BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Tokat Enerji Kimlik Belgesi

Tokat, Karadeniz bölgesinin en önemli ve güzide şehirlerinden birisidir. Karadeniz insanının yardım severliliği olsun, insanlarının sıcakkanlılığı ve cesurluğu olsun birçok güzelliği bünyesinde barındırmaktadır Tokat. Orta Karadeniz’de denize kıyısı olmayan bir şehir olan Tokat’ta hem Karadeniz ikliminin hem de Karasal iklimin etkisi görülmektedir. Bu duruma sebep hem Tokat’ın coğrafi konumu hem de denizel etkisine coğrafi özellikler nedeniyle kapalı olmasıdır. Bu durum Tokat’ta gerek ısınma gerekse de ısı enerjisinin korunması adına sektörlerin ve hizmetlerin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Hem insanların barınma ihtiyacını karşılamak üzere hızla gelişen inşaat sektörü hem de ısının korunması adına çalışmalar yapan ısı yalıtım sektörü Tokat’ta diğer illerimizde de olduğu gibi hızla gelişmektedir. Bu durum tüm Türkiye’de yasama mercilerince yasa ile korunmaya başlamıştır. 1 Ocak 2011 tarihli 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve buna bağlı olarak çıkartılan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği sözü geçen yasamalardır.

2012 yılında enerji kimlik belgesi binalarda ek yapı ve oturma izinleri almak isteyenlerde zorunlu hale gelmiştir. Fakat 2017 yılından itibaren her binanın bu belgeyi aması zorunlu bir hal almıştır ve belirli süre sonrasında enerji kimlik belgesi almayanlar için cezai işlem dahi uygulanacaktır

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ne der?

Isı yalıtımı ve enerjinin korunması adına çıkarılan bu kanuni belgelerin ilk özelliği Enerji Kimlik Belgelerinin oluşturulmasıdır. Enerji Kimlik belgesi binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasını sağlamak için, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Yasaya göre Enerji Kimlik Belgesi (EKB), sanayi alanlarında üretim faaliyetleri yürütülen binalar, planlanan kullanım süresi iki yıldan az olan binalar, toplam kullanım alanı 50 m2 ’nin altında olan binalar, seralar, atölyeler, münferit olarak inşa edilen ve ısıtılmasına, soğutulmasına gerek duyulmayan depo, ardiye, ahır, ağıl gibi binalar, mücavir alan dışında kalan ve toplam inşaat alanı 1.000 m2’den az olan binalar dışında kalan bütün binalarda kullanılacaktır.

Tokat Enerji Kimlik belgesi

Tokat’ta Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Her şehrimizde olduğu gibi Tokatta da enerji kimlik belgesi çıkarttırmak yasa ile belirlenmiş bir zarurettir. Bu kimlik belgelerinin geçerliliği 10 yıldır ve uzman ekiplerce çıkarılması ve yenilenmesi gerekmektedir.  EKB Proje olarak size Tokat’ta enerji kimlik belgelerini fiyat olarak çok uygun bir şekilde sağlıyoruz. Tokat enerji kimlik belgesi uzmanları olarak bu hizmeti Tokat’ta yaklaşık 1000  proje ile sağlamaktayız. Bu projeler içerisinde yaklaşık 744 apartman, 161 konut, 18 eğitim kuruluşu, 52 ofis ve bunun yanında birçok hizmetlerimiz de bulunmaktadır. EKB proje olarak size en güvenilir bir şekilde enerji kimlik belgenizi hazırlıyor ve diğer tüm şehirlerimizde olduğu gibi enerji kimlik belgelerinizi adresinize kadar posta ile ulaştırıyoruz. Ödeme seçeneklerini ise çeşitlendirerek sizi asla zor durumda bırakmıyoruz. EKB proje size bir telefon veya bir tık kadar uzaklıktadır. Hizmetlerimiz için sizi sitemizi incelemeye davet ediyoruz.

Tokat Enerji Kimlik belgesi

Tokat şehrimizin enerji kimlik belgesi ve proje listesi (ekb proje) beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 12.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 891 adet ve proje sayısı 1009 adet yapılmıştır. Bunlardan, 131 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 680 adet enerji kimlik belgesi apartman, 1 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 48 adet enerji kimlik belgesi ofis,  3 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  19 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 0 adet enerji kimlik belgesi otel ve 9 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU