Müstakil konut ekb 87, apartman ekb 329, rezidans ekb 0, ofis ekb 6, hastane ekb 0, eğitim ekb 3, otel ekb 3 ve Avm ekb 0 hazırlanmıştır.

Mardin Enerji Kimlik belgesi

Mardin beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 09.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 429  adet ve proje sayısı 487 adet yapılmıştır. Bunlardan, 87 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 330 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 6 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  3 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 3 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Mardin Şubesi
ŞEYHMUS ALTUN
13 MART MH. EMNİYET CD. ÇETİN PLAZA NO:12 KAT:3/14 ARTUKLU/MARDİN
05425133540
seyhmus.altun@ekbproje.com
Mardin Şubesi
SERKAN ERDOĞAN
13 MART MAH ORTADOĞU CAD KURTAY İŞ MERKEZİ KAT:4 NO:7 ARTUKLU / MARDİN
0552 232 14 47

EKB TALEP FORMU