BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Kocaeli Enerji Kimlik Belgesi

Kocaeli Türkiye için oldukça önemli bir şehirdir. Gerek sanayisi ile gerek doğal güzellikleri bulunmaz bir şehirdir. Sanayisi ve doğal güzelliği olan bu şehir akın akın insan göçü ile karşılaşmakta ve nüfusu her gün artmaktadır. 2013 TÜİK verilerine göre 1.699.004 nüfusa sahiptir. İznikmid, İzmit ve sonunda Kocaeli adını alan büyükşehir Avrupa ve Asya kıtalarına köprü görevi gören bölgede yer alır. Her alanda gelişmiş bu şehir artık firmamız sayesinde enerji kimlik belgesi alma olanağına sahip. Firmamız EKB Proje bu hizmeti en iyi şeklide sizlere sunmaktan gurur duyar.

Kocaeli Enerji Kimlik Belgesi

Kocaeli’de Isı Yalıtımı

Hızla nüfusu artan bu şehir doğal olarak yeni yerleşim yerlerine ve binalara ihtiyaç duyar. Kocaeli inşaat sektöründe oldukça gelişmiştir. Bu sektörün gelişmesi inşaatla alakalı alt sektörlerin gelişimine sebep olmuştur. Bu alt konu olarak ısı yalıtım hizmeti veren firmaları örnek verebiliriz. Bu sektör her gün daha da gelişmekte ve değişmektedir. Ve bu gelişim ile beraber bazı disiplinleri de doğurmuştur. Yasalar gereği bütün binalar enerji kimlik belgesine sahip olmak zorundadır. Binaların enerji kimlik belgesini 2017 yılına kadar elde etme zorunluluğu vardır. Bu belgeler içerisinde birçok konu ile alakalı bilgi içerir ve bina hakkında genel bilgi alınmasına yardımcı olur. Bu belgelerin bulundurduğu konuları inceleyelim.  Enerji tüketim sınıflandırması, binanın tüketeceği minimum enerji miktarı ve binanın izole edilip edilmediği gibi bilgiler enerji kimlik belgesinde yer alır.  Her 10 yılda bir yeni enerji kimliği belgesi almak gerekir çünkü bu belge 10 yıl için geçerlidir. Bu yasa 2011 yılından itibaren faaldir ve 2017’ye kadar tüm binaların bu belgeye sahip olması gerekmektedir. Eski binalar dâhil yeni binalarda bu yasadan sorumludur. Kocaeli enerji kimlik belgesi temini için uzman personellerimiz ve gelişmiş ekipmanlarımız ile firmamız her an hizmetinizde olacaktır.  

Enerji Kimlik Belgesi Hazırlama

Firmamız Bayındırlık ve iskân Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir. Firmamız EKB Proje bünyesinde enerji kimlik belgesi uzmanı barındırır ve en iyi hizmeti sunar. Firmamız uzman ve başarılı personelleri ile binanızı yerinde inceler ve gerekli ölçümleri yapar bunun sonucunda enerji kimlik belgesine bazı bilgileri kaydeder. Binanın Enerji tüketim sınıfı, harcadığı enerji seviyesi ve yalıtımsal özellikleri incelenir ve firmamız tarafından enerji kimlik belgesi hazırlanır. Kocaeli’de Bugüne kadar toplam 11.891 adet enerji kimlik belgesi hazırlamış bulunuyoruz.

Kocaali’den Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Firmamız sizlere enerji kimlik belgesi verme yetkisine sahiptir ve firmamız aracılığı ile bu belgelere sahip olabilirsiniz. EKB Proje hızlı ve kaliteli hizmeti ile bu belgeleri hazırlar. Bu belge binanızın 1000 metre kareden fazla ve eski olması halinde alınması bir zorunluluktur.  Kocaeli enerji kimlik belgesi nasıl alınır sorusuna tek ve net yanıt olarak EKB Proje ile diyoruz. Sizler zahmete girmeden bir telefon etmeniz dâhilinde uzman personellerimiz gelir ve binanızı inceler. Kocaeli enerji kimlik belgesi fiyatı oldukça uygundur. Kocaeli enerji kimlik belgesi uzmanı olarak firmamız alanında en başarılı ve tecrübeli personeller ile çalışır.

Kocaeli Enerji Kimlik belgesi

Kocaeli beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 09.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 11986 adet ve proje sayısı 12809 adet yapılmıştır. Bunlardan, 681 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 10219 adet enerji kimlik belgesi apartman, 29 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 914 adet enerji kimlik belgesi ofis,  30 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  70 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 29 adet enerji kimlik belgesi otel ve 14 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

 EKB için yapılan araştırmalar sonucunda bu belgenin alınması bir zorunluluk haline geldiği görülmektedir. Hatta 2017 yılında çıkan yasadan sonra enerji kimlik belgesi almayan binalar ile ilgili ceza işlemi yapılması dahi ilerleyen zamanlarda söz konusu olacaktır. Bu bakımdan enerji kimlik belgesi olmazsa olmaz bina belgeleri halini almaktadır.

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU