BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Trabzon Enerji Kimlik Belgesi

Karadeniz’in en güzel ve en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon tarihi ve turistik merkezleri ile Karadeniz’de bir inci kadar değerli bir şehirdir. İnsanlarının sıcakkanlılığı olsun, Karadeniz insanının yardım severliliği olsun birçok özelliği bünyesinde barındırır Trabzon. Trabzon’da yaklaşık 800.000 kişi yaşamaktadır ve yaz kış yağmur almakta olan Karadeniz ikliminin en sert yaşandığı bölgelerden biridir. Buna bağlı olarak barınma ve yaşam koşullarının özellikle güçlü olmadı gerekmektedir.

Trabzon Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları için yapılan incelemelerde bu başlıklara kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir. 1 ocak 2011 tarihinde yürürlüğe giren bir yasa ile hayatımızda önemli bir yer alan Trabzon Enerji Kimlik Belgesi için  2017 yılında zorunlu bir hale gelmiştir. Elbette belge için bu yıldan sonra çok daha fazla ilgi oluşturmuştur. Bu yasa ile birlikte binalarda Trabzon Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları bulunmayan herkes enerji kimlik belgesi almaya başlamıştır. 

Trabzon Enerji Kimlik belgesi

Trabzon’da Yaşam koşulları

Gerek Karadeniz ikliminin sertliği olsun gerekse de dik yamaçları nedeniyle olsun inşaat sektörünün en hızlı gelişmek zorunda olduğu bölgelerden biridir Trabzon. Bunun içindir ki inşat sektörüne bağlı olarak ısı yalıtım sektörünün de gelişmesine olanak sağlamıştır. Karadeniz’in özellikle kış aylarında sürekli olarak yağmura maruz kalması ve çıkan şiddetli fırtınalar hem ısı yalıtımı sektörünün hem de inşaat sektörünün birbirine paralel olarak yükselmesini gerektirmiştir.

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu

2011 yılında çıkarılan bu kanun hem bina sahiplerini hem de ev ve iş yeri sahiplerini yakında ilgilendirmekte olan bir kanundur. Bu kanuna göre sanayi alanlarındaki üretim faaliyetleri yürüten binalar, toplam kullanım alanı 50 metrekare’nin altında olan binalar atölyeler, seralar, münferit olarak inşa edilen ve ısıtılmasına, soğutulmasına gerek duyulmayan depo, ardiye, ahır, ağıl gibi binalar,  kullanım süresinin 2 yıldan fazla olmaması planlanan binalar , toplam inşaat alanı 1.000 m2’den az olan binalar dışındaki binaların enerji kimlik belgesi olması zorunludur.Enerji kimlik belgesi ise Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığınca yetiştirilen ve eğitime tabi tutulan uzmanlar tarafınca verilmektedir. Yasaların ülkemizde her ilde eşit olarak uygulanabilmesi açısından 2017 kadar zaman verilmiştir. Bu zamana kadar yukarıda belirtilen gruba giren bütün binaların enerji kimlik belgesini alması gerekmektedir. Trabzon’da enerji kimlik belgesi almak da yasa itibariyle zorunlu tutulmuştur.

Uzman Bir Kuruluş

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde hizmet veren şirketlerden biri de EKB projedir. Trabzon’da enerji kimlik belgesi nasıl çıkarılır diye sorduğunuz vakit firmamız derhal yardımınıza koşacaktır. Firmamız ile enerji kimlik belgenizi bir günde elde edeceksiniz. Bir telefon kadar uzağınızda olan firmamız bilgi almak istediğiniz her zaman size aradığınız cevapları verecektir. Trabzon’da enerji kimlik belgesi çıkartmak istediğiniz her an firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. İsterseniz online olarak da firmamıza başvurabilir, gerekli bilgileri talep edebilirsiniz. EKB proje olarak Trabzon’da enerji kimlik belgesi fiyatları konusunda da iddialıyız. Her zaman uygun fiyatlarımız ile bize güvenebilirsiniz. Bize ulaştığınız vakit Trabzon’da enerji kimlik belgesi uzmanlarımız ile görüşmeniz ayarlanacaktır. Uzmanlarımız adresinize kadar gelecek binanızın enerji harcaması, enerji ihtiyacı ve enerji harcama sınıfının belirlenmesi adına yapılacak bütün testleri yapacak, size uygun enerji kimlik belgesini hazırlayacak uygun ödeme koşulları ve adrese teslim hizmet politikası ile memnuniyetinizi sağlayacaktır.

Trabzon Enerji Kimlik belgesi

Trabzon ilimizde ekb ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 12.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 2369 adet ve proje sayısı 2530 adet yapılmıştır. Bunlardan, 157 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 2021 adet enerji kimlik belgesi apartman, 13 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 113 adet enerji kimlik belgesi ofis,  2 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  28 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 27 adet enerji kimlik belgesi otel ve 8 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

Şube ve Bayilerimiz

Trabzon Şubesi
ÇE/MAK - SELAHATTİN ÇEBİ
GAZİPAŞA MH. YAVUZ SELİM BULVARI ORTAHİSAR/TRABZON
0542 579 41 60
info@ekbproje.com
Trabzon Şubesi
OKAN MÜHENDİSLİK - OKAN BEŞER
ÇARŞI MAH. CUMHURİYET CAD. ORTAHİSAR TRABZON
0543 948 55 34
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU