BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Düzce Enerji Kimlik Belgesi

Karadeniz bölgesi içerisinde yer alan Düzce, her geçen gün nüfus sayısında da artış yaşanan bir ilimiz olmayı başarmış bulunmaktadır. Düzce’nin ilçelerini sıralayacak olursak ise şu şekilde belirtmemiz de mümkün olacaktır. Merkez, Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca olmak üzere ilde toplamda 8 adet ilçe yer almaktadır. 2015 verilerine göre Düzce nüfusu 358.597 rakamına ulaşmış bulunmaktadır. Nüfusta olduğu kadar İnşaat sektöründe de hızla büyümeye başlayan Düzce ilinde diğer illerde olduğu gibi Enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Bundan böyle 2011 yılında yürürlüğe girilen bu uygulama ile her binanın özelliklerini ve kişi sayısını barındırmış olduğu kimliği bulunacaktır. Üstelik belgenin alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durum yalnızca yeni binalar için geçerlilik arz etmeyerek eski binaları da kapsamaktadır.

Düzce Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Alma Zorunluluğu Olan Yapılar

Her ne kadar belgeyi almak için tüm yapılar kapsamasa da 50 m2 üzerinde olan yapıların mutlaka ama mutlaka enerji belgesi alma zorunluluğu bulunuyor. Fakat eğer ki yapılarınız 50 m2 den daha küçük ve atölye, sera gibi ise o zaman belge alma zorunluluğunuz da bulunmamaktadır. Eğer kimlik belgesi işlemleri yapılmaz ise binanızın enerji verimliliği tespit edilmemekle beraber cezai bir takım yaptırımlar ile karşı karşıya kalma durumunda kalacaksınız.

Adana enerji kimlik belgesi almak için gerekli olan şartların başında belgenin alınmak istendiği binanın 50 metre kareden büyük olması gelmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Diğer 81 ili de kapsayan bu uygulama ile artık sizlerde Düzce de ki binalarınız için belgenizi almak zorunda olacaksınız. Fakat tam olarak Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır? Bilmeyen kişiler için ufak çaplı bilgiler vermekteyiz. Binanızın yıllık ne kadar enerji sarf ettiğini öğrenmek, konut sayısı ve konutlarda ki kişi sayısını tespit edebilmek adına hesaplamalara başvurulmaktadır. Ayrıca kimlik belgesinin de A dan F ye kadar ulaşan sınıflandırmaları bulunmaktadır. Soğutma, ısıtma, yalıtım gibi özelliklere bakılarak en kötü hangi bina ise F sınıflandırmasında yer alacaktır.

Tüm bu işlemlerin hesaplanması adına Belediye tarafından yapı ruhsat izinlerin ve oturma izinlerinin çıkması gerekmektedir. Bu aşamadan bünyemizde ekb uzmanları bulunduğundan dolayı hızlı bir şekilde firmamıza başvuru yapmanız da yeterli olacaktır.

Kimlik Belgesi Süresi

Merak edilen bir diğer konu ise Düzce Enerji Kimlik Belgesi ne kadar süre içerisinde çıkartılacak olmasıdır diyebiliriz. Buna göre Onayın gelmesinin ardından 1 Gün içerisinde hızlı çalışmamızla belgenizin çıkarılmasını sağlamaktayız. Her geçen gün ekb ve proje konusunda hizmet vererek vatandaşlara da en iyi şekilde katkı sağlamaktayız. Düzce ilimizde bakıldığında ise toplamda 10 adet yapı denetim şirketlerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Firmamız Düzce il ve ilçelerinde belgelerin düzenlenmesi konusunda denetlenmiştir.

Ayrıca 1709 ekb, 1814 proje hazırladığımızı da söyleyebiliriz. Sizler de kimlik belgesi fiyat talebinde bulunabilmek adına  www.ekbproje.com adresimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Düzce Enerji Kimlik Belgesi

Düzce ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 13.10.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 1722 adet ve proje sayısı 1828 adet yapılmıştır. Bunlardan, 125 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 1467 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 100 adet enerji kimlik belgesi ofis,  1 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 15 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 3 adet enerji kimlik belgesi otel ve 11 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

Şube ve Bayilerimiz

Düzce Şubesi
DÜZCE
MERKEZ/DÜZCE
08503041216
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU