BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Aksaray Enerji Kimlik Belgesi

Aksaray 1989 yılında Niğde’den ayrılarak il statüsünü kazanmıştır. İç Anadolu’nun en güzel ve yaşaması en keyifli yerlerinden biri olan Aksaray ismini ilk çağlardaki Kapadokya kralı Archeleos’tan almaktadır. Bu isim yaklaşık 1000 yıldır muhafaza edilmektedir. Aksaray bu özelliği ile tarihi olarak en önemli şehirlerimizden biridir. Giderek gelişen üretim sanayisi ile Aksaray, ekonomik olarak da Türkiye ekonomisi içerisinde önemli bir yer edinme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Halkına ve halkının yaşantısına önem veren Aksaray yönetimi her zaman mutluluk ve huzur peşinde koşmaktadır.

Akasaray Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları enerji kimlik belgesi alınacak olan bina ya da yapıların türüne göre değişiklik göstermektedir. bu fiyatlandırma için tüm ayrıntıların teferruatlı bir şekilde hesaplanması ve enerji kimlik belgesi gereken tüm belgeler için gerekli olan maliyetlerin de bu fiyata eklenmesi gerekmektedir

Aksaray’daki Sektörler

Aksaray gelişen hizmet sektörüyle dikkat çeken bir şehir olagelmiştir. Bu sektörlerden en önemlisi tüm Türkiye’de de olduğu gibi inşaat sektörüdür. Bireylerinin yaşam alanlarına önem gösteren inşaat sektörü firmaları her zaman gerek rekabet ortamı olsun gerek kaliteli hizmet anlayışı olsun işlerini titizlikle yapmaktadır. İnşaat sektöründeki firmalar bina yapım sırasında çok doğal olarak başka sektörlerle de çalışmaktadır. Amaçlarının kaliteli hizmet olduğunu bilerek özellikle ısı yalıtım konusunda işinde uzman kişi ve kurumlarla çalışmaktadırlar. Isı yalıtım bir binanın olmazsa olmazıdır. Gerek apartmanlarda olsun gerekse de ev ve iş yerlerinde olsun ısı yalıtım sistemlerinin tam ve düzgün bir biçimde döşenmiş ve yapılmış olması gerekmektedir. Bu şekilde binaların kışın soğuğu yazın da sıcağı ev sınırlarının dışında tutmasını sağlar. Sadece ev değil iş yerlerinde de bu durum aynı şekilde söz konusu olmaktadır. Aksaray’da ısı yalıtım sektörü de bu şekilde giderek güçlenmektedir.

Aksaray Enerji Kimlik Belgesi

Aksaray’da Enerji Kimlik Belgesi

Isı yalıtımının yapılmasının ne kadar önemli olduğu yukarıdaki paragraflarda belirtilmişti. Buna bağlı olarak da devletimizin yasama kurumlarınca çıkarılan “5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu” ve buna bağlı olarak çıkartılan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği gereğince her binanın enerji kimlik belgesi olma zorunluluğu getirilmiştir. Bu yönetmeliğe göre; sanayi alanlarındaki üretim faaliyetleri yürüten binalar, kullanım süresinin 2 yıldan fazla olmaması planlanan binalar, toplam kullanım alanı 50 metrekare’nin altında olan binalar, seralar, atölyeler, münferit olarak inşa edilen ve ısıtılmasına, soğutulmasına gerek duyulmayan depo, ardiye, ahır, ağıl gibi binalar,  mücavir alan dışında kalan ve toplam inşaat alanı 1.000 m2’den az olan binalar dışındaki binaların enerji kimlik belgesi olması zorunludur.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Yasa ile zorunlu tutulan enerji kimlik belgesinin yukarıda belirtilen şartlar haricinde olan binalar için 2017 yılına kadar alınması gerekmektedir. Bu işlemi enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı tarafından yetiştirilen uzmanlar tarafından yapılmaktadır. EKB proje olarak Aksaray’da enerji kimlik belgesi uzmanlarımızla sizin için bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Aksaray’da enerji kimlik belgesi fiyatlarımızın uygunluğu ve adrese teslim hizmetimiz ile bu işlemi sizin için kolaylaştırıyoruz. Enerji kimlik belgesi almanız gerekiyor ise adresiniz EKB proje olsun.

Aksaray ilimizin enerji kimlik belgesi (ekb proje) ve proje listesi beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 28.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 1035 adet ve proje sayısı 1155 adet yapılmıştır. Bunlardan, 75 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 909 adet enerji kimlik belgesi apartman, 5 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 24 adet enerji kimlik belgesi ofis,  2 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  14 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 4 adet enerji kimlik belgesi otel ve 2 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Ekimlik belgesi almak artık çok kolay.  Ekb fiyatı için ekbproje.com'u ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)

Şube ve Bayilerimiz

Aksaray Şubesi
AKSARAY
AKSARAY
0850 304 1216
info@ekbproje.com

EKB TALEP FORMU