BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Karabük Enerji Kimlik Belgesi

Türkiye’nin kuzey kısmında Bati Karadeniz de bulunan Karabük, her geçen güm nüfus sayısı çoğunluğu ile dikkat çekiyor. 2015 yılında yapılan kesinleşmemiş verilere göre Karabük’ün nüfus sayısı 232.985 rakamlarına da ulaşmayı başarmış bulunmaktadır. Üstelik Karabük nüfusunun %76’lik gibi büyük bir çoğunluğu il ve ilçeleri kapsarken geri kalan kısmı da köy ve beldeleri kapsıyor diyebiliriz. Eflani, Merkez, Eski Pazar, Yenice ve Safranbolu olmak üzere toplamda 6 adet ilçesinin de bulunduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’nin bütün illerin de aynı zorunluluk uygulandığı gibi Karabük ilinde de 2011 yılında Enerji Verimliliği kanuna göre enerji kimlik belgesi alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Buna göre Karabük il ve ilçelerinde inşa edilecek ya da edilmiş olan eski yapılarda bile belge alma zorunluluğu bulunmaktadır. Fakat eski yapılarda belgenin alınma süresi 2017’ye kadar sürmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesinin alınma zorunluluğunun temel amacı yapı oturma izni ve yapı ruhsatının yapılması ve enerji sarfiyatının da en iyi şekilde tespit edilmesidir. İstenen belge ile birlikte enerji sınıfı belirlenmiş olur. Enerji sınıfı da bakıldığında A’dan F’ye doğru gidilmektedir. Binanın özellikleri, derecelendirmesi ve ne kadar risk taşıdığı sınıflandırma ile belirlenmektedir. F sınıfı ise en kötü binanın temsil edildiğini göstermektedir.

Karabük Enerji Kimlik Belgesi

Tüm bunların yanı sıra binalar da ki insan sayılarından tutunda bina sayısına kadar her türlü hesaplamalar da enerji belgesi vasıtası ile en iyi şekilde öğrenilmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi ve Yapı Denetim

Uzman ekb ekibimiz aracılığı ile kimlik belgesi düzenleme konusunda sizlere en iyi şekilde destek vermekteyiz. Türkiye’nin her yerinden uzman şirketimize ulaşarak 1 gün içerisinde binanızın özelliklerinin onayının ardından belgenizi çıkartarak kargo yolu ile sorunsuz bir şekilde teslim ettiğimizin de altını çizebiliriz. Karabük de bulunan 8 adet yapı denetim şirketlerinin mutlaka bina ile ilgili olarak gerekli denetimlerinin yapılması gerekmektedir.

Kimlik belgesinin hazırlanma aşaması 1 gün gibi süre zarfı içerisinde olmaktadır. Buna göre ister telefon yolu, isterseniz de online platform aracılığı ile bizlere ulaşarak belgelerinizi makul fiyatlar üzerinden hazırlatmaya da başlayabilirsiniz. Üstelik Karabük Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları normal düzeyde belirlenmiş bulup ekonomik standartlarda müşterilerimize sunulmaktadır.

Başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra bu formun işleme geçmesiyle birlikte gerekli evraklar da istenmektedir. Bu işlemin ardından ise Karabük  EKB Nasıl Alınır? Sorusu için bir başka adıma geçilmektedir. Bu adımda binalarda yer alan enerji performanslarının ölçülmesidir. Binalarda yer alan enerji performanslarının ölçümü ekb uzmanları tarafından yapılmaktadır. Performans ölçümü için uzmanlar tarafından göz önünde bulundurulacak bir takım hususlar da bulunmaktadır.

Yetkilendirilmiş Uzman Ekb

Karabük ilimizin ve ilçesinin enerji kimlik belgesini düzenleyebilmek adına yetkilendirilmiş bir firma olduğumuzu söylemek isteriz. Karabük de yapmış olduğumuz çok çeşitli proje ve ekb işlemlerimiz bulunmaktadır. Elde edilen verilere göre 874 ekb ve 966 proje hazırlanmıştır. Tüm bunların haricinde ise müstakil konutlarda da projelendirmemiz 43 rakamını bulmuşken ekb 38 olarak hazırlanmış bulunmaktadır.

Tüm konutlarda ki kimlik belgeleri artık zorunluluk haline geldiğinden dolayı sizlerde online kanallar aracılığı ile www.ekbproje.com adresimize gelerek Karabük Enerji Kimlik Belgesi için fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Karabük Enerji Kimlik Belgesi

Karabük ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 10.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 902 adet ve proje sayısı 988 adet yapılmıştır. Bunlardan, 38 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 805 adet enerji kimlik belgesi apartman, 5 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 9 adet enerji kimlik belgesi ofis,  3  adet enerji kimlik belgesi hastahane, 32 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 8 adet enerji kimlik belgesi otel ve 2 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

Şube ve Bayilerimiz

Karabük Şubesi
EZGİ GÜR
Bayir Mh. Menderes Cd.Merkez/KARABÜK
0543 948 55 34
ekb@ekbproje.com
Karabük Şubesi
HASA AYDIN-ÖMER ÖZTÜRK
HÜRRİYET MH. ZONGULDAK CD. MERKEZ/KARABÜK
0543 948 55 34
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU