BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Kırşehir Enerji Kimlik Belgesi

Kırşehir, Türkiye Cumhuriyeti'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Eskiden Kırşehir; kırın şehri olarak bilinirmiş yılar sonra Kırşehir olarak anılmaya başlanmış.Binlerce yıldır farklı uygarlıklara sahne olan Kırşehir ili, yalnız çeşitli tarihi eserleri, yeraltı şehirleri ile değil zengin termal kaynakları, Seyfe Gölü  gibi kendine has güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Kırşehir nüfusu, tahmini verilere göre 223.025. Yüzölçümü 6.544 km2 olan Kırşehir şehrinde kilometrekareye 34 insan düşmektedir. Kırşehir nüfus yoğunluğu 34/km2'dir.Kırşehir nüfusunun %75,45 kısmı şehir ve ilçe merkezlerinde, %24,55 kısmı ise köy ve beldelerde yaşamaktadır.İlimizin ekonomisi tarım, hayvancılıktır.Sanayi sektöründe en az gelişmiş şehirlerden birisidir.İnşaat sektörü ise halen gelişmektedir.

Kırşehir Enerji Kimlik belgesi

Kırşehir’de Isı Yalıtım Hizmetleri

İnşaat sektörü çok hızlı bir ilerleme yaşayamasa da yapılan konutlar titizlikle inşa edilmektedir.Bilinçli müteahhitler ve sahipleri sektörün gelişmesiyle beraber ısı yalıtım sistemine de özen göstermeye başladılar. Çünkü Kırşehir’de sert kara iklimi hüküm sürer. Bu sebeple, bina içerisinde yaşamlarını idame ettiren bireyler yazları serin kışları ise sıcak dairelerde yaşayabilmesi için ısı yalıtım hizmetleri günden güne artmaktadır.2011 yılında çıkarılan yasa gereği de evlerinizin, işyerlerinizin enerji kimlik belgesi alınması zorunlu kılınmıştır.Mevcut binaların enerji kimlik belgelerinin tamamlamaları için ise 2017 yılına kadar zaman tanınmıştır.Eğer enerji kimlik belgesi almazsanız, binayla ilgili alım satım işlemleri onaylanmaz.Enerji kimlik belgesi maliyetleri eski binalar için artacak ve yüksek ücretler getirecek.

Enerji Kimlik Belgesi enerji konusunda tasarruf sağlayan ve 2011 yılında çıkan yasa ile her binada olması gereken belgele arasında yer almaktadır. enerji kimlik belgesi almak için yapılması gererken bir takım şartlar ve kuralalar bulunmaktadır.  Bu şart ve kiralardan ilki gerekli belgelerin tamamlanması ve bu belgele ile ilgili kurumlar başvuru yapılmaktadır. enerji kimlik belgesi 2017 yılında çıkan yasa ile her bina için zorunlu hale gelmiştir.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir, Nasıl Çıkartılır?

Enerji Kimlik Belgesi, konutlarda enerjinin ve enerji kaynaklarının aktif ve verimli kullanılmasını, enerji tutumsuzluğunun önlenmesini ve çevrenin korunmasını sağlamak için en minimum olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim ayrımı, sera gazı salımı seviyesi, yalıtım özellikleri ve ısıtma, soğutma sistemlerinin randımanı ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Enerji Kimlik Belgesi’nin binanın bütünü için hazırlanması şarttır. Ayrıca talebe bağlı olarak kat mülkiyetini haiz her bir bağımsız bölüm veya değişik kullanım alanları için ayrı ayrı düzenlenebilir.

Kırşehir’de Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Diğer şehirlerde olduğu gibi Kırşehir’de enerji kimlik belgesi alınması zorunludur. 926 adet Kırşehir’de yapı ruhsatı ile ilgili proje yapılmıştır.Yapılan enerji kimlik belgesi dağılımı ise şöyledir: 107 adet müstakil konut ekb, 717 adet apartman ekb, 15 ofis ekb, 4 adet eğitim ekb, 5adet avm enerji kimlik belgesi hazırlanmıştır.Eğer sizde enerji kimlik belgesi almayı düşünüyorsanız ekb proje olarak size her konuda yardımcı olmaya hazırız.Kırşehir’de enerji kimlik belgesi nasıl çıkartılır sorusuna gelirsek firmamızla görüşüp sizden alınan bilgiler dahilinde kısa zamanda belgeniz çıkartılır.Konu ile ilgili sorularınızı Kırşehir’de enerji kimlik belgesi uzmanlar içerisinde en deneyimli ekibimize sorabilirsiniz.Kırşehir’de enerji kimlik belgesi fiyatları konusunda da elimizden gelen yardımı yapacağımıza kuşkunuz olmasın.Bizim için önemli olan müşteri memnuniyetidir.

Kırşehir Enerji Kimlik belgesi

Kırşehir  beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 09.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 853 adet ve proje sayısı 929 adet yapılmıştır. Bunlardan, 107 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 722 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 15 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  4 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 0 adet enerji kimlik belgesi otel ve 5 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

Şube ve Bayilerimiz

Kırşehir Şubesi
KIRŞEHİR
Merkez /Kırşehir
0542 579 41 60
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU