BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Karaman sahip olduğu kültürel zenginliğin yanı sıra son yıllarda artan nüfusu ile de en çok dikkat çeken şehirlerimizden bir tanesi haline geldi. Giderek artan nüfusa bağlı olarak değişen yapılar da yaşam standartlarının belirlenmesi ve insanların huzurlu bir ortamda yaşaması için yeniden düzenleniyor. Sahip olduğu tarihi zenginlikle büyük bir öneme sahip olan şehirde M. Ö ve M. S olmak üzere pek çok medeniyet hayat bulmuş ve bu sayede yer altı şehirleri, mağaraları ve inanç merkezleri ile dikkat çeken bir şehir olmuştur.

Karaman’da Yerleşim ve Isı Yalıtım

İnşaat alanında ülkemizde en çok gelişme gösterdiği illerden bir tanesi olan Karaman artan nüfusa karşılık olarak her geçen gün yeni yapılara da imza atmaktadır. Yapılan son sayımlara göre şehir nüfusu %1,07 ‘lik bir artışa sahip. Bu nedenle hem rahat yaşam alanlarını oluşturmak hem de konut ihtiyacını karşılamak adına yeni binalar inşaat sektöründe de hızlı gelişmeler gösterilmesi zorunlu hale gelmiştir. Ancak hem kanunlar gereği doğru koşullarda hazırlanmış bir yapının oluşturulabilmesi için hem de insanların sorunsuz bir konuta sahip olabilmesi için aynı anda farklı sektörlerde de gelişme gösterilmesi gerektir. Son yıllarda önemi daha çok anlaşılan ısı yatılım hizmetleri de bu anlamda inşaat ile birlikte gelişme gösteren alanların başında yer almaktadır. Daha kaliteli bir yaşam ve yaşam standartlarının arttırılması adına yapılan tüm çalışmalarda tıpkı kullandığımız eşyalarda olduğu gibi tercih ettiğimiz konutlarda da kalite belgeleri düzenlenebilmektedir. Bu anlamda ısı yalıtımı kalite standartlarını gösteren en belirgin özelliklerden bir tanesidir. Binalar için hazırlanan enerji tüketim sınıflandırması yapılan yatılımın ne kadar kaliteli olduğunu gösterirken insanların neden tercih etmesi gerektiğini de gösteren bir işarettir. Karaman’da da enerji kimlik belgesi hem yasal olarak gerekli olan hem de yapılan binanın kalitesini ortaya koyan bir belgedir.

Karaman EKB Nedir? Sorusu ile incelenen enerji kimlik belgesi için 2017 yılında çıkan kanun belgeyi zorunlu bir hale getirmiştir. Belge içerisinde birden çok başlık yer almaktadır. bu başlıklar içinde binalarda gerekli olan  asgari enerji ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu ihtiyaçların temini ile enerji tüketimi için tasarruf oluşturulmaktadır. Enerji tüketiminin sınıflandırılması ile de enerji tüketimi daha az bir hal alacaktır

Karaman Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Enerji kimlik belgesi bir binanın ihtiyaç duyduğu enerji miktarını, yapılan ısıtma ve yalıtım özelliklerinin ne kadar kaliteli olduğunu, binanın enerji verimini gösteren belgedir. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından bir uzman eşliğinde yapılan bina incelemesi ile verilen bu belge oluşturan yapının ne kadar sağlıklı ve tercih edilebilir olduğunu gösteren belgedir.

Karaman’da Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Karaman’da enerji kimlik belgesi uzmanları tarafından alınması gereken kimlik belgesi bir binanın kimliğini oluşturduğu gibi binanın kullanıma açılabilmesi için de gereklidir. Karaman’da enerji kimlik belgesi almak için hem hızlı hem de güvenilir hizmet veren firmamız bir günlük bir süreçte belgenizin hazırlanmasına yardımcı olabilmektedir. Online olarak istediğiniz bölgeden belgenizin hazırlanmasını isteyebileceğiniz gibi sistemimizde binanızın özellikleri incelenerek de belgeniz hazırlanabilmektedir. Binanızın özellikleri sisteme eklenerek onaya sunulan enerji kimlik belgesini onay alınması halinde çeşitli ödeme kanalarını kullanarak ya da kapıda ödeme seçeneği ile Karaman’da enerji kimlik belgesi fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Bu konuda uzmanlarla çalışmanız hem belgenin doğruluğu hem de daha hızlı işlem yapılması için önemlidir.

Karaman Enerji Kimlik Belgesi

Bayburt ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 01.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 937 adet ve proje sayısı 992 adet yapılmıştır. Bunlardan, 22 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 871 adet enerji kimlik belgesi apartman, 4 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 27 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  10 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 2 adet enerji kimlik belgesi otel ve 0 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU