BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Erzincan Enerji Kimlik Belgesi

Erzincan Doğu Anadolu bölgesinde bulunan güzide şehirlerimizden birisidir. Burada tarihin ilk çağlarından beri birçok medeniyete beşiklik yapmış bir şehirdir. Aynı zamanda Mengüceklilere başkentlik yapmış bir şehirdir. Erzincan nüfusu 2013 yılında yapılan sayıma göre 219.996 kişidir. Erzincan ilimiz Merkez, Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan ve üzümlü olmak üzere 9 adet ilçeye sahiptir. Erzincan ilimizde yaşam genellikle tarım ve ticaretten sağlanmakta ve insanlar geçimini buradan kazanmaktadır.

Erzincan Ve İnşaat Sektörü

Erzincan da inşaat sektörü 1999 depreminden dolayı sıkı bir takip altına alınmıştır. Çünkü bu depremde yaşanan can ve mal kaybı devleti harekete geçirmiş ve bu konuyla ilgili oldukça sıkı tedbirler alınmıştır. Bu tedbirler arasında 2001 yılında çıkarılan yapı denetim kanunu da gösterilebilmektedir. Bu kanun sayesinde ülkemizde inşa edilecek her türlü yapı denetim kuruluşları denetimine tabi tutulmaya başlanmıştır. Yapı denetim firmaları yasanın belirttiği çok sayıda şartı yerine getirebilen, geniş bir teknik kadroya sahip ve bunların sonucunda Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı bu işi yapmak üzere izin belgesi almaya hak kazanan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar Erzincan da 5 adet bulunmaktadır ve bunlarda kanuna göre denetim yapma hakkını kullanmaktadırlar. Ama günümüzde sadece bu değil bununla beraber inşaat sektörünü etkileyen bazı kanunlar daha çıkmıştır. Bu 01.01.2011 yılında bu kanun çerçevesinde kanunlaşan yapılarda enerji kimlik belgesini zorunlu hale getirmiştir. BU belgeyi almayan binalara yapı kullanma izni verilmemektedir. Bu da yeni yapılan binalarda bu durumu zorunlu hale getirmiştir. Ama bu kanun sadece eski binalar için geçerli olmamakla birlikte 2017 yılına kadar da eski binalar içinde bu düzenleme yapılması gerekmektedir. Tabi bu kanun sayesinde ısı yalıtım hizmetleri sektörü de gelişmiştir. Çünkü bu belgeyi almak için ısı yalıtımını yapmak gerekmektedir. Eskiden bu kanun çıkmadan önce kimse ısı yalıtımını yaptırmak istemiyordu. Çünkü bu durum müteahhit için oldukça yüklü bir masrafı da beraberinde getirmekteydi. Ama bu yasal zorunlulukta onların elini kolunu bağlamıştır. Sadece yalıtımsal özellikleri bulunmayan bu belgede binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırılması da yapılmaktadır. Erzincan enerji kimlik belgesi alan binalarda enerji verimliliği en üst düzeyde yer almaktadır.  Çünkü Erzincan enerji kimlik belgesi alan binalarda yalıtımdan ısı kullanımına kadar jer türlü ayrıntı yer almaktadır.  Erzincan enerji kimlik belgesi alan binalarda bina özellikleri ya da ısınma sistemleri enerji kimlik belgesi fiyatlarını etkilemektedir.  Örneğin merkezi sistem ya da kombi ile ısınan bunlar için farklı fiyatlarda Erzincan Enerji Kimlik Belgesi alınmaktadır .

Erzincan Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Yetki

Enerji kimlik belgesini her isteyen kişi verememektedir. Bunu ancak enerji kimlik belgesi düzenlemek üzere yetki belgesi almış olan ve meslek odalarından alınmış bununla ilgili belgeye sahip mühendisler veya mimarlar ya da bünyesinde bu vasıflara ait kişileri çalıştıran kurum ve kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Bünyesinde bunları bulundurmayan kişiler bu belgeyi vermeye yetkili değildir. Sizin de bununla ilgili bir araştırma yapıp en iyisini ve en ucuz fiyat veren firmayı araştırıp bulmanız gerekmektedir

Erzincan Enerji Kimlik Belgesi Kimlerden Alınır

Her ilde olduğu gibi Erzincan’da enerji kimlik belgesi almak zorunludur. EKBproje olarak size enerji kimlik belgenizi almanızda yardımcı oluyoruz. Erzincan’da enerji kimlik belgesi nasıl çıkartılır diye sorduğunuz vakit firma olarak size en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Bunu kaliteli hizmetimizi aynı zamanda enerji kimli fiyatlarında da uygun fiyatlar vermekteyiz. Aynı zamanda Erzincan ilimizde bulunan enerji kimlik belgesi uzmanları arasında en iyi kadro ile size hizmet vermekteyiz.

Erzincan Enerji Kimlik Belgesi

Erzincan beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 07.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 722 adet ve proje sayısı 768 adet yapılmıştır. Bunlardan, 3 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 669 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 23 adet enerji kimlik belgesi ofis,  6 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 9 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 9 adet enerji kimlik belgesi otel ve 3 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU