BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Erzurum Enerji Kimlik Belgesi

Erzurum Doğu Anadolu bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Erzurum nüfusu 2013 yılında yapılan son sayıma göre 766.729 kişidir. Erzurum Doğu Anadolu önemli bir yere sahip olan bu ilimiz aynı zamanda büyükşehir olmasıyla birlikte gelişmiş bir şehirdir. Burası sadece büyükşehir olmasıyla değil zamanda çok eski ve köklü kültüre sahip bir şehrimizdir. BU şehirde aynı zamanda en eski üniversite olan Atatürk Üniversitesi de bulunmakta olup Doğu Anadolu bölgemizin incisi durumundadır. Ayrıca bu belgeye sahip olan binaların yeni olması halinde iskan ve ruhsat almaları son derece kolay bir şekilde sağlanırken Erzurum EKB belgesi olmayan binalar için iskan ve ruhsat verilmemektedir elbette bu durumda bu binalar satılık ya da kiralık olamamaktadır

Erzurum Ve Neden Isı Yalıtımı Yaptırmalıyız

Yukarıda da belirttiğimiz gibi büyükşehir olan Erzurum etrafındaki illerden göç alan ve aynı şekilde hızla da gelişen bir şehirdir. BU gelişmelerden en çok pay sahibi olan sektörlerden birisi de inşaat sektörü bulunmaktadır. Bu sektörü aynı zamanda Erzurum ilimizin iklim şartları da tetiklemektedir. Çünkü çok soğuk hava koşullarına sahip olan bu ilimizde inşaat sektörü de bu durumdan etkilenmektedir. Mesela bu ilimizde ısı yalıtım sistemlerini kullanmayan bina yoktur. Bunun nedeni ise eğer insanlar bu sitemi kullanmazlarsa çok yüksek fiyatlarda yakıt ücreti ödemekte ve aynı zamanda evlerinin her tarafını ısıtamamaktadırlar. Eğer sizde doğru yalıtım uygulamalarını kullanırsanız ısıtma giderlerinizden çok yüksek oranda tasarruf elde edebilir ve bu da sizin aile bütçenize oldukça kolaylıklar sağlayabilir. Tabi bu sistemler oldukça maliyetli olup çoğu müteahhit veya kullanıcılar bunu yapmamaktadır. Böylelikle de binanın kullanım ömrü boyunca bina sahiplerinin bütçelerine hem de daha fazla yakıt tüketerek çevreye ve ülke ekonomisine zarar vermektedir.

Erzurum Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi Ve Avantajları

Enerji kimlik belgesi birçok olumsuzları önlemektedir.  Bunun için devlet 2000 yılında yürürlüğe giren Binalarda Isı Yalıtım Yönetmeliği sayesinde yeni binalarda ısı yalıtım yapmak zorunlu hale getirilmiş eski binalarda ise 2017 kadar enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu getirmiştir. Enerji kimlik belgesinin temininin en önemli adımı da konutların ısı yalıtım uygulamasının gerçekleştirilmiş olmasıdır. Binalarda ısı yalıtım kalınlığının uygun değer seçilmesiyle ısıl konforun sağlanması ve bina enerji sınıfının belirlenmesinde en önemli etkenlerden biridir. Eğer sizde Erzurum ilimizde ev almayı düşünüyorsanız enerji kimlik belgesi olup olmadığını sormanızda kesinlikle fayda vardır. Ama bu evi alırken de enerji tüketim sınıflandırılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır

Enerji kimli belgesini almak içinde bazı koşullar gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmek için yetki verilmiş kurum ve kuruluşlar ya da bu yetki verilmiş mühendis ya da mimarlardan alabilirsiniz. Ya da bu mühendis ya da mimarları içerisinde barındıran tüzel kişilerden de almanız mümkündür. Tüm illerde olduğu gibi Erzurum enerji kimlik belgesi alması zorunluluktur. EKBproje olarak size bu belgeyi vermeyi amaçlamaktadır. Eğer sizde Erzurum enerji kimlik belgesi nasıl çıkarılır diyorsanız bize başvurmanız yeterlidir. Bir telefonla arayarak uzman kadromuzla yanınıza geliyoruz ve ölçümleri yapıyoruz. Aynı zamanda enerji kimlik belgesi fiyatları konusunda da size yardımcı oluyoruz. Erzurum enerji kimlik belgesi uzmanları içerisinde en tecrübeli ekibe sahip firmamız ile size her zaman en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz

Erzurum Enerji Kimlik Belgesi

Erzurum beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 07.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 638 adet ve proje sayısı 693 adet yapılmıştır. Bunlardan, 67 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 458 adet enerji kimlik belgesi apartman, 0 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 43 adet enerji kimlik belgesi ofis,  2 adet enerji kimlik belgesi hastahane, 41 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 18 adet enerji kimlik belgesi otel ve 9 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz.                                                                                                                                                 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU